999 rezultate për

metes

"Keni parë President të degradojë", Rama nuk kursehet kundër Metës Kryeministri Edi Rama foli me tone të ashpra në parlament në adresë të presidentit të Republikës. Në fjalën e tij në
"Lexo Kushtetutën", ping-pong sulmesh politike mes Ramës dhe Metës Presidenca ka reaguar ndaj deklaratës së kryeministrit Rama pas letrës që presidenti Ilir Meta ka dërguar Ministrisë së
Rama i kthehet ashpër Metës: S'ke asnjë kompetencë të fusësh hundët Kryeministri Edi Rama ka reaguar me një postim në Tëitter pas letrës së presidentit Ilir Meta për situatën e pandemisë.
Fatmir Mediu thirrje Metës: Shpërndaje parlamentin Kryetari i Partisë Republikane të Shqipërisë, Fatmir Mediu, tha në ‘Top Talk’, se i ka kërkuar opozitës që presidenti Me
Ndryshimet në Kodin Zgjedhor, Komisioni i Venecias pranon kërkesën e Metës Komisioni i Venecias i është përgjigjur Presidentit Meta, i cili ditën e djeshme iu drejtua institucionit ndërkombëtar m
Eurodeputeti i del në krah Metës: Rama të presë Komisionin e Venecias Eurodeputeti David Lega ka mbështetur idenë e paraqitur ditën e sotme nga Oliver Varhelyi me anë të një postimi në Twitt
Rama i del në mbrotje Bollinos dhe Malltezit, i turret presidentin: Ç'i duhet Metës nga i sigurojnë të ardhurat! Pas sulmeve të bëra nga presidenti Ilir Meta në adresë personale të botuesit Carlo Bollino dhe bashkëshortes së tij Alba
Artan Hoxha nxjerr foton e çuditshme të Metës Gazetari Artan Hoxha ka publikuar një foto të Presidentit Meta i cili po qethet brenda Presidencës nga berberi. Ai ku
Rama u përgjigjet shqiptarëve të zhgënjyer nga qeverisja: Më mirë unë sesa Kryemadhi! "Imagjinoni që Shqipëria të mbetet në dorën të Lulzim Bashës, Kryemadhit, Metës e Berishës, pasi ata janë bashkë..."
Kryemadhi i del në krah Metës: Rama është në panik Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi komentoi debatin mes Presidenti Meta dhe kryeministrit Rama. Ajo tha se sulmet e
"Rilindja, organizatë kriminale", Rama i përgjigjet akuzave të forta të Metës Presidenti Meta gjatë ditës së djeshme, e konsideroi Rilindjen organizatë kriminale dhe për këtë deklaratë ka reaguar kr
Rama i përgjigjet Metës: Ti je thjesht Komandant i LSI-së, Shqipëria nuk është në kohë lufte Pas deklaratës së presidentit Meta, i cili tha se është peng, ka reaguar kryeministri Edi Rama. Rama shkruan se Meta
"Thuaj që jam peng", kujt i adresohet deklarata e bujshme e Metës “Thuaj popullit tënd që jam peng e vazhdo punën tënde se këtë popull e këtë vend nuk e merr askush peng më nën këtë qiel
Kryemadhi: Ilir Meta nuk gënjen kur thotë se do më shumë Margaritën se mua Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, thotë se veprimet dhe sjelljet e Ilir Metës si president
Kush janë 10 kandidatët që marrin "bekimin" e Metës për në Kushtetuese Institucioni i Presidentit të Republikës, ka bërë publike listën e aplikantëve që kanë shprehur interesin për të kandidu
Meta nuk i ndahet Ramës: Hajde në debat, o trendi buburrec! Pavarësisht se kryeministri Rama vazhdon ti shmanget një përballe me Presidentin Meta, ky i fundit nuk ka ndërmend të he
"Margaritën e dua më shumë se Monikën", Kryemadhi komenton deklaratën e Metës Monika Kryemadhi ka komentuar deklaratën e presidentit Meta se, "dua më shumë Margaritën se Monikën". "Nuk dua të kom
Ramës nuk "i dridhet syri" nga presioni i Metës: Firmose sa më parë Kodin Zgjedhor Pavarësisht thirrjeve të presidentit Meta që të respektohet marrëveshja e 5 qershorit, kryeministri Rama, mbetet i vendo
Video për të mos u humbur! Rama ia merr këngës popullore me këngëtarin nga Liqeni (VIDEO) Ditën e sotme kryeministri mbajti Asamblenë Kombëtare të PS ku kërkoi nga socialistët dhe shqiptarët një mandat të trëtë
Pas Metës, Kryemadhi i përvishet Ramës: Sa herë më ke përmendur, Iliri smë ka thënë "të dua" Menjëherë pas deklaratës së Metës si kundërpërgjigje ndaj akuzave të Ramës gjatë Asamblesë së PS, ka reaguar dhe kryetar