999 rezultate për

mesoni

Për këtë ditëlindje ka vetëm një dëshirë, mësoni sa vjeç bën Aurela Gaçe (FOTO LAJM) Ditën e sotme këngëtarja shumë e dashur për publikun Aurela Gaçe feston ditëlindjen. Aurela mbush 45 vjeç dhe në këtë
Partneri ju kontrollon celularin? Mësoni arsyet që fshihen pas këtij veprimi (FOTO LAJM) Padyshim që një lidhje të jetë e shëndetshme duhet pikë së pari të formohet besim tek njëri-tjetri. Por ndodh që ndon
Mësoni si do të jetë moti për 5 ditët e ardhshme Sapo u mbyll java me një ditë të bukur vjeshte. E njëjta situatë, do të jetë prezente gjatë pesë ditëve të ardhshme.
Plane për sot, mësoni si do jetë moti Nuk pritet të ketë reshje shiu ditën e sotme, ndërsa pritet që të ketë rritje të temperaturave. Moti sipas Institutit
Pse VIP-at i veshin këpucët një numër më të madh? Truku që duhet ta mësoni (FOTO LAJM) Kemi parë shpesh që në tapetin e kuq apo në evente të tjera VIP-at veshin këpucë me takë që janë numër më i madh se numr
Të fiksuara pas fustaneve? Mësoni si ti vishni edhe në të ftohtë (FOTO LAJM) Me uljen e temperaturave fillojnë të shtohen edhe veshjet tona. Fatkeqësisht, na duhet t’i themi “mirupafshim” rrobave t
Po vjen dimri, mësoni të përgatisni vetë një krem ushqyes për lëkurën e duarve Jo vetëm i ftohti dhe ndryshimet e temperaturave; edhe përdorimi i larësve dhe detergjentëve agresivë i bën duart tona t
Mjafton vetëm një javë për të eliminuar kilet e tepërta përgjithmonë, mësoni sekreti Vjeshta është koha ideale për rehabilitimin e kileve të tepërta të marra gjatë këtyre muajve të fundit. Në vetëm një jav
Çfarë ndodh kur psikopatët bien në dashuri? Mësoni disa fakte interesante Rreth 1% e popullsisë mund të jetë psikopate, sipas një studimi. Njerëzit që konsiderohen psikopatë luftojnë me shprehje
Shtëpi në Sicili për vetëm 1 euro, mësoni arsyejen e shitjes Për shumë njerëz është ëndërr të jetosh në Itali. Ndaj një komunë e njohur e Sicilisë e quajtur Sambuca është duke ndihm
Atlete akull të bardha? Mësoni sekretin Vera iku, por atletet e bardha do të na shoqërojnë edhe për pak kohë sepse gjërat e preferura, s'njohin afate! Të gjithë
I keni prerë gabim perimet, mësoni cila është mënyra e duhur Pastrimi i perimeve duhet të jetë punë precize, sepse në fakt shumë shpesh hedhim pikërisht pjesët më të mira dhe më të
Nisi sot Lotaria Amerikane, mësoni si të plotësoni aplikimin tuaj pa gabime Regjistrimet për Programin e Lotarisë DV-2021 do të jenë nga 2 tetor, ora 18:00 deri më 5 nëntor 2019, ora 17:00! Për
Që të mos jua "ngecin" në dorë: Mësoni si të dalloni nëse kartmonedhat e reja janë false Me daljen në qarkullim të serisë së re të kartëmonedhave 200 dhe 5000 lekëshe, Banka e Shqipërisë ka bërë thirrje për të
Dy emigrantët shqiptarë kanë tërhequr vëmendjen e mediave italiane, mesoni arsyen Dy emigrantë shqiptarë kanë tërhequr vëmendjen e mediave italiane, pasi vullnetarisht kane vendosur që të restaurojnë nj
Keni bërë plane për fundjavë? Mësoni si do të jetë moti sot Nëse keni bërë plane për ditën e sotme duhet ndoshta të shihni njëherë si do të jetë moti. Sipas Meteoalb, Shqipëria
Emojit që i keni përdorur gabim deri në këtë moment, mësoni kuptimin (FOTO LAJM) Emojit janë bërë vërtetë një pjesë e pandashme e jetës tonë të përditshme. Flasim dhe shprehim emocione e shpeshherë
Merr fund dilema, mesoni cilat janë vendet më të mira në avion! Edhe nëse nuk keni frikë nga fluturimi, mund të pranoni se të qenit në avion nuk është kurrë plotësisht e rehatshme.
Mësoni si të karikoni celularin pa karikues Kur nisemi për udhëtim, të gjithëve na ndodh të harrojmë dicka. Cështja na duket serioze kur vëmë re se në cantë ose val
Fëmijët e tu vetëm përleshen? Mësoni si ti ndaloni (FOTO LAJM) Ë shtë mëse normale madje dhe e shëndetshme që motrat dhe vëllezërit të zihen dhe përleshen më njëri tjetrin sa janë të