999 rezultate për

mikrobe

Shokuese, arsyeja e tmerrshme pse nuk duhet të thani duart në lokale Në përgjithësi, në banjot e qendrave tregtare, lokaleve apo club- eve të natës letrat e duarve janë zëvendësuar me tharë
Një tmerr i vërtetë, arsyeja pse nuk duhen përdorur tharëset e duarve në lokale Në përgjithësi, në banjot e qendrave tregtare, lokaleve apo club- eve të natës letrat e duarve janë zëvendësuar me tharë
Këtë produkt bukurie flakeni tutje pasi të keni kaluar gripin Edhe pse makijazhi mund të na bëjë të dukemi ''njerëz'' kur jemi me grip ose të ftohur, produktet e bukurisë mund të jen
Ky është ilaçi që shqiptarët përdorin si karamele, pasojat janë katastrofike Mjekët infeksionistë japin alarmin se rritja e imunitetit ndaj antibiotikëve po shndërrohet në një problem shqetësues. S
E frikshme, bie bora e kuqe e cila sjell mikrobe që shkrijnë akullnajat (FOTO LAJM) Shkencëtarët janë në alarm pasi që bora e kuqe është rishfaqur përsëri. “Bora e kuqe” është e krijuar nga mikrobet që
STUDIMI/ Furça e vjetër e dhëmbëve nuk prodhon mikrobe të rrezikshme Nje studim i ri sfidon supozimin se nje furce e vjeter dhembesh mund te prodhoje mikrobe qe shkaktojne semundje. Nje
Studim/ I ftohti ju ndihmon të bini në peshë Një studim nga shkencëtarët e Universitetit të Gjenevës zbuluan se të paturit ftohtë ngacmon bakteret në zorrë dhe shkak
Kujdes! Ja çfarë rrezikoni nga përdorimi i bankomatëve Sipas një studimi të fundit bankomatet në të cilat tërhiqni para në përditshmërinë tuaj, janë bartësit kryesore të mikro
"Ja plehrat që do sjellë Rama dhe sa të rrezikshëm janë për qytetarët" Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar listën e plehrave që do të vijnë në Shqipëri pas miratimit të ligjit për impo
A e dini cili është objekti më i pistë në shtëpinë tuaj?! Shumë nga ne tualetin mund ta kemi menduar si një sipërfaqe që mund të jetë dhe ndër hapësirat më të pista në shtëpi, po
Ja sa të rrezikshme janë tharrëset e duarve në tualete Studimet e fundit tregojnë se tharëset e duarve që përdoren në tualetet publike, janë shumë të dëmshme. Rezultati i këti
Ja çfarë i bëjnë mikrobet mishngrënëse këmbës (FOTO LAJM) Ben Whiteside një anglez që ishte për pushime në Yunnan të Kinës, ishte rrëzuar dhe kishte prerë këmbën. Gjatë qëndrimit
A duhet rregulluar krevati në mëngjes? Rregullimi i krevatit është një ndër detyrimet që kemi secili nga ne. Gjatë rutinës sonë normale pas ngritjes nga kreva
Vetitë kuruese të kanellës Kanella është një produkt që ka një rol të veçantë në luftën kundër mikrobeve, duke stabilizuar nivelin e sheqerit në gj
36 lokale pezullohen dhe gjobiten për akullin me mikrobe Pas kontrollit për tregtinë e akullit, Inspektoriati Shtetëror i Shëndetësisë ka pezulluar dhe ka marrë masën e gjobvëni
Fëmijët e pisët më të shëndetshëm Një studim i kryer në SHBA nga 'Woman's Hospital', në Boston ka dalë në përfundim se fëmijët, të cilët kanë higjienë të
Ujëvara e përgjakshme e Antarktikun lindor (FOTO LAJM) Në Antarktikun lindor gjendet ujëvara e përgjakshme e cila për herë të oparë është zbuluar në vitin 1911. Shkencëtarët k
Si duhet të kujdesemi për një të porsalindur? Foshnjat e porsalindura janë dhe pjesa të cilët janë më problematik në marrjen e infeksioneve, për ketë duhet krijuar ku
Mikrobet zbulojnë jetën e jashtëtokësorëve ?! Mikrobet që jetojnë në qoshet e sipërfaqes së akullit të Arktikut mund të ndihmojnë shkencëtarët për të gjetur dëshmi pë
Oqeanet jane plot me mikrobe Oqeanët në të gjithë botën janë të mbipopulluara me mikrobe, që përllogarit