999 rezultate për

miku

Miku i Ibrahim Rugovës rrëfen si ishte kërkuar që Kosova të bëhej shtet amerikan Adnan Merovci, ish bashkëpunëtori i ngushtë i presidentit historik, Ibrahim Rugova, në faqen e tij ka postuar një foto d
Shakaja telefonike për Trump, komiku fut në 'kurth' presidentin "Urime! Jemi shumë krenarë për punën që po bën!" Këto fjalë i thotë presidenti amerikan Donald Trump, i cili kujton s
Metës i hap derën "armiku" i BE-së, Viktor Orban Presidenti i Republikës së Shqipërisë është duke zhvilluar një vizitë zyrtare në Hungari ku edhe është pritur nga kryemi
Miku i ekipit prish planet, zbulon formacionin e Brazilit kundër Zvicrës Brazili shihet si një nga pretendentët kryesorë për të fituar Kupën e Botës edhe pse Botërorin e kalur u "turpërua" nga
Denoncimi: Kompania e mikut të Ramës merr licencën e Air Albania Partia Demokratike ka denoncuar në një konferencë shtypi dhënjen e licensës së Air Albania për mikun e Kryeministrit Edi
De Biasi: Më duket e pabesueshme, lamtumirë miku im Fadil Ngushëllime për vdekjen e Fadil Vokrrit ka shprehur edhe ish-trajneri i Kombëtares, Gianni De Biasi. Ai thotë se ish
Mikullovci: Haradinajn e fal për të gjitha por jo për demarkacionin Deputeti më i vjetër i Kuvendit të Kosovës, Adem Mikullovci i ka kërkuar dorëheqjen kryeministrit të vendit, Ramush Hara
Ndërroi jetë akademiku me prejardhje shqiptare Në moshën 89-vjeçare ka ndërruar jetë poeti i njohur dhe akademiku Mateja Matevski. Matevski ka lindur në Stamboll në
Shkon të takojë mikun duke bërë 1126 km, ai i merr jetën me thikë (VIDEO) Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur midis dy miqve, ku njëri prej tyre i ka ngulur thikën në zemër tjetrit. Ngjarja makar
Kush ishte miku i deputetit socialist që humbi jetën (FOTO LAJM) Deputeti i Partisë Socialiste është tronditur nga vdekja e djalit të mikut të tij në një aksident rrugor. Madje ai e ngu
Ndërron jetë aktori i i njohur i serialit "Ertugrul" (VIDEO) Në një aksident rrugor të ndodhur mbrëmë pas mesnate ka humbur jetën aktori i serialit "Ertugrul", Arda Oziri. Oziri
Stine vite më parë, miku i nxjerr të palarat Këngëtari Ernest Duka, i njohur ndryshe si Stine, është një prej figurave më të njohura të showbizit shqiptar. Prej kohë
“Një grek që këndon në Tiranë”, akademiku komenton situatën me Sfakianakis Akademiku, Artan Fuga, ka komentuar ardhjen në Tiranë për koncert të këngëtarit grek Notis Sfakianakis në Tiranë. “Ca
Turqia bëhet gati për luftë, avionë, topa dhe tanke qëllojnë "armikun" (FOTO LAJM) Tensionet me fqinjët si edhe brenda vendit janë në kulm, ndërkohë që ushtria turke ka zgjedhur që të organizojë një stër
Talibanët paralajmërojnë sulme të reja në Kabul Talibanët iu kërkuan banorëve të Kabulit të qëndrojnë larg "qendrave ushtarake", duke paralajmëruar se do të kryejnë sul
Tradhtoi burrin me mikun e tij dhe iku me një tjetër, gruaja braktis të dashurin e dytë dhe fëmijët Një histori vërtet dramatike ajo e 35-vjeçarit Alfred Karaj dhe fëmijëve të tij nga martesa me ish-gruan. Një vit më
Vdes një ish-ushtar i UÇK-së, fjalët e ndjera të zyrtarit Një ish-luftëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Jeton Kuçi është ndarë nga jeta. Lajmin e hidhur e ka bërë të ditu
Rita Ora qan në skenë kur kujton mikun e ndjerë Aviciin Si të hekurosni pa u lodhur. Po, është e mundur! Ajo ishte e pranishme të premten në një koncert në në Amsterdam të Holl
Arrestohet kamzaliu për drogë, bie në pranga edhe miku i tij Dy persona jane arrestuar nga policia e Tiranes mengjesin e sotem, nje qe ishte ne kerkim i denuar per droge dhe tjetri
Gold AG me fjalë prekëse për mikun e tij Vdekjen e 23 vjeçarit, e kanë përjetuar rëndë përveç familjes edhe shumë miq të tij të cilët janë edhe figura publike.