999 rezultate për

microsoft

Shfaqet reklama e parë për Windows 8 (VIDEO) Microsoft ka lëshuar reklamën e saj të parë televizive për Windows 8, e cila mund të shihet në postimin e bërë në blogun
25 tetor, Microsoft prezanton Windows 8 Microsoft pritet të prezentojë me 25 tetor sistemin e saj të ri operativ, Windows 8. Publikimi i sistemit operativ Windo
Mos përdorni Internet Explorer! Mos përdorni Internet Explorer. Ky është mesazhi që Instituti Federal i Sigurisë së Informacionit (BSI) në Gjermani u
Microsoft ndryshon logon (VIDEO) Gjigandi teknologjik, Microsoft, ka njoftuar sot se ka ndryshuar logon e vjetër 25-vjeçare, njofton portali Campaign.al.
Në të ardhmen, tualeti me energji diellore (VIDEO) Pas pushtoi botën me Windows, Bill Gates ka një plan të ri. Themeluesi i Microsoft ka investuar plot 5.3 milionë euro në
Microsoft prezanton faqen e re SkyDrivee Microsoft-i ka prezantuar një faqe të re shërbimi të ruajtjes cloud (cloud storage), SkyDrivee cila të lejon të ruash fo
Ju kujtohet kjo fotografi?! Me siguri nuk ka njeri që përdor kompjuter dhe të mos e ketë parë fotografinë e mësipërme. Eshtë fotografia e quajtuar "
Microsoft shënon humbjen e parë në historinë e tij Gjigandi kompjuterik amerikan Microsoft ka regjistruar humbjen e parë në historinë e tij për shkak të zhvlerësimeve në d
Android merr kreun Kompania Nielsen ka publikuar dje të dhënat e fundit për gjendjen aktuale të platformave të celularëve të zgjuar, shkrua
Microsoft vjen me Office 15 Microsoft-i pritet të prezantojë këtë të hënë në San Francisko Office 15, versionin e ardhshëm të paketës productive. Di
Microsoft nxjerr në tetor versionin e ri të "Windows 8" Gjiganti amerikan i sistemeve kompjuterike Microsoft ka njoftuar se sistemi i tij i operimit, "Windows 8" do të dilte në
Plani i luftës: Apple vs. Microsoft vs. Google Javët e fundit, lojtarët më të mëdhenj të industrisë teknologjike kanë prezantuar pajisjet e tyre më të fundit dhe më të
Microsoft Surface Tablet bllokohet gjatë prezantimit (VIDEO) Microsoft Surface Tablet është bllokuar gjatë lancimit zyrtar të bërë nga Presidenti i Windows, Steven Sinofsky. Pa
Skype do të publikojë reklama gjatë bisedave Sado që të jetë i popullarizuar dhe i shfrytëzuar, Skype për shkak të natyrës së vet kryesisht me sukses ishte shmangur
Lojrat Xbox edhe në Smartphone Drejtues të Microsoft kanë deklaruar se në Krishtlindjet e ardhshme lojrat elektronike të platformës Xbox do të jenë të
Hetim i ri për Microsoft Sistemi i ri operativ Windows RT të Microsoftit, i cili është Windows 8 i dedikuar për t’u ekzekutuar në procesorët e ba
"So.cl", rrjeti më i ri social Microsoft ka lansuar rrjetin e vet social, faqen So.cl, e cila tani është në dispozicion në tërë botën. "So.cl" përdo
Microsoft e Facebook, bashkë kundër Google Siç duket, Microsoft do të shfrytëzoj aftësitë e Facebook-ut për ta ‘mposhtur’ Google-n. Shoqëria Microsoft ka njoftu
Së shpejti Windows 8 me katër versione Microsoft ka lajmëruar në një postim të fundit të blog që sistemi i vet i ardhshëm operativ do të vijë në katër lloje, d
Microsofti "zhduk" butonin Start Versionit të fundit të Microsoftit që pritet të dalë së shpejti në treg, Windows 8, do ti mungojë një buton vendimtar. B