999 rezultate për

miliarderet

Kur miliarderët braktisin shtëpitë 80 milionë euro (FOTO LAJM) Ajo që quhet “Rruga e Milionerëve” në Londër ka rreth 66 shtëpi luksoze, shumë prej të cilave po kalben, edhe pse janë n
Pandemia shtoi pasurinë e më të pasurve të botës me 27% Edhe pse e gjithë bota është përfolur se po kalon momene të vëshira nga ana ekonomike, miliarderët vijojnë të fuqizohen.
15 multimiliarderët, zotërojnë shumicën e pasurive botërore (FOTO LAJM) Për njerëzit më të pasur në botë kjo javë ka qenë shumë e mirë. Bloomberg raporton se të ardhurat e tyre janë arritur kë
Paketa e karantinës për miliarderët, çfarë ofrojnë hotelet në Zvicër (FOTO LAJM) Hotelet në Zvicër kanë gjetur një mënyrë ideale për t'i shpëtuar falimentimit. Kompania e hotelerisë së luksit Le Bi
Miliarderët po premtojnë miliona: Kush do të garantojë mbledhjen dhe destinacionin e parave?! Tërmeti i fuqishëm që shkaktoi të paktën 49 viktima dhe më shumë se 700 të lënduar deri më tani, përveç dëmeve materiale
15 multimiliarderët, zotërojnë shumicën e pasurive botërore (FOTO LAJM) Për njerëzit më të pasur në botë kjo javë ka qenë shumë e mirë. Bloomberg raporton se të ardhurat e tyre janë arritur kë
Befasuese, 5 miliarderët që nuk kanë mbaruar as shkollën e mesme (FOTO LAJM) Shpesh kemi dëgjuar për braktisje të spikatura të shkollës së lartë për tu bërë më vonë miliarderë por kemi dëgjuar shum
Rama ul sërish taksat për miliarderët, sa do të paguajnë për makinat luksoze Qeveria ka vendosur të lehtësojë sërish pasunarët e Shqipërisë ndërkohë që të tjerëve ua rrit taksat. Në paketën fisk
Ky është vendi ku super miliarderët shpenzuan 360 milion dollar vetëm për kuaj (FOTO LAJM) Lexington, në Kentucky, SHBA vendi i rrethuar nga qindra ferma kuajsh është shtëpia më e madhe në botë e ankandeve për k
Kur miliarderët braktisin shtëpitë 80 milionë euro (FOTO LAJM) Ajo që quhet “Rruga e Milionerëve” në Londër ka rreth 66 shtëpi luksoze, shumë prej të cilave po kalben, edhe pse janë n
Miliarderët e botës zëvëndësojnë macet me gatoparde (FOTO LAJM) Super të pasurit e botës, gjithnjë e më shumë po blejnë në mënyrë të paligjshme gatopardë si kafshë shtëpiake, dhe kjo d
Katër këshilla që miliarderët ua japin fëmijëve të tyre Steve Siebold, pasi i ka shpenzuar 34 vjet duke i intervistuar dhe vëzhguar më shumë se 1,200 milionerë, ka zbuluar sekr
Vit i tmerrshëm për Zuckenberg, ka humbur një mal me para: Si renditen miliarderët e tjerë 2018 ishte viti më i keq për bashkëthemeluesin e Facebook, Mark Zuckenberg. Mësohet se ai ka humbur jo pak por 18.6 mili
Plas sherri Braçe-Ahmetaj në Kuvend, "kingu" kërkon taksimin e fakirëve më shumë miliarderët Komisioni i Ekonomisë ka vijuar sot edhe me prezencën e ministrit të Financave Arben Ahmetaj diskutimin mbi Paketën Fisk
Miliarderët e internetit humbën shuma kolosale këto ditë për këtë arsye Njëri nga njerëzit më të pasur në botë, është pronari i Amazon, Jeff Bezos. Ai ka humbur 9.1 miliardë dollarë në ditë, p
Vendi ku u shpik futbollit, i "pushtuar" nga miliarderët e huaj Anglia njihet si shpikësja e sportit më popullorë në Europë dhe më gjerë, futbollit. Kjo lojë tashmë është kthyer në
Nëse vjen fundi i botës, miliarderët do të strehohen këtu (FOTO LAJM) Fundi i botës tremb shumë njerëz, por Robert Vicinoi i Vivos Europa e sheh fundin e botës edhe si një biznes. Në këtë m
Koncert surprizë, këngëtarja shqiptare çmend miliarderët e Dubait Era Istrefi ka treguar se do të ishte për një koncert në Dubai. Krijuesja e hitit "Bonbon", do performojë për herë të
Revista Forbes largon nga lista miliarderët saudit Vitin e kaluar në listën e miliarderëve që prezantohet nga Forbes, Arabia Saudite ishte shtëpia e dhjetë miliarderëve, p
Miliarderët që duan të hyjnë në Kuvend Cilët janë sipërmarrësit që kanë vendosur t’i bashkohen politikës, duke u renditur në listën e deputetëve në zgjedhjet p