999 rezultate për

miellit

Flakët përpijnë fasonerinë, nis evakuuimi i punonjësve Mëngjesin e sotëm është përfshirë nga flakët në një punishte çantash në Gjirokastër. Mësohet se zjarri ka rënë në kat
Maqedonia ka miell të mjaftueshëm, gjatë javës do kemi rritje të çmimit të miellit Mullinjtë në Tetovë nuk kanë mungesë të grurit dhe miellit. Kështu thonë nga dy fabrikat për përpunimin e të miellit, G8
Mielli serb zëvendësohet me grurë, po dominon tregun shqiptar të bukës Importet e miellit me origjinë nga Serbia po zëvendësohen me grurë, ndërkohë që fabrikat vendase të blojës kanë nisur të
Tmerri me bukën, si po helmohemi çdo ditë Importi i miellit me përqindje proteine nën standardin e lejuar ligjërisht, ka ndezur alarmin pranë autoriteteve mbi atë
Si po helmohemi çdo ditë, zbulohet skandali me bukën Fiks Fare iu rikthye mbrëmjen e sotme temës së sigurisë ushqimore, duke denoncuar një skandal për miellin e bukës që për
Serbia me ultimatum ndaj Maqedonisë, paralajmëron kundërmasa për çështjen e miellit “Marrëveshja me CEFTA-n është në krizë serioze, ndërsa ideja për lidhje ekonomike të rajonit është e vendosur “në njërën
Serbia kërcënon Maqedoninë nëse nuk gjindet zgjidhje për miellin Nëse deri më 14 prill nuk gjindet zgjidhje përfundimtare për eksportin e miellit në Maqedoni, Serbia do të vendosë masa,
Maqedonia hap rrugë në luftën tregtare me Serbinë Maqedonia lëshoi pe luftën tregtare me Serbinë për problemin me miellin. Rregullorja e re e ministrisë sonë të bujqësisë
Vazhdojnë bisedat rreth eksportit të miellit serb Maqedonia dhe Serbia këtë fundjavë duhet t’i vazhdojnë bisedat rreth transportit të miellit serb në vend. Nëse nuk arrih
Zhitounija: Të vazhdojnë negociatat për eksportin e miellit serb në Maqedoni Mullixhinjtë en“Zhitounija” nga Novi Sadi, kërkojnë vazhdimin e negociatave për eksport të miellit serb në Maqedoni dhe
Problemi i miellit me Serbinë zgjidhet të premten Serbia dhe Maqedonia të premten në Shkup do të mbajnë mbledhje për të tejkaluar problemin me eksportin e miellit nga Ser
Kosova nuk është e varur nga Serbia për miell Kosova ka rreth 40 mullinj të cilët janë në gjendje të prodhojnë miell për mbi pesë milionë banorë. Pra, edhe pas rënies
Serbisë i dhembi kjo taksë që vendosi Kosova Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani, ka vendosur masën mbrojtëse për prodhuesit vendor të Kosovës. Sipa
Artistët po braktisin Shqipërinë, reagon Sonila Meço: Bëhuni patriotë! Ndërkohë që mediat online po ziejnë nga debati për patriotizmin dhe braktisjen e Shqipërisë nga artistët, Sonila Meço na
Maqedoni, çmimi i bukës nuk ndryshon Ministria e Bujqësisë ka angazhuar grupet e punës që do të propozojnë masat adekuate që të mos vijë deri tek shtrenjtimi
18 kg tritol, ja si u hodh në erë fabrika e miellit në Pukë (VIDEO) Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit shembi me shpërthim të kontrolluar një godinë gjashtë katëshe në qytetin
Ja kush është i “forti” me “Range Rover” që ngriti në këmbë policinë e Tiranës Pak orë më parë, policia e kryeqytetit iu vu nga pas si nëpër filma një të riu me “Range Rover” që pasi përplasi një kal
Miell, qumësht e çimento, a po ndizet një luftë e ashpër për tregjet Shqipëri-Kosovë? Që kur Kosova u bë shtet më vete 9 vjet më parë, shqiptarët dhe qeveritë e dy anëve të kufirit kanë dështuar për të krij
Mielli serb dhe gruri rus mbysin Shqipërinë. A e dimë çfarë hamë? (FOTO LAJM) Industria vendase e blojës po punon me 40% të kapacitetit aktualisht, për shkak se mielli serb pa standarde që po import
DETAJE/ Ja kush është biznesmeni i miellit që i vunë tritolin në magazinë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në qytetin e Burrelit kur një sasi eksplozivi shpërtheu në një magazin