999 rezultate për

metra

E pazakontë, shikoni si u zbardh Italia nga dëbora në mes të verës (VIDEO) Një fenomen i pazakontë ka ndodhur në Itali, teksa reshjet e borës kanë zbardhur vendin në Pass Stelvio. Fotot e peiz
Po fluturonte me shpejtësi, makina hidhet 10 metra në ajër dhe përfundon në hekurudhë Një tjetër aksident i rëndë ka ndodhur diëtn e sotme në aksin nacional Elbasan- Librazhd. Mësohet se makina ka përfu
Burri kapet duke bërë piknik në maje të një peme 18 metra të lartë (VIDEO) Një person është filmuar duke bërë piknik i vetmuar në maje të një peme 18 metra të lartë. Pamjet u kapën nga një fqi
Shqipëria dhe Kosova pjesë e rrjetit hekurudhor evropian të trenave të shpejtë Instituti i Vjenës për studime ekonomike ndërkombëtare i ka rekomanduar Bashkimit Europian ndërtimin e një rrjeti linjas
Tjetër lëkundje tërmeti në Shqipëri: Epiqendra dhe magnituda Lëkundje të tjera tërmeti janë ndjerë këtë mbrëmje në vendin tonë. Sipas Qendrës Evropiane të Tërmeteve, bëhet me dij
Momenti drithërues, dy fëmijët hidhen nga 12 metra lartësi pas zjarrit në banesë (VIDEO) Një video që të mban zemrën peshë që është bërë virale në rrjetet sociale ditën e sotme. Dy fëmijë arritën të mbijeto
Qeveria e Maqedonisë së Veriut miratoi vendime për lokalet, pishinat, plazhet dhe vaksinën për Covid-19 Qeveria e Maqedonisë së Veriut sot në seancën e 76-të miratoi Protokollin për punën e pishinave dhe plazheve, kafeneve,
Në Angli shënohet supergol nga 40 metra (VIDEO) Blackburn ka fituar me përmbysje 2-3 ndaj Cardiff. Goli i tretë dhe i fitores u shënua nga sulmuesi i Blackburn Adam
Supergol Suarez, Barcelona sërish në avantazh (VIDEO) Luis Suarez ka kaluar sërish në avantazh Barcelonën me një supergol. Uruguajani tundi rrjetën nga 16 metra pas një su
Veterani i Spal ndeshkon Milanin me një supergol (VIDEO) Spal ka dyfishuar shifratkundër Milanit. Sergio Floccari shënoi nga 35 metra largësi duke mposhtur Donnarumman në mën
Tërmeti godet Greqinë, lëkundjet ndjehen edhe në Sarandë Greqia është zgjuar sot ngë një tërmet me magnitudë 3.5 të shkallës Rihter, lëkundjet e lë cilit janë ndjerë edhe në qyt
Çmendet adoleshenti, hedh 6 vjeçarin nga 100 metra lartësi vetëm për të dalë në TV Kjo është historia e një adoleshenti i cili hodhi një gjashtë vjeçar nga një lartësi e madhe, pavarësisht se merrte ilaç
Shënohet gol nga 50 metra në Gjermani (VIDEO) Golat nga distance tepër të largëta janë kthyer në modë këto vitet e fundit, edhe pse mbeten të rrallë për nga kalibrimi
Në hapat e Berishës? Meta vendos rekorde të reja: 26 kilometra vrap në bregdet (VIDEO) Presidenti Ilir Meta e ka mbyllur ditën e sotme në bregdet duke bërë 26 kilometra vrap para perëndimit të Diellit. Me
Detaje nga tragjedia në Milloshevë: Dy fëmijët shkuan për t’u larë në liqenin disa metra të thellë Policia e Kosovës ka dhënë detaje shtesë për ngjarjen tragjike që ndodhi sot në fshatin Milloshevë, ku dy fëmijë humbën
Udhëtoi me kilometra, Robert Berisha bën gjestin e bukur për Nora Istrefin (FOTO LAJM) Këngëtarja shqiptare Nora Istrefi dhe Robert Berisha vijojnë të ruajnë raporte të mira edhe pas divorcit. Arsyeja ësh
E RËNDË/ Alpinistja 16 vjeçare bie nga 150 metra gjatë ngjitjes Dramë në sportin e alpinizmit. 16-vjeçarja franceze Luce Douady, e konsideruar si një talent në këtë sport, ka ndërruar
E rëndë në Gjirokastër, fëmija 8 vjeç bie nga 10 metra lartësi Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Gjirokastrës. Mësohet se një fëmijë ka rënë nga një lartësi prej 10 metr
Njeriu që ka ecur deri në 20 kilometra në ditë, duke punuar në zyrën e tij Yves Hanoulle ka qenë duke punuar nga shtëpia në të gjithë kohën gjatë bllokimit, si pasojë e coronavirusit në Belgjikë.
Tanke, topa dhe "Apache", Greqia rreshton ushtrinë pranë kufirit me Turqinë (FOTO LAJM) Ushtria greke zhvillon sot stërvitjen vjetore të quajtur "TAMS" disa kilometra në kufi me Turqinë duke angazhuar në të r