999 rezultate për

meta

Shtyhet shkarkimi i Metës, cili është plani i PS-së Shtyhet afati i veprimtarisë së Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Anëtarët e
Meta nuk e lëshon dorën: I kthen Ramës në Kuvend ligjin anti-KÇK Presidentin ka kthyer në Kuvend aktin normativ të qeverisë për operacionin Forca e Ligjit, i njlohur si paketa "Anti-KÇK
Ilir Meta: Populli grek humbi sot një ikonë liridashje, ne një mik shumë të çmuar Presidenti Meta ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta e heroit të rezistencës antifashiste në Greqi, Manolis Gle
Meta: Europa ka kaluar periudha shumë më të vështira se pandemia Teksa Shqipëria prej më shumë se dy javë po përballet me luftën ndaj pandemisë, Presidenti Ilir Meta e konsideroi “periu
Meta nuk harron, i rikthen Ramës për shqyrtim Kuvendit ligjin e pronave Presidenti Ilir Meta ka kthyer në Kuvend Ligjin për Përfundimin e Proceseve Kalimtare të Pronësisë, i cili u miratua në
Meta firmos dekretin, miraton ligjin "Për pajisjet mjekësore" Numri i të prekurve nga koronavirusi ka shkuar aktualsiht në 174, ndërsa viktima numërohen 6. Presidenti Ilir Meta ka
A solli koronavirusi paqe mes tij dhe Ramës? Përgjigjet Meta Presidenti Ilir Meta ka folur në lidhje me mbledhjen e Këshillit të Sigurisë, ku bashkë me kryeministrin Rama dhe kryeop
COVID-19/ Meta: Kemi porositur dhjetëra mijëra tampone! Presidenti Ilir Meta deklaroi se Shqipëria ka porositur dhjetëra mijëra tampone. “Shqipëria do t’i ketë të gjitha mu
COVID-19 në Shqipëri, Meta zbulon detaje nga mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare Ditën e sotme u mblodh me kërkesën e Presidentit Meta Këshilli i Sigurisë Kombëtare. Mbledhja u mbajt nëpërmjet një
Shpallja e Gjendjes së Fatkeqësisë Natyrore, Ministri për krizën e koronavirusit e mëson nga Fevziu Arben Ahmetaj është ministri përgjegjës për situatën me koronavirusin në Shqipëri. Si personi përgjegjës ai duhet të jet
Meta mbledh Komisionin e Sigurisë sot, si do të zhvillohet takimi Sot në orën 12:00, kreu i shtetit Ilir Meta do të mbledhë Këshillin e Sigurisë. Në kuadër të masave të marra mësohet
"Mos bëj trimin dhe mos qesh", momenti kur Fevziu i kthehet Ahmetajt LIVE (VIDEO) Mbrëmjen e djeshme ka patur një debat në Opinion, ku Fevziu i është kthyer keq Ministrit të Rindërtimit Arben Ahmetajt.
Blendi Fevziu "merr flakë" e i ndërpret ashpër fjalën Ahmetaj: Mos më bëj të fortin këtu! Si rrallë herë, Blendi Fevziu ka marrë "flakë" dhe është nxehur keq me Arben Ahmetajn, duke i ndërprerë ashpër fjalën.
KORONAVIRUSI/ Shqipëria në gjurmët e Italisë? Meta zbulon skenarin Presidenti Meta është shprehur se vendi ynë i ka të gjitha kapacitetet, për të mbajtur nën kontroll koronavirusin. I ftu
Këshilli i Sigurisë Kombëtare, Meta: Do të jetë takim i drejtpërdrejtë, jo virtual! Të mërkurën në mesditë do të mbldhet Këshilli i Sigurisë Kombëtare për të diskutuar mbi masat që duhen marrë për përball
"Vendim në kohëra të vështira", Meta reagon pas çeljes së negociatave Pas çeljes së negociatave, ka reaguar edhe kreu i shtetit Ilir Meta. Ky i fundit bën thirrje që të mos humbasim asnjë
Ftesa e Metës për Këshillin e Sigurisë, Basha i përgjigjet pozitivisht Numri një i PD-së, Lulzim Basha i ka kthyer përgjigje pozitive ftesës së Presidentit Meta për mbledhjen e Këshillit të S
COVID-19/ Meta mbledh Këshillin e Sigurisë, fton Ramën dhe Bashën "Nuk është koha për të nxjerrë përfitime politike nga askush..." Në kushtet e emergjencës prej koronavirusit, Preside
Beri testin e COVID-19, Meta zbuloi shqetësimin gjatë pritjes së përgjigjes Pak ditë më parë Presidenti Meta bëri testin e COVID-19 për shkak se dyshonte se mund të ishte infektuar me virusin.
Meta uron Sulltan Nevruzin: Zoti qoftë me ne gjithmonë! Presidenti Ilir Meta ka uruar sot të gjithë besimtarët bektashi me rastin e festës së Sulltan Nevruzit. Kreu i shteti