999 rezultate për

metodat

5 metodat magjike të gjysheve Këto janë 5 mënyra popullore që na i kanë mësuar gjyshet dhe si kemi besuar , por që funksiojnë vërtet. 1.Përdorni p
Metodat natyrale si të qetësoni djegiet nga dielli në kushte shtëpie Rrezet UVA janë përgjegjëse për kancerin e lëkurës e rrezet UVB të diellit janë shkaktaret e djegieve të lëkurës që mund
Metodat natyrale për të mbajtur larg mushkonjat Mushkonjat janë një nga bezditë më të mëdha të verës! Për shkak të tyre mund të ndodh që të anulojmë prenotimin e hot
Ja niveli i universiteteve shqiptare sipas raportit të Komisionit Evropian (VIDEO) Raporti i Komisionit Evropian për arsimin e lartë në Ballkanin Përendimor ka nxjerrë përfundime interesante për Shqipëri
Metodat për diagnostikimin e kancerit të gjirit Në diagnostikimin e kancerit të gjirit ka rëndësi vetëkontrollimi i gjirit që duhet të bëhet një herë në muaj. Para
DASH: Ja metodat e përhapjes së ekstremizmit islamik në Kosovë Në raportin vjetor për terrorizmin Departamenti Amerikan i Shtetit , për rastin e Kosovës, thekson dy faktorë kryesor në
Çaushi: Opozita nesër në Kuvend, nuk i ndryshojme metodat tona Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Driton Çaushi, një ditë para mbajtjes se seancës së Kuvendit të Kosovës, ka thënë s
Metodat e ekzekutimit të ISIS që po trondisin botën (FOTO LAJM) ISIS ka publikuar një tjetër video të një ekzekutimi tronditës. Fotot së bashku me videon janë bërë në Mosul të Irakut d
Metodat natyrale që ndihmojnë në largimin e dhimbjes së kokës Ekzistojnë shumë mënyra, të cilat na ndihmojnë për të eleminuar dhe parandaluar dhimbjen e kokës. Për të gjithë ato që v
Raporti për CIA-n nxit thirrje për ndjekje penale Zyrtari i lartë i Kombeve të Bashkuara për të drejtat e njeriut dhe anti-terrorizëm, Ben Emmerson, ka bërë thirrje për n
Antidroga: Mjeti amfib që po ndryshon metodat e luftës Frank Gardner, BBC mjeti amfib kunder droges (1) mjeti amfib kunder droges (2) mjeti amfib kunder droges (3) mjeti
Van Persie mohon: Gjithçka Ok me Moyes Robin Van Persie ka reaguar menjëherë pas zërave për një krisje të raporteve me trajnerin David Moyes dhe se nuk ndihet
Hapet muzeu i spiunazhit në Gjermani (FOTO-LAJM) Disa nga pajisjet më të çuditshme të përdorura nga agjentët e fshehtë në botën e fshehtë e spiunazhit janë paraqitur në
Karriera dhe varfëria “vrasin” 9000 jetë në vitë Shqiptarët mbeten ende shumë larg përdorimit të metodave kontraceptive për tu mbrojtur nga shtatzanitë e paplanifikuara.
Karriera dhe varfëria çon në abortimin e fëmijëve Në Shqipëri regjistrohen çdo vit rreth 9 mijë ndërpreje shtatzanie. Të dhënat publikohen nga Instituti i Shëndetit Publi
Mustafa akuzon Policinë e Kosovës Isa Mustafa, kryekomunari i Prishtinës,në një konferencë për shtyp, ka hedhur të enjten akuza ndaj Policisë së Kosovës.
Egjipti shpërbën policinë Ministri i ri i Punëve të Brendshme, Mansur al-Isavi, në kohën e vizitës së Sekretares amerikane të Shtetit, Hillari Kli