999 rezultate për

mikrogram

Ngiste makinën i dehur, dënim shembullor për 20 vjeçarin (VIDEO) Prania e policisë e ka kthjelluar këtë 20 vjeçar, i cili ngiste makinën i dehur me rreth 35 mikrogramë mbi normën e leju
Qumështi serb me substancë helmuese, BE ndalon importimin Sasia e substancës së helmueshme, kancerogjene aflatoksinë në qumështin i cili pihet në vendet e Bashkimit Evropian ësht
Ajër i ndotur në tërë shtetin, Shkupi thyen rekordet Mbrëmë në të gjithë shtetin ndotja e ajrit me grimcat PM 10 ishte mbi normën e lejuar 50 mikrogramë në metër kub. Në
Shkupi qyteti më i ndotur në botë Qyteti i Shkupit së bashku me qytetin Indian Kollkata dhe Daka e Banglladeshit gjendet në majën e listës së qyteteve më
Ajri në Shkup prej disa ditësh është i ndotur Ajri në Shkup këtë mëngjes është i ndotur. Koncetrimi i grimcave PM10 të matura në stacionet e matjes të Ministrisë së m
Shkupi po mbytet nga ajri i ndotur, ndotja pesë herë mbi normalen Shkupi ka filluar sërish të ketë problem me ajrin e pastër, stacionet matëse në komunën Karposh dhe Lisice sonte tregojn
Shipëria, Bosnja dhe Bullgaria rekord vdekjesh nga ajri i ndotur Të dhënat e reja nga Organizata Botërore e Shëndetësisë tregojnë se vendet e Europës Lindore dhe ato të Ballkanit vuajnë
Të dhënat, ja kush na e merr frymën çdo ditë në Tiranë Ato çfarë po dëmtojnë mushkëritë e banorëve të kryeqytetit, janë grimcat që thithin çdo ditë nëpërmjet ajrit të shkaktu
Kina në alarm për ajrin e ndotur, anulohen qindra fluturime (FOTO LAJM) Mbi 300 fluturime janë anuluar ose vonuar në të gjithë Kinën për shkak të smogut të dendur. Në kryeqytet, enti bashk
"Economist": Kosova e Maqedonia me ajrin më të ndotur, Shqipëria nën 50 mikrogramë (FOTO) Ajri i ndotur po shkakton debate të shumta nëpër qytete europiane, ku disa ekspertë zgjidhjen e saj e shohin më të rëndë
Ndotja e ajrit, Ramadani: Këtu më mirë mos marrësh frymë fare "Disa qytete ta marrin frymën nga bukuria, ktu në disa qytete më mirë të mos marrish frymë aspak". Kështu shkruan në
"Çmendet" ajri, lutuni për Tetovën Vazhdon ajri i ndotur në qytetet industriale të Maqedonisë, duke kapur shifra alarmante gjatë natës, ndërsa në mëngjes u
Tetova kalon Pekinin: Ndojtja e ajrit arrin 833 mikrogramë PM10 Sot në mëngjes janë regjistruar koncentrime të larta të grimcave PM10, të cilat lëvizin prej 100 deri 300 mikkrogramë n
Ndotje alarmante e ajrit në Shkup e Tetovë Në Shkup dhe në Tetovë sot është regjistruar ndotje e ajrit në nivele alarmante. Sipas matjeve nga Ministria e Ambientit
Tetova, Shkupi dhe Manastiri "mbyten" nga ajri i ndotur Tetova rezulton të jetë qyteti më i ndotur në Maqedoni, e ndërsa fill pas saj vijnë Shkupi dhe Manastiri. Sipas të dh
Ndotja vazhdon të “mbysë” qytetarët e Shkupit dhe Tetovës Shkupi, Tetova dhe Kërçova vazhdojnë të mbeten në një nivel mjaft të lartë ndotjeje. Ndotja më e madhe e ajrit është në
Tetova, qyteti me ajrin më të ndotur në botë Tetova nuk është në listën e CO3, por matjet e ndotjes së ajrit në këtë qytet tregojnë se përqendrimi i PM10 është mesat
"The Guardian": Shkupi dhe Tetova, qytetet më të ndotura Pas Sarajaves, Shkupi dhe Tetova janë dy qytetet më të ndotura në Europë, shkruan gazeta prestigjoze britanike "The Guar