999 rezultate për

miell

Të përlyer në miell me Xhensilën e Ajkën, kështu e uron Vitin e Ri Bes Kallaku (FOTO LAJM) Aktori Bes Kallaku dhe bashkëshortja e tij Xhensila Myrtezaj, këngëtare e njohur, kanë uruar festat e fundvitit me disa
"Miell për miell", policia kap 1 miliard "të bardhë" Policia uruguajane ka arritur të sekuestrojë një sasi prej 4.4 ton kokainë. Kjo është sasia më e madhe e sekuestruar
Me thesin me miell në biçikletë, makina përplas çiklistin Një makinë ka përplasur një person i cili ishte duke lëvizur me biçikletë. Personi kishte vendosur një thes me miell
Ende nuk ke gjetur diçka të veçantë për Krishtlindje?! Hidhi një sy kësaj recete Koha e përgatitjes - 30 minuta Koha e pjekjes - 10 minuta PËRBËRËSIT: 450 g miell 200 g gjalpë në temperatur
Maska me miell misri që pastron në thellësi lëkurën tuaj Nëse keni nevojë për një maskë eksfoliuese, ajo me miell misri do të ishte ide e shkëlqyer. Mielli i misrit masazhon but
"Shtëpitë janë ndërtuar shto ujë e shto miell", media italiane: Do i nxirrnin trupat me duar! E gjithë bota ktheu shikimin nga Shqipëria pas tërmetit tragjik që goditi vendin me 26 nëntor. Me 50 viktima dhe mbi
Pas sherrit me gazetarin, Roza provokon hapur: Lamë barin, nisëm miellin Ka kaluar kohw nga sherri mes moderatores Roza Lati dhe gazetarit dhe analistit, Ilir Yzeiri. Shkak u bë një artikull i
Erdhi dimri, si të bëni hap pas hapi biskotat e çajit me mjaltë dhe bajame Koha e përgatitjes - 30 minuta bashkë me pjekjen PËRBËRËSIT: 120 g miell orizi, 30 g miell misri i bluar imët, 80 g g
Trafik i tmerrshëm, "shpërthen" rrjeti: Kam ecur me 2km në orë, si i ngarkuar me thes me miell! (FOTO LAJM) Kanë mjaftuar vetëm disa orë shi që trafiku në Tiranë të bëhet i tmerrshëm, me qytetarë të acaruar dhe vonë për punë në
Si të bëjmë një kek të thjeshtë Për një masë keku me madhësi mesatare duhet 1 filxhan çaji gjalpë i freskët, 1 filxhan çaji sheqer, 3 kokrra vezë, gjysm
Bojë, miell e vezë, me çfarë janë goditur ndër vite politikanët shqiptarë (FOTO LAJM) Populli shqiptar, shpeshherë i gjendur i papërfaqësuar, i zhgënjyer dhe i gënjyer, ka ndjerë nevojën që ndjesitë t’i shp
Minj të ngordhur, krimba e parazitë brenda biznesit që shiste 18 vite pa licencë Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar një biznes në Fushë-Krujë, ku përvecc se operonte prej 18 vitesh pa licensë,
Shoferi i furgonit flet pas akuzave në Fier: Kisha sojë dhe jo miell (FOTO LAJM) Paraditen e sotme, PArtia Demokratike denoncoi një rast teksa një fugon i Rilindjes kishte zbarkuar në Fier dhe shpërnda
Po shpërndaheshin për votime, kapen thasë me miell në Fier (FOTO & VIDEO) Partia Demokratike vijon denoncimet lidhur me parregullsitë që po shoqërojnë procesin e zgjedhjeve. Ish-deputeti i PD
Mielli serb zëvendësohet me grurë, po dominon tregun shqiptar të bukës Importet e miellit me origjinë nga Serbia po zëvendësohen me grurë, ndërkohë që fabrikat vendase të blojës kanë nisur të
Bojë, miell e vezë, me çfarë janë goditur politikanët shqiptarë (FOTO LAJM) Populli shqiptar, shpeshherë i gjendur i papërfaqësuar, i zhgënjyer dhe i gënjyer, ka ndjerë nevojën që ndjesitë t’i shp
Jemi në periudhën e çizmeve, mënyrat më praktike për t’i mbajtur të pastra Jemi fiks në perudhën e cizmeve por edhe në periudhën ku cdo jë bëhet më shpejt pis. Prandasj për cimzmet e lëkurës d
Për lopë dhe derra, por këtu do bëhej bukë: Bllokohen 55 ton miell serb në Kukës Shqipëria është kthyer në një hambar të miellit të skarcuar të Serbisë, i cili atje përdoret për kafshët, ndërsa këtu pa
Miell i rrezikshëm grek kapet në doganën shqiptare Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar një ngarkesë prej 27 ton miell gruri me origjinë greke për shkak se nuk kisht
Vinte nga Greqia, bllokohet një sasi e madh mielli gruri Një tjetër sasi mielli që vinte nga Greqia është bllokuar. Sasia e miellit është bllokuar në Korçë, sasi prej 25.3 t