999 rezultate për

migrena

Pesë arsyet pse duhet të hani mëngjes patjetër Ata që vuajnë nga dhimbjet e kokës e dinë se sa shumë i kufizon kjo gjë. Migrena, e cila është një nga llojet e dhimbjev
Migrena sjell rrezikun e demencës Sikur migrena të mos shkaktonte vuajtje të mjaftueshme, një studim i ri ka zbuluar se personat që përjetojnë dhimbje të
Ky ilaç popullor shëron me minuta dhimbjen e kokës dhe migrenën Vepron më shpejt se çdo tabletë! Njerëzit të cilët vuajnë nga migrena e dinë që është dhembje e tmerrshme, nga e cila
Trajtojeni migrenën pa ilaçe Mund të duket e habitshme por shkaku i saktë i migrenës është ende i panjohur. Këto dhimbje koke të forta, shpesh her
Pse migrena është shumë më serioze sesa e mendojmë Migrena mund të rrisë rrezikun për të patur rrahje të çrregullta të zemrës. Njerëzit që vuajnë nga migrena me simptoma v
Kjo grua e shëroi migrenën me këtë truk praktik E imagjinoni që të vuani nga migrena për 20 vite, vetëm për shkak të qumështit? Kjo është historia e 46-vjeçares brit
Kujdes! Këto janë shenjat që tregojnë se vuani nga migrena Përafërsisht 12 orë para sulmit të migrenës zakonisht lajmërohet shenjat e para, siç është dëshira për një ushqim, për s
Si duhet të kujdeseni për personat, nëse vuajnë nga migrena “Kjo po më bën me migrenë” – është një ndër shprehjet më të zakonshme që përdorim me shaka kur diçka po të irriton dhe k
Shpresë e re për ata që vuajnë nga migrena! Një ilaç i vetë-injektuar, mund të lirojë njerëzit nga mjerimi i dhimbjeve të migrenës. Ky ilaç i cili ende nuk është
Si t’i kalojmë krizat nga migrena? Mund të duket e habitshme por shkaku i saktë i migrenës është ende i panjohur. Këto dhimbje koke të forta, shpesh h
Ushtrimet mposhtin dhimbjen e kokës Hulumtimi më i ri na tregon se si ushtrimet mund jenë po aq të mira sikur ilaçet që ndihmojnë te migrena. Migrena t
Flet babai i 10-vjeçarit në Tepelenë: Mjekët nuk kanë faj Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tepelenë gjatë natës, ku një fëmijë është dërguar i vdekur në spitalin e qytetit.
Studimi: Migrena rrit rrezikun për sëmundje kardiovaskulare Një studim i ri ka zbuluar se dhimbja e kokës, migrena rrit rrezikun për sëmundjet kardiovaskulare. Studimi është rea
Vuani nga migrena? Kjo është kura natyrale Në përgjithësi migrena është një dhimbje koke. Shumica e njerëzve mund të kenë herë pas here dhimbje koke nga stresi
Disa këshilla për të sëmurët me migrenë Migrena është një sëmundje që kryesisht prek personat e moshave 35 deri në 45 vjeç, që kryesit më e dukshme është tek gr
Shëroni migrenën me këto mënyra praktike Migrena është një sëmundje që kryesisht prek personat e moshave 35 deri në 45 vjeç, që kryesit më e dukshme është tek gr
Migrena, simptomat dhe mënyrat e zbulimit Migrena është një sëmundje neurologjike me dhimbje pulsative të kokës e shoqëruar me të përziera, vjellje, ndjeshmëri nd
Katër vajërat esencialë që kurojnë dhimbjen e migrenës brenda 1 ore Migrena është një sëmundje neurologjike tepër problematike që shoqërohet me dhimbje koke të karakterit pulsues. Dhimb
Vuani nga migrena? Provoni këto katër vajra esencialë Migrena është një sëmundje neurologjike tepër problematike që shoqërohet me dhimbje koke të karakterit pulsues. Dhimbja
Ja cilët persona vuajnë më së shumti nga migrena Mbipesha shkakton migrenë! Këtë rezultat kanë nxjerrë mjekët dhe këtë e konfirmojnë me dhënat që njerëzit të cilët janë