E FUNDIT/ Me koronavirus nga 27 nëntori, Etrit Berisha shtrohet në spital
999 rezultate për

mesuesit

Miratohet projektbuxheti 2021, sa rriten pagat për bluzat e bardha dhe mësuesit Qeveria ka miratuar projketbuxhetin e vitit 2021 duke parashikuar të shpenzojë 587.6 miliard lekë, ndërkohë që të ardhur
Më 1 janar rriten rrogat! Sa shkojnë pagat për mjekët e mesuesit në Shqipëri (FOTO LAJM) Qeveria do të rrisë nga 1 janari 2021 me 40 për qind pagat e mjekëve dhe infermierëve dhe me 15 për qind pagat e mësuesv
Ministrja Denaj tregon pse nuk aplikohet testimi masiv tek mësuesit Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Anila Denaj e ftuar në emisionin “Real Story” në News 24 ka shpjeguar pse qeveria n
10 pyetjet që të gjithë prindërit duhet t'u bëjnë mësuesve kur fillon shkolla Prindërit i kanë kthyer në rutinë takimet me mësuesit kur fillon fillon shkolla dhe për nevoja të ndryshme. Edhe pyetje
Vdekja e mësuesit për shkak të COVID-19, ministrja Shahini bën apelin e fortë Ministrja e Arsimit Besa Shahini ka reaguar në rrjetin social “Facebook” për situatën e koronavirusit në vend. Humbja
Koronavirusi i merr jetën mësuesit 47 vjeçar nga Pogradeci Një mësues 47 vjeçar nga Pogradeci ka ndërruar jetë ditën e sotme si pasojë e infektimit me koronavirus teksa ndodhej i
Hapja e shkollave në kohën e COVID-19, Ministria e Arsimit apel prindërve dhe mësuesve (VIDEO) Aktualisht një nga shqetësimet kryesore në lidhje me COVID-19 është hapja e shkollave dhe mbarëvajtja e mësimit. Pikë
Pas mjekëve, Rama premton rritje rrogash për mësuesit Kreu i qeverisë Edi Rama vijon me premtimet e tij për rritjen e rrogave ndaj mësuesve, teksa tha se kjo mundësi do të sh
Publikohet videoja, si do zhvillohet mësimi nga klasa në këtë vit të ri shkollor (VIDEO) Fëmijët janë akoma të panjohur mirë me mënyrën sesi do të qëndrohet në klasa në këtë vit të ri shkollor, ministrja e Ars
Lajm i mirë! Sipas ekspertëve, Shqipëria është në fund të valës së Covidit Fundi i verës po jep sinjale pozitive në lidhje me situatën nga përhapja e virusit. Epidemiologët po vënë re rënie të nd
COVID-19 i merr jetën mësuesit në Rrëshen, reagon Shahini Koronavirusi i mori jetën mësuesit nga Rrësheni, Gjin Kola, 10 ditë pasi ishte shtruar në spital. Në një postim në f
COVID-19 i merr jetën mësuesit në Mirditë Një mësues nga Mirdita ka humbur jetën pasi ishte infektuar me koronavirus. Mësuesi prej disa ditësh ishte i shtruar
COVID-19 i mori jetën mësuesit, miku i ngushtë zbulon detajet dhe gjen fajtorin Pak ditë më parë tek Infektivi ndërroi jetë mësuesi i matëmatikës Gazjon Rusi i infektuar me COVID-19. Ditën e sotme
La pas tre vajza, Komuniteti Mysliman reagon për vdekjen e mësuesit Gazjon Rusi 39 vjeç, humbi betejën me Covid-19 mbrëmjen e të dielës në spitalin “Shefqet Ndroqi”. Sikundër u raportua
Ndryshon skema për punësimin e mësuesve, kush favorizohet Ministria e Arsimit ka bërë ndryshime në udhëzimin për emërimin e mësuesve, pikërisht në muajin kur vendoset për vendpun
Ish-deputeti publikon mesazhin kërcënues të Ministrisë së Arsimit: Mësuesit të pezullohen! "Të gjithë mësuesit që janë thirrur për të administruar provimet e maturës shtetërore dhe nuk janë paraqitur të merret m
"E kanë mendjen te minifundi", mësuesja i kthehet Kodhelit: Ju mbushni xhepat e bëni pushime luksoze Deklarata e deputetes Mimi Kodheli për mësueseset të cilat sipas saj e kanë mendjen te buzëkuqi dhe minifundi, ka ngjall
A do marrin mësuesit bonus shtesë? Përgjigjet Besa Shahini Ministrja e Arsimit Besa Shahini ka sqaruar pse mësuesit nuk mund të marrim bonus shtesë në pagë: E kam adresuar këtë
''Viti shkollor nuk digjet'', Shahini sqaron nëse do ketë shpërblim për mësuesit Ministrja e Arsimit Besa Shahini deklaron se viti shkollor nuk ka për të humbur, pasi janë vetëm 2% e nxeneseve qe nuk k
A të mbahen provimet e maturës? Besa Shahini sqaron edhe njëherë maturantët Aktualisht të gjithë nxënësit dhe studentët në Shqipëri po përpiqen të mësojnë online. Për këtë metodë ka reaguar edhe m