999 rezultate për

metanit

Dëshmia tronditëse e djalit të Zhaneta Metanit: Përdhunoi mamin në motel… Anxhelo, djali i Zhaneta Metanit, gruas që u vra bashkë me motrën mëngjesin e 31 dhjetorit nga Përparim Tela konfirmoi s
U vra bashkë me motrën, del fotografia e Zhaneta Metanit Mëngjesi i sotëm nisi dhimbshëm pasi dy motra u vranë nga i dashuri i njërës prej tyre në shtëpi. Krimi i rëndë ka nd
Në Mars zbulohen shenja jete NASA zbuloi të mërkurën "sasi të jashtëzakonshme të metanit në ajrin e planetit Mars" në atë që potencialisht mund të is
Në fund të Paqësorit gjendet “bomba e kurdisur” prej metani Shkencëtarët kanë zbuluar në fund të Oqeanit Paqësor rezervuarin më të madh natyror deri më tani, i ashtuquajturi “basen
Në Mars nuk gjendet gazi metan Agjencia amerikane e hapësirës, NASA njofton se anjë gjurmë e gazit metan nuk është gjetur nga pajisja “Mars Curiosity”
Shpërthimi në minierë, humbin jetën 18 minatorë në Rusi Janë gjetur të vdekur të 18 minatorët të cilët rezultonin të zhdukur nga shpërthimi në një minierë në rajonin e Komit në
Rusi, 4 minatorë humbasin jetën në minierë Të paktën katër minatorë kanë gjetur vdekjen për shkak të të rrjedhjes se metanit në një minierë qymyri ku ata punonin
Pakistan shembet miniera, vdesin 43 persona Bilanci i vikitmave nga aksidenti në minerën e qymyrit në provincën Baluçistan ka shkuar në 43 dhe nuk ka të mbijetuar,