999 rezultate për

microsoft

“PlayStation 4” bëhet gati të dalë në treg Aparati i teknologjisë më të fundit të lojërave, “PlayStation 4”, do të dalë në treg në Amerikën e Veriut më 15 nëntor,
Google bllokon sërish aplikacionin YouTube për Windows Phone Vetëm dy ditë pasi u rilançua në dyqanin online të aplikacioneve Windows Phone, duke sjellë pak çlirim për përdoruesit e
Windows 8.1 gati për shkarkim më 17 tetor Pas thashethemeve se Windows 8.1 është planifikuar për të dalë në tetor, Microsoft konfirmoi të premten se versioni i ri
Microsoft publikon të ardhurat për tremujorin e dytë 2013 Microsoft njoftoi një rritje prej 10% në të ardhurat e saj për tremujorin e dytë të vitit 2013, duke e çuar në një total
Microsoft me telefon që kupton gjendjen shpirtërore Microsoft është duke punuar në një teknologjinë të re për telefonat inteligjentë, që mund të kuptojë gjendjen tuaj shpir
Testimi i kamerave, Microsoft publikon reklamën e re Microsoft publikoi reklamën e re sa i përket Windows Phone me smartfonin Lumia 920. Në këtë reklamë bëhet krahasimi midi
Microsoft reklamon Windows 8 me këtë reklamë gjeniale (VIDEO) Reklama e re e Microsoft ka arrit të tërheq vëmendje me një ide të shkëlqyer. Ne reklamën në të cilën, Microsoft rekl
Microsoft, gati smartwatch-in e tij Microsoft po planifikon të nxjerrë në treg smartwatch-in e tij, një monitor i vogël touch prej 1.5 polësh, që do të mbah
5 karakteristikat më të mira të Outlook.com (FOTO LAJM) Nëse keni vendosur të zëvendësoni shërbimin e Hotmail-it me shërbimin e ri Outlook.com, këto janë pesë gjërat që duhet t
Microsoft i propozon Berishës që Shqipëria të bëhet pjesë e “YouthSpark” Drejtori i Përgjithshëm i Microsoft Europe Jan Muehlfeit shprehu sot dëshirën për vijimin bashkëpunimit me qeverinë shq
Microsoft Live Messenger do të "jetojë" deri në prill Nëse jeni në mesin e shfrytëzuesve aktivë të Windows Live Messengerit, Microsofti më në fund ka publikuar datën kur ky s
Microsoft: Na hakuan Microsoft ka konfirmuar të premten pasdite se edhe ata ishin viktimë e të njëjtit lloj sulmi, që preku Facebook dhe Appl
Si të përdorim Office 2013 Kompania Microsoft ka bërë gati disa udhëzime për përdorimin sa më të shpejtë të Office 2013, fletëpalojse dhe prezantim
Windows Messenger largohet përjetësisht me 15 mars Microsoft ka bërë të ditur që IM servisin e vet Messenger do ta shuaj më 15 mars. Funksionalitetet e Messengerit janë zë
Pas 15 marsit, nuk do të mund të përdorni më Messenger-in Nga 15 marsi i këtij viti, chat-i historik i MSN-së do të mbyllet dhe do të integrohet plotësisht me Skype, gjë e cila p
Yahoo braktis Microsoft-in për Facebook-un Marrëveshja aktuale mes Microsoft-it dhe Yahoo-së ku motori kërkimor Bing është integruar brenda uebfaqes Yahoo mund t’i
Yahoo braktis Microsoft për Facebook Yahoo ka nisur bisedimet me Facebook për të krijuar një motor kërkimi duke bërë që marrëveshja aktuale mes Microsoft-it
Microsoft, po mendon të prodhojë smartfonin e tij Microsoft është duke punuar me furnizuesit me komponentë në Azi për të prodhuar smartfonin e tij. Sipas The Wall Street
Skype, 280 milionë përdorues Numri i përdoruesve të Skype i ka kaluar 280 milionë. Sipas Microsoft nga fundi i prillit numri i shfrytëzuesve të Skype
Office 365, më lirë për studentët dhe mësuesit Microsoft parashikon një ulje çmimesh të paketës Office 365 për studentët e universiteteve si dhe mësuesit të cilët mund