999 rezultate për

mielli

Mielli serb zëvendësohet me grurë, po dominon tregun shqiptar të bukës Importet e miellit me origjinë nga Serbia po zëvendësohen me grurë, ndërkohë që fabrikat vendase të blojës kanë nisur të
Jemi në periudhën e çizmeve, mënyrat më praktike për t’i mbajtur të pastra Jemi fiks në perudhën e cizmeve por edhe në periudhën ku cdo jë bëhet më shpejt pis. Prandasj për cimzmet e lëkurës d
Vinte nga Greqia, bllokohet një sasi e madh mielli gruri Një tjetër sasi mielli që vinte nga Greqia është bllokuar. Sasia e miellit është bllokuar në Korçë, sasi prej 25.3 t
Rikthehet mielli, PD gati të bllokojë Kuvendin për dorëheqjen e Xhafajt Tashmë vëmendja e Partisë Demokratike është përqëndruar te dorëheqja e Ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj pas pretend
Tmerri me bukën, si po helmohemi çdo ditë Importi i miellit me përqindje proteine nën standardin e lejuar ligjërisht, ka ndezur alarmin pranë autoriteteve mbi atë
Si po helmohemi çdo ditë, zbulohet skandali me bukën Fiks Fare iu rikthye mbrëmjen e sotme temës së sigurisë ushqimore, duke denoncuar një skandal për miellin e bukës që për
Pavarësisht ligjit Serbia bën dinakëri, ja si e fut miellin në Kosovë Edhe përkundër faktit që tatimi i vendosur nga Ministria e Tregtisë dhe Industrisë fillimisht u cilësua ndihmë për bizne
Serbia me ultimatum ndaj Maqedonisë, paralajmëron kundërmasa për çështjen e miellit “Marrëveshja me CEFTA-n është në krizë serioze, ndërsa ideja për lidhje ekonomike të rajonit është e vendosur “në njërën
Serbia kërcënon Maqedoninë nëse nuk gjindet zgjidhje për miellin Nëse deri më 14 prill nuk gjindet zgjidhje përfundimtare për eksportin e miellit në Maqedoni, Serbia do të vendosë masa,
Panine me kajsi dhe qershi Përbërësit 45 gr miell thërshërë 60 gr sheqer i kaftë 125 gr kajsi të grira 440 gr qershi 375 ml qumësht
Maqedonia hap rrugë në luftën tregtare me Serbinë Maqedonia lëshoi pe luftën tregtare me Serbinë për problemin me miellin. Rregullorja e re e ministrisë sonë të bujqësisë
Vazhdojnë bisedat rreth eksportit të miellit serb Maqedonia dhe Serbia këtë fundjavë duhet t’i vazhdojnë bisedat rreth transportit të miellit serb në vend. Nëse nuk arrih
Zhitounija: Të vazhdojnë negociatat për eksportin e miellit serb në Maqedoni Mullixhinjtë en“Zhitounija” nga Novi Sadi, kërkojnë vazhdimin e negociatave për eksport të miellit serb në Maqedoni dhe
Problemi i miellit me Serbinë zgjidhet të premten Serbia dhe Maqedonia të premten në Shkup do të mbajnë mbledhje për të tejkaluar problemin me eksportin e miellit nga Ser
Fytyra juaj duket e lodhur? Mielli i misrit është perfekt Një ditë e gjatë pune reflektohet menjëherë në një fytyrë të lodhur. Gjithashtu edhe një natë pa gjumë ju bën që në mëng
Kosova nuk është e varur nga Serbia për miell Kosova ka rreth 40 mullinj të cilët janë në gjendje të prodhojnë miell për mbi pesë milionë banorë. Pra, edhe pas rënies
Si të humbni peshë pa qenë të uritur Dietat e shpejta nuk janë zgjidhje kur dëshironi të eliminoni tepricën e kilogramëve. Dietat mund të jenë goxha më të ko
Serbisë i dhembi kjo taksë që vendosi Kosova Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani, ka vendosur masën mbrojtëse për prodhuesit vendor të Kosovës. Sipa
Në Strumicë shesin votat për ushqime dhe thasë mielli Një 64-vjeçar nga fshati Sushevë i Strumicës dje ka denoncuar në polici rastin se një person nga fshati Dobrashinci ka p
Artistët po braktisin Shqipërinë, reagon Sonila Meço: Bëhuni patriotë! Ndërkohë që mediat online po ziejnë nga debati për patriotizmin dhe braktisjen e Shqipërisë nga artistët, Sonila Meço na