999 rezultate për

microsoft

Microsoft prezanton Skype Translator U prezantua në muajin maj si një risi e Microsoft, ndërsa tani kompania e Bill Gates ka nisur hedhjen në terren të përkt
Ja se çfarë pasurie marramendëse ka Bill Gates (FOTO LAJM) Bill Gates tanimë ka një pasuri marramendëse, për shkak se është pronari dhe kryearkitekt i paketës Microsoft. Falë s
Microsoft: Punoni kur dhe ku të doni, por bëjeni punën Oraret zyrtare të punës, sado me pasion ta kemi punën që bëjmë, vjen një moment dhe bëhen të mërzitshme dhe të shumtë ja
Microsoft punon për “selphie phone” (FOTO-LAJM) Vjeshta nuk do të sjellë vetëm iPhone 6, apo produkte të tjera të Apple dhe Samsung, por edhe prodhimin e parë të Micros
Microsoft prezanton smartfonin e ri Nokia Lumia 530 Microsoft prezanton smartfonin e ri Nokia Lumia 530 i cili vjen në dy variante me një kartë dhe dy karta dhe do të jetë
Nokia Lumia 930, telefoni më i mirë me Windows 8 Ekspertët po e vlerësojnë shumë punën e bërë nga Microsoft dhe Nokia për telefonin Nokia Lumia 930. Sa i përket dimensio
Microsoft largon 18 mijë persona nga puna Microsoft do të shkurtojë plot 18 mijë vende pune, si pjesë e reformimit të kompanisë nën drejtimin e kreut ekzekutiv të
Microsoft po punon për Nokia Lumia 830 Zbulohet koncepti i Nokia Lumia 830 i cili pritet të jetë pajisur me një kamera të pasme me 13 mega-piksel. Telefoni i r
Imazhe të reja të telefonit te ri Nokia Microsoft Windows Phone Shfaqen imazhe të telefonit te ri Nokia/Microsoft Windows Phone. Nuk dihet shumë në lidhje me këtë telefon tani, por nga
Sistem unik, Microsoft Smartwatch në platformat Android dhe iOS Ndryshe nga modelet e tjera rivale, Microsoft do të lançojë një orë të mençur, e cila do të jetë shumë unike. Mendohet s
Microsoft prezanton Surface Pro 3, në sulm rivalët e tij Microsoft tashmë ka prezantuar Surface Pro 3, ky një version më i avancuar i linjës së produketeve “tablet”. Cilësit
Telefonat që bënë historinë e NOKIA-s (FOTO-LAJM) Kompania e telefonisë Nokia u themelua nga fundi i shekullit XIX, dhe deri tani ajo ka zënë vendin e parë në botë si kom
Microsoft-Motorola, marrëveshje për licencimin e patentave Microsoft dhe Motorola kanë bërë një marrëveshje në licencimin e patentave të cilat mbulojnë pajisjet Android dhe Chrome
Maqedoni-Kosovë pjesëmarrëse në garën botërore të Microsoft Maqedonia dhe Kosova këtë vit do të marrin pjesë në Garën Edukative Botërore organizuar nga ana e Microsoft. Në Garën
Apple feston 30-vjetorin e kompjuterit të parë (FOTO-LAJM) Tre dekada më parë, nga një cantë e vogël, Steve Jobs do të nxirrte kompjuterin e parë Apple me sistemin operativ Macint
"Bernabeu" do të quhet Microsoft? Real Madrid është marka më e njohur e futbollit europian dhe atij botëror dhe nisur nga ky fakt interesimi për të sponso
Nga "Santiago Bernabeu" te "Microsoft Arena" Stadiumi legjendar i Real Madrid, "Santiago Bernabeu" mund të ndryshojë emër, duke u shndërruar në "Microsoft Arena". "E
Microsoft, 250 milionë dollarë për qendrën globale të të dhënave Microsoft pritet të ndërtojë një qendër të madhe globale të të dhënave në Finlandë. Në këtë ndërmarrje pritet të investo
“Microsoft” dhe “Nokia” marrëveshje bashkëpunimi “Microsoft” blen operacionet e kompanisë telefonike “Nokia” për 5.4 miliardë euro ndërsa “Nokia” do të liçensojë patenta
Skype feston 10-vjetorin Në 10-vjetorin e krijimit Skype synon të ndërtoje ekrane 3D dhe sisteme për kapjen e imazheve tre dimensionale. Më 29 gu