999 rezultate për

meta

Meta: Dialog për zgjedhjet, jo të thellojmë krizën politike Kreu i Kuvendit, njëherësh Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta mori pjesë në trajnimin informues me t
Meta-Kokëdhima, mesazh Ramës para “1 Prillit” Kryetari i LSI-së Ilir Meta ditën e sotme ka zhvilluar me themeluesin e Lëvizjes ZGJIDHJA në PS, Koço Kokëdhima. Mëso
Meta braktis Ramën në përballjen e Kavajës Lëvizja Socialiste për Integrim nuk do të marrë pjesë në zgjedhjet për Bashkinë e Kavajës. Mësohet se në zgjedhjet e
U bë deputet nga lista e PS-së, Spartak Braho kërkon një "rimartesë" Rama-Meta Më pak se 48 orë na ndajnë nga data 1 prill, e cila ishte dita kur PS-LSI lidhën marrëveshjen për të hyrë bashkë në zgje
Dauti: PDSH-ja nuk e mbështet Talatin për kryeparlametar "Debati mes VMRO-DPMNE-së dhe LSDM-së në parlament nuk është në favor të shqiptarëve", ka thënë për "TV21" deputeti i PD
Meta takim me Ambasadorin e ri të Republikës Çeke në Shqipëri Kryetari i Kuvendit z. Ilir Meta priti sot Ambasadorin e ri të Republikës Çeke në Shqipëri z. Jaroslav Ludva, të cilit i
Rruga e vetme e Kosovës drejt BE-së, duke dialoguar me Serbinë Ministrja për Integrime Europiane Mimoza Ahmetaj, ka thënë se rruga e vetme e Kosovës drejt BE-së, është vetëm përmes di
Meta braktis Ramën? Deputetja e LSI-së: Duhet të dalim të vetëm në zgjedhje Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Silva Caka në një intervistë në “45 minuta” është shprehur se një president
Arian Çani sherr me Ilir Kullën: Ja ç'do i ndodhë Ramës... (VIDEO) Gazetari Arian Çani ka debatuar ditën e sotme në “Studio e Hapur” të Eni Vasilit në “News24” me ekspertin Ilir Kulla.
Shtyhet afati i amnistisë, ja makinat që përfitojnë Ministri i Financave, Arben Ahmetaj, kërkoi dje në Komisionin e Ekonomisë shtyrjen e afatit të zbatimit të projektligjit
Meta: Qendra e grumbullimit do i japë hov zhvillimit të bujqësisë në Cërrik Kryetari i Kuvendit, z. Ilir Meta, mori pjesë në inaugurimin e qendrës së re të grumbullimit, përpunimit dhe tregtimit t
Meta në Britani: Të rrisim ekonominë që mos të na ikin të rinjtë Kryetari i LSI-së, Ilir Meta, mori pjesë në një takim me përfaqësues të komunitetit shqiptar që jetojnë në Britaninë e
Meta takim me kampionët e atletikës: Më shumë mbështetje për sportistët Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta priti në një takim kampionët e atletikës, Luiza Gega dhe Izmir Smajlaj, si edhe ish-atlet
Baton Haxhiu: Rama-Meta e kanë arritur marrëveshjen për zgjedhjet, por... (VIDEO) Pas shkrimit te tij ku i beri thirrje Edi Rames qe te dale nga koalicioni me Ilir Meten, analisti shumë pranë kryeminist
Nard Ndoka propozon 3 skenare për daljen nga kriza: Meta të ikë nga koalicioni, ndryshe… Kreu i demokristianëve, Nard Ndoka, propozon tre mënyra për zgjidhjen e krizës politike në vend. Ndoka, me anë të një
Meta Kryeministër apo President? Rama: Nuk e përcakton ai… Teksa na ndajnë vetëm 10 ditë nga marrëveshja e 1 Prillit 2013, datë në të cilën Edi Rama dhe Ilir Meta vendosën për të
Edi Rama i jep përgjigje pyetjes më të sikletshme, ja çfarë do bëjë nëse Meta nuk futet në zgjedhje Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e sotme, i ftuar në emisionin e Eni Vasilit, ka dhënë përgjigje se çfarë do te beje PS në
Bushati: Meta i ngre nervat Ramës, koalicioni PS-LSI, llogari numrash Analisti Andi Bushati në News 24 ka komentuar situatën politike në vend, protestën e opozitës dhe krizat në koalicionin
Meta, batuta me Veliajn dhe fëmijët: Disa u mërzitën se lali Eri nuk u solli fiq Në inaugurimin e rikonstruksionit të shkollës “Kongresi i Lushnjes” kryebashkiaku Erion Veliaj është kujdesur të ketë me
Meta, presion Ramës: S'ka zgjedhje pa opozitën! Ndërkohë që kryeministri Rama deklaroi se zgjedhjet do të zhvillohen më 18 qershor me apo opoztën, aleati i tij në qever
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}