999 rezultate për

miell

Kjo ëmbëlsirë është më e thjeshta për tu përgatitur Shija është e mrekullueshme Nevojiten: – 5 vezë, – 5 lugë sheqer, – 5 lugë miell, – 2 lugë kakao,
Spektakël në stërvitjen e Brazilit, festohet ditëlindja e Coutinhos (VIDEO) “Birthday Boy”! Kjo ka qenë dita e Philipe Coutinhos, i cili ka festuar sot ditëlindjen e tij të 26-të, dhe kjo ditëlind
Ëmbëlsirë me dardhë e krem kokosi Përbërësit 200 gr miell 1 të verdha veze 120 gr sheqer 1 sheqer vanilije 120 gr gjalpë pak thërrime bu
Piroshka me mish për syfyr Përbërësit 600 gr miell 2 decilitra ajkë 200 gr gjalpë 1 tharmë i freskët 1 decilitër qumësht 500 gr m
Sulm me miell e vezë? Opozita paralajmëron kaos në Kuvend Deputeti i PD-së Gent Strazimiri ka folur për protestën që pritet të zhvillohet ditën e nesërme për cështjen Xhafaj dhe
Rikthehet mielli, PD gati të bllokojë Kuvendin për dorëheqjen e Xhafajt Tashmë vëmendja e Partisë Demokratike është përqëndruar te dorëheqja e Ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj pas pretend
Importonin miell nga Kosova, prokuroria fillon hetimet për kompanitë Prokuroria në Shqipëri ka filluar hetimet duke vënë para përgjegjësisë penale dy kompanitë kryesore të importit të miell
Tmerri me bukën, si po helmohemi çdo ditë Importi i miellit me përqindje proteine nën standardin e lejuar ligjërisht, ka ndezur alarmin pranë autoriteteve mbi atë
Kek me karrotë dhe kanellë Përbërësit 3 vezë 1 gotë sheqer 1 gotë karrotë e grirë 1 lugë kanellë gjysmë gote vaj 1 gote çaji arr
Si po helmohemi çdo ditë, zbulohet skandali me bukën Fiks Fare iu rikthye mbrëmjen e sotme temës së sigurisë ushqimore, duke denoncuar një skandal për miellin e bukës që për
Nuk keni kohë? Këto receta do t’ju nxjerrin faqebardhë Nuk keni kohë për të përgatitur një tortë? Ju keni fëmijë dhe ju doni të përgatisni një vakt për zemër të lehtë të shënd
Pavarësisht ligjit Serbia bën dinakëri, ja si e fut miellin në Kosovë Edhe përkundër faktit që tatimi i vendosur nga Ministria e Tregtisë dhe Industrisë fillimisht u cilësua ndihmë për bizne
Bilbila, çizme dhe miell! Të gjitha skandalet në parlamentin e Shqipërisë Sharjet, fyerjet dhe ofendimet e përdorura rëndom nuk janë të vetmet që kanë ndoshur në parlametin tonë. Por edhe hu
E mbulua me miell e me vezë, Rama flet për kaosin në Kuvend Edi Rama është shfaqur në një intervistë të shkurtër në edicionin informativ në Tv Klan. Ai është pyetur nga gazetarj
Rama i zhytyr në miell e TV i plasur në tokë, momentet më pikante nga furtuna në Kuvend Dita e sotme në Kuvend ka qenë një katrahurë e vërtetë. Miell, vezë dhe ujë shpërthyen mbi supet e politikanëve ndërk
E bënë Ramën “brumë” me miell e me vezë, deputeti i opozitës rrëfen arsyen Në Kuvend sot ka pasur një përplasje të fortë mes opozitës dhe qeverisë, e cila ka degraduar edhe në përplasje fizike.
Miell, vezë e shishe uji, kush e organizoi dhunën sot në Kuvend? Pas dhunës së ushtruar sot në Kuvend, socialisti Taulant Balla ka rrëfyer se kush e organizoi. Sipas Ballës, dhuna ës
Del videoja, i përlyer në miell Rama kërcënon keq demokratët (VIDEO) Ditën e sotme në Kuvendin e Shqipërisë ndodhën disa përplasje të forta mes opozitës dhe maxhorancës. Duke kërkuar me
Të zbardhur në miell, çfarë po ndodh brenda Kuvendit të Shqipërisë (VIDEO) Seanca e sotme parlamentare në Kuvend është shoqëruar me incidente të rënda. Ashtu siç ishte paralajmëruar, opozita
Dhunë e kaos, Rama sulmohet me shishe uji, miell e vezë në Kuvend (VIDEO) Vijojnë tensionet në Kuvendin e Shqipërisë. Opozita ka bllokuar foltoren e Kuvendit dhe pas vendimit të Ruçit për të