999 rezultate për

metrash

Shqiptari humb jetën në Itali, ishte duke punuar dhe ra nga një lartësi prej 18 metrash Një shqiptar ka humbur jetën gjatë një aksidenti që ka ndodhur mesditën e kësaj të premteje në Firence të Italisë, ngjar
Tërmeti tund Maqedoninë, ja sa ballë ishte Një tërmet me magnitudë 3.4 ka rënë para pak minutash në Maqedoni, konkretisht afër qytetit të Dibrës. Sipas EMSC ka
Khamenei iu referua si vend djallëzor, Shqipëria në rrezen e raketave të Iranit (FOTO LAJM) Ajatollah Khameneoi foli sot para iranianëve duke përmendur edhe "një vend të vogël dhe djallëzor europian që bashkëpuno
Tërmeti shkund Meksikën, sa ishte magnituda Një tërmet me madhësi 6.3 ballë goditi brigjet e Meksikës mbrëmjen e së martës. Tërmeti u regjistrua rreth orës 20:27
Kina prezanton trenin më të shpejtë në botë, arrinë shpejtësi 600 km/h (VIDEO) Kina ka prezantuar prototipin maglev (levitim magnetik) një tren që mund të arrijë shpejtësi prej 600 kilometrash në orë
Shoferit i bien divanët nga makina, e kupton pas 5 kilometrash (VIDEO) Dje në autostradën ‘Ibrahim Rugova’ ka ndodhur një ngjarje sa qesharake aq edhe ka mundur të jetë tragjike Ky rast ka
Ronaldo hap thesin, porosit Budgatti me vlerë 11 milion euro (FOTO LAJM) Cristiano Ronaldo njihet si një nga futbollistët e apasionuar pas makinave luksoze. Ylli portugez duket se ka vënë në
"Peshkaqeni" i ajrit i ushtrisë amerikane (FOTO LAJM) Me një gjatësi prej 91 metrash dhe lartësi afro 19 metra në bishtin e tij, ky mund të konsiderohet edhe si avioni më i f
Brenda Portës së Ferrit, atje ku zjarri nuk shuhet prej 40 vitesh (FOTO LAJM) Këto pamje “apokaliptike” vijnë nga një gropë e zjarrtë në mes të shkretëtirës Karakum në Turkmenistan, e cila vazhdon
Alarm për cunami pas tërmetit 7.6 ballësh Një tërmet me magnitudë 7.6 ka goditur nën det afër brigjeve të territorit francez të Kaledonisë së Re në jug të Oqeanit
Sa kushton superjahti që zhduket pas 50 metrash Jahtet njihen si shtëpia në detë e të pasurve. Kemi dëgjuar shpesh shifra marramednëse që shpenzohet për të blerë ja
Shpendi me histori të çuditshme në Evropë Ky zog i çuditshëm mund të ketë qenë lloji i parë i mbrojtur. Zogu "Ibis bald" dikur ishte i zakonshëm në Evropën Ve
I vunë lejlekut GPS, shkencëtarëve iu vjen fatura 2 300 euro disa muaj më pas Një grup shkencëtarësh polak vendosen të ndjekin rrugëtimin e lejlekëve që qendronin në vendin e tyre, të cilët largohes
Nuk keni shpëtim nëse ju sulet, njihni gjarprin fluturues (VIDEO) Një lloj gjarpri, i cili jeton në Azinë Juglindore, është në gjendje të fluturojë në kuptimin e vërtetë të fjalës, të pa
I vunë lejlekut GPS, shkencëtarëve u vjen fatura 2 300 euro disa muaj më pas Një grup shkencëtarësh polak vendosen të ndjekin rrugëtimin e lejlekëve që qendronin në vendin e tyre, të cilët largohes
Dalin detaje të reja për shqiptarët e arratisur: U hodhën nga 10 metra lartësi Tre shtetas shqiptar janë arratisur nga qelitë e rajonit të policisë të Argjirupolit. Ngjarja ka ndodhur në orën 06,3
Kalon liqenin me motor, vendos rekord botëror (VIDEO) Italiani Luca Colombo ka vendosur rekord të ri botëror për distancën e kaluar me motor mbi liqen. Motoristi nga Milan
Ja kur do të ndërtohet xhamia më e madhe në Maqedoni Xhamia e Tophanës, më e madhja në Maqedoni, pritet të hapet në vitin 2020. Xhamia do të ketë kapacitet për 3.500 pers
Tërmet i fuqishëm 6.4 ballë, frikë për cunami Një tërmet i fuqishëm ka goditur bregun e Indonezisë duke i detyruar mijëra njerëz të evakuohen. Ishulli indonezian i
Zbulohet shpella e rrallë 15 mijë vjeçare në Kanada ë qytetin Montreal të Kandasë është gjetur shpella 15 mijë nën tokë për të cilën thuhet se i përket epokës së akullnajav