mila

Milani ka në fokus rinovimin e kontratës me 5 yje AC Milani do nis të punojë me rinovimin e kontratës, sapo të mbyllet afati dimëror. "Rossonerët" duhet të shohin marr
I dha fitoren Interit në minutat e fundit ndaj Milanit, Eriksen: Goditje fantastike (VIDEO) Mesfushori i Interit, Christian Eriksen ka folur pasi ishte vendimtar në fitoren ndaj Milanit në Kupën e Italisë. "Ne
U mposht nga Interi në minutat e fundit, Pioli: Ndryshimi i vetëm ishte kartoni i kuq Interi fitoi ndeshjen e çerekfinales ndaj Milanit me rezultat 2-1, duke shënuar në minutat e fundit të ndeshjes. Stef
Dramë në Inter - Milan, "perla" e Eriksen kualifikon zikaltërit në gjymëfinale të kupës (VIDEO) Me rezultat 2-1 është mbyllur çerekfinalja mes Interit dhe Milanit. Dy fytyrat kryesore të kësaj ndeshje ishin padysh
Milani me 10 lojtarë, Interi barazon rezultatin (VIDEO) Pas pjesës së parë të mbyllur me avantazhin minimal të miqve, Interi ka reaguar në të dytën. Lukaku u tregua i saktë
Milani me 10 lojtarë, Ibrahimovic ndëshkohet me të kuq (VIDEO) Zlatan Ibrahimovic merr kartonin e dytë të verdhë nga Paolo Valeri dhe kësisoj ai largohet nga fusha e lojës. Derisa
Zhbllokohet derbi, Milani në avantazh (VIDEO) Milani ka arritur të zhbllokojë rezultatin përballë Interit në ndeshjen e vlefshem per Kupen e Italisë. Për kuqezinjt
Kupa Italisë/ Inter – Milan: Formacionet zyrtare erbi Della Madonnina rikthehet përsëri, ku kësaj radhe Inter dhe Milan do të jenë në përballje me njëra tjetrën në ndesh
Ibrahimovic vs Lukaku: Kush është mbreti i Milanos? Zlatan Ibrahimovic dhe Romelu Lukaku kanë shënuar një total prej 30 golave së bashku në sezonin 2021/21 dhe sonte do të
Sot derbi Inter-Milan, formacionet e mundshme “Coppa Italia” më në fund ndizet “flakë”. Çerekfinalet fillojnë me një ndeshje aspak të parëndësishme, derbin e Madonnin
Gara për titull në Serie A më e forta në dhjetë vjetët e fundit Një fundjavë e befasive e ka bërë më të vështirë se kurrë të parashikohet fituesi i titullit të kampionit në këtë edicio
Xavi ishte afër Milanit, ja pas u anulua transferimi Është viti 1998 dhe në mesfushën e Barcelonës B po spikat një talent i ri nga Cantera. Quhet Xavi Hernandez. Lojtari
Inter-Milan, gjithçka që duhet të dini për derbin e Kupës së Italisë Skuadra e Interit do të mirëpresë nesër Milanin në Guiseppe Meazza. Inter dhe Milan do të ballafaqohen në kuadër të ç
Krahasimi i dy sezoneve, Milani rritet me 18 pikë, Juve dhe Inter ngadalësojnë hapin Fundi i fazës së parë në Serie A, ndaj është koha për të bërë një vlerësim. Me përjashtim të ndeshjes midis Juventus
Tomori prezantohet te Milani: Maldini është mbrojtësi më i mirë në historinë e futbollit (VIDEO) Transferimi më i ri tek Milan, Fikayo Tomori është shprehur tejet i ngazëllyer me ekipin e tij të ri. Tomori erdhi ng
Milani në kërkim të eksperiencës, nisin kontaktet me fantazistin francez Pasi kanë afruar të rinj të shumtë në ekip, që kanë rritur entuziazmin dhe dëshirën për të fituar,së fundi drejtuesit e
Ilicic: Fituam ndaj ekipit më të mirë në Itali Protagonisti kryesor në fitoren e Atalantas ndaj Milanit në "San Siro", Josip Ilicic, është shrpehur i kënaqur me ndeshj
Atalanta i jep leksion Milanit në "San Siro" (VIDEO) AC Milan dhe Atalanta janë ndeshur në kuadër të xhiros së 19-të të Serie A. Milan kërkonte të arkëtonte tre pikë ndaj
Interi nuk përfiton nga humbja e Milanit, "ngec" me Udinesen (VIDEO) Udinese dhe Inter janë ndeshur në kuadër të javes së 19-të të Serie A. “Nerazzurrët” hynë në këtë ndeshje nga fitorja
Milan – Atalanta, formacionet zyrtare: Gati për super sfidën e javës në Serie A AC Milan dhe Atalanta do të ndeshen në kuadër të javes së 19-të të Serie A. "Rossonerët" kryesojnë tabelën, por kjo n