384 rezultate për

miliarde

3,6 miliardė pėrdorues interneti nė vitin 2018 (FOTO LAJM) Pėr 3 vitet e ardhshme, numri i pėrdoruesve tė internetit do tė jetė sa gjysma e popullsisė botėrore. Kompania kėrkimore
Uber, aplikacioni qė fiton sa Facebook Quhet Uber dhe fiton po aq sa Facebook. Aplikacioni pėr tė thirrur njė makinė me shofer dhe pėr ta paguar atė pėrmes tel
Ja kush janė miliarderėt nėn moshėn 40-vjeēare (FOTO LAJM) Ēdo vit revista "Forbes" liston 400 persona, tė cilėt janė mė tė pasurit e botės dhe ndėr kėta, kėtė vit, 11 janė nėn mo
Buxheti i vitit 2015 nesėr nė Kuvend Qeveria pritet tė mblidhet pasditen e sotme pėr tė miratuar projektbuxhetin pėr vitin 2015. Nė kėtė mėnyrė pas miratimit
Besniku zotohet: Edhe nėse fitojmė nė tavolinė, i jap 1 milionė euro Biznesmeni Besnik Benz ėshtė zotuar se edhe nėse Kombėtarja Shqiptare i merr 3 pikėt nė tavolinė do ti japė 1 milionė eu
Shkencėtarėt: Njerėzit nė Mars do tė vdisnin pėr 68 ditė Fondacioni holandez Mars One, ka pėrgatitur disa njerėz, tė cilėt do tė nisen pėr nė Mars. Pesė studentė qė marrin pj
Facebook mbyll blerjen e WhatsApp, paguan 22 miliardė $ Rrjeti social Facebook pagoi pėrfundimisht 22 miliardė dollarė pėr tė blerė aplikacionin e mesazheve nė celular WhatsApp
Analiza e doganave, Spiropali: 18 miliardė lekė mė shumė se njė vit mė parė Nė analizėn vjetore tė institucionit qė drejton, Spiropali bėri me dije se janė arkėtuar 18 miliardė lekė mė shumė se nj
Perez 4000 ditė nė krye tė Realit, 1,148 miliardė blerje (FOTO LAJM) Gazeta madrilene "Marca" sjell disa detaje interesante rreth presidencės sė Florentino Perez te Real Madrid. Numri njė i
Me rishikimin e buxhetit do shlyhen borxhet e shtresave nė nevojė Kreu i qeverise Edi Rama vleresoi sot vendimin pėr rishikimin e buxhetit, qė sipas tij pėr herė tė parė pas 5 vitesh vje
Tito shpenzoi 90 miliardė pėr tė ndėrtuar bunkere Shteti i dikurshėm i ish-Jugosllavisė, sikundėr edhe shtetet e tjera ish-komuniste ka shpenzuar shumė para nė ndėrtimin
Serbia kėrkon 10 miliardė euro nga Kosova Serbia pretendon se bombardimet e NATO-s dhe pavarėsia e Kosovės i kanė shkaktuar asaj 10 miliardė euro dėme. Kėto pa
Emigrantėt, pėr 10 vjet, mbi 5 miliardė euro Emigrantėt kanė dėrguar nė Kosovė pėrgjatė 10 viteve tė fundit mbi 5 miliardė euro, mė saktėsisht 5 miliardė e 347 milio
Emiratet e Bashkuara Arabe ndihmojnė Serbinė me 1 miliardė dollarė Kryeministri serb Aleksandar Vuēiq sot njoftoi se Serbisė i ėshtė paguar njė miliard dollarė ndihmė nga Emiratet e Bashk
Basha: Qeveri pa vlera, vodhi tre miliardė USD me CEZ Kreu i PD-sė Lulzim Basha, paraditen e sotme ka ridenoncuar marrėveshjen e qeverisė shqiptare me CEZ-in, duke e vlerėsua
Historia e familjes Stroh: Si tė shpėrdorosh 9 miliardė dollarė Forbes Si shumė pasunarė tė mėdhenj tė Amerikės, historia e familjes Stroh fillon me njė emigrant: Bernhard Stroh, i
Dhjetė klubet mė tė shtrenjta nė botė (FOTO-LAJM) Revista e njohur amerikane e Forbes ka vendosur Real Madridin nė kreun e renditjes sė klubeve sportive mė tė vlefshme nė
Tatimet arkėtojnė 82.6 miliardė lekė nė 6-mujorin e parė tė vitit Nė 6-mujorin e parė tė kėtij viti, Administrata Tatimore arkėtoi nė buxhetin e shtetit 82.6 miliardė lekė, 12 miliardė l
Xiaomi shet 26.1 milionė smartfonė brenda 6 muajve Xiaomi shiti 26.1 milionė smartfonė nė gjysmėn e parė tė kėtij viti. Shefi ekzekutiv i kompanisė Xiaomi, Lei Jun zbuloi
Eksporti i mallrave kapi vlerėn e 25 miliardė lekėve nė muajin maj Nė muajin maj tė vitit 2014 eksporti i mallrave arriti vlerėn e 25 miliardė lekėve, duke u rritur me 8,7 % nė krahasim m
 
Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.

Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.