999 rezultate për

metejshem

Gjermania shqetësohet për taksën, asnjë presion Serbisë për luftën e saj Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas i kërkoi të martën Kosovës që të anulojë, ose të paktën pezullojë zbatimin e taks
Mjekët shokohen me gozhdët në stomakun e pensionistes (FOTO & VIDEO) Nga stomaku i një pensioniste nga Rusia kirurgët hequr më shumë se 150 gozhda dhe vida, dhe jo vetëm kaq. Sipas media
Përfundon takimi Kotzias- Bushati në Kretë, çfarë u vendos? Ministrat e Punëve të Jashtme të Shqipërisë dhe Greqisë, Ditmir Bushati dhe Nikos Kotzias prej dy ditësh zhvilluan bised
Meta pret Markwalder: Forcim të mëtejshëm të bashkëpunimit me Zvicrën Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, priti në takim Kryetaren e Këshillit Kombëtar të Zvicrës, Christa Markwalder, e cila ndo
Osmani: Platforma e BDI-së kërkon avancimin e mëtejshëm të çështjes shqiptare I ftuar gjatë mbrëmjes së sotme në emisionin “Clic Plus” në Tv21 , zëdhënësi i Bashkimit Demokratik për Integrim Bujar O
De Biasi zbulon “llogaritë” e tij për kualifikimin Trajneri i Kombëtares sonë, Gianni De Biasi i ka të qarta idetë se cilat janë variantet më të mundshme për kualifikimin
Italia e përkushtuar për të mbështetur Gjykatën Kushtetuese Kryetarja e Gjykatës Kushtetuese të Republikës së Kosovës, Arta Rama-Hajrizi, ka pritur në takim ambasadorin e Italisë n
Masakër në SHBA, vret 8 persona dhe dorëzohet Një krim i shumëfishtë ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës në një shtëpi në qarkun N. Harris të Teksasit, si pasojë e të ci
Për një zhvillim të mëtejshëm të telekomunikacionit shqiptar Intervistë me Z. Giuseppe Farina, Kryetar Bordi, ALBtelecom dhe Eagle Mobile Ka më se një muaj që Z. Giuseppe Farina
BDI mban kongresin tematik dyditor në Shkup Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) nesër dhe pasnesër në Shkup do të mbajë kongres tematik, në të cilin në katër ses
PDK-ja nis mbledhje urgjente Kryesia e Partisë Demokratike të Kosovës do të mbajë mbledhje pas pak në orën 10.00. Kjo mbledhje pritet të mbahet pë
MPJ: Bashkëpunim konstruktiv të mëtejshëm me z. Tusk dhe znj. Mogherini Ministria e Punëve të Jashtme përshëndet mbledhjen e datës 30 gusht 2014 të Kryetarëve të shteteve dhe të qeverive të ve
Qëllon me armë nga makina, 3 të plagosur në Tiranë Tre persona janë plagosur me armë mëngjesin e sotëm në zonën e Laprakës. Sipas policisë autori po lëvizte me makinë
Ligji i ri, pritet liberalizim i mëtejshëm i tregut të energjisë Ministria e Energjisë dhe Industrisë po harton një ligj të ri për sektorin e energjisë elektrike ka parashikohet që nga
Fatmir Besimi nesër në Tiranë Zëvendëskryeministri i Maqedonisë, përgjegjës për çështjet evropiane, Fatmir Besimi do të vizitojë nesër Tiranën. Ai
Britania do i vendosë veto Shqipërisë David Cameron e ka bërë të qartë se do të bllokojë çdo përpjekje për të lejuar Shqipërinë që të bashkohet formalisht me
LSDM me Qeveri dhe Kuvend në hije Partia më e madhe opozitare maqedonase LSDM po krijon një strategji për aktivitetet dhe hapat e mëtejshëm ndër të cilët
Alma Lama i bashkohet LDK-së Ish-deputetja e Vetëvendosjes, Alma Lama i është bashkuar sot Lidhjes Demokratike të Kosovës. Sipas LDK-së, ajo ësht
Forcimi i bashkëpunimit, Meta takon Nishanin Pas takimit me kreun e Partisë Socialiste Edi Rama një ditë më parë, Presidenti Bujar Nishani u takua sot me kreun e LSI
Nuk ka datë për Serbinë! Grupi parlamentar CDU-CSU në tekstin për integrimin e mëtejshëm të Serbisë që do t,ia propozojë Bundestagut për miratim