999 rezultate për

meta

"Vendim në kohëra të vështira", Meta reagon pas çeljes së negociatave Pas çeljes së negociatave, ka reaguar edhe kreu i shtetit Ilir Meta. Ky i fundit bën thirrje që të mos humbasim asnjë
Ftesa e Metës për Këshillin e Sigurisë, Basha i përgjigjet pozitivisht Numri një i PD-së, Lulzim Basha i ka kthyer përgjigje pozitive ftesës së Presidentit Meta për mbledhjen e Këshillit të S
COVID-19/ Meta mbledh Këshillin e Sigurisë, fton Ramën dhe Bashën "Nuk është koha për të nxjerrë përfitime politike nga askush..." Në kushtet e emergjencës prej koronavirusit, Preside
Beri testin e COVID-19, Meta zbuloi shqetësimin gjatë pritjes së përgjigjes Pak ditë më parë Presidenti Meta bëri testin e COVID-19 për shkak se dyshonte se mund të ishte infektuar me virusin.
Meta uron Sulltan Nevruzin: Zoti qoftë me ne gjithmonë! Presidenti Ilir Meta ka uruar sot të gjithë besimtarët bektashi me rastin e festës së Sulltan Nevruzit. Kreu i shteti
Masat ekstreme të qeverisë për koronavirusin , reagon Meta Presidenti i vendit, Ilir Meta ka bërë sërish disa deklarata në lidhje me koronavirusin dhe përsa i përket rregullave të
"Gjithçka do të shkojë mirë", Presidenti Meta nxjerr videon prekëse (VIDEO) Presidenti Ilir Meta ka bërë një postim ku shkruan se Italia do ta kalojë këtë krizë dhe gjithçka do të shkojë mirë.
Ahmetaj: Në 30 vite demokraci nuk e kam parë ndonjëherë situatën kaq të vështirë Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj, i cili ndërkohë ka edhe detyrë administrimin e situatës me koronavirusin, e ka qu
Anashkaloi urdhrat e kryeministrit, Rama pezullon nga detyra shefin e Qarkullimit Rrugor Teksa qeveria ka shtrënguar masat për parandalimin e përhapjes së koronavirusit, shefi i Qarkullimit Rrugor të Tiranës
Koronavirusi sjell paqe mes Ramës e Metës, presidenti dhuron gjysmën e pagës Koronavirusi, COVID-19 ka sjellë paqe mes presidentit Meta dhe Kryeministrit Rama. Pasi ky i fundit i kurseu rrogën
Meta thirrje Ramës: Jemi në emergjencë, mirëprit e studio të gjitha propozimet Presidenti Ilir Meta i ka bërë sot thirrje kryeministrit Edi Rama që të mos i anashkalojë propozimet e bëra për të menax
Pas tërmetit, Rama i jep Ahmetajt një tjetër detyrë shumë të rëndësishme Ministri i Rindërtimit Arben Ahmetaj ka marrë një tjetër detyrë të rëndësishme. Pas përballimit të situatës së tërmetit
Ishte në palestër me një të infektuar, Ilir Meta bën testin e koronavirusit Presidenti Ilir Meta në një intervistë për News24 njofton se ka bërë testin e koronavirusit. Ai tha se ishte në një p
Meta: Koronavirus do të frenojë ekonominë, humbje të mëdha te fasoneritë dhe biznesi i vogël (VIDEO) Presidenti Ilir Meta ka përcjellë sot një video mesazh përmes të cilit shprehet se ka një ngadalësim kritik të aktivitet
Betohen para presidentit tre anëtarët e rinj të gjykatës së Lartë Tre anëtarët e rinj të Gjykatës së Lartë jane betuar sot para Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Ceremonia është
Meta falenderon mjekët dhe infermierët: Jeni heronjtë tanë! (FOTO LAJM) Presidenti Ilir Meta ka falenderuar me një postim në rrjetin social "Facebook" personelin e mjekëve që qëndrojnë në vijë
Koronavirusi "sheshit", Meta dhuron gjak pa maskë Nga Qendra Kombëtare e Transfuzionit të Gjakut, Presidenti Ilir Meta doli pa një maskë mbrojtëse por u kujdes të ruante
Meta ka një tjetër mesazh sensibilizues për qytetarët Në një situatë ku edhe Shqipëria si shumë vende nga gjithë bota, po përballet me luftën ndaj koronavirusit nuk mund të m
Erdhën nga Italia 5 ditë më parë, familja e përmetarit vetëkarantinohet 11 të prekur dhe 1 e vdekur, ky është bilanci i koronavirusit në Shqipëri. Një tregtar i vogël në qytetin e Përmetit
Meta emëron 3 anëtarët e Gjykatës së Lartë Presidenti i Republikës Ilir Meta ka dekretaur emërimin e 3 kandidatëve si anëtarë të Gjykatës së Lartë, ndërsa përkatës