999 rezultate për

mesim

FT: Mësimet nga një vit pandemi Nga Yuval Noah Harari –The Financial Times* Si mund ta përmbledhim këtë vit me Covid nga një perspektivë e gjerë histor
Shkollat rihapen nga e hëna, por në këto zona mësimi do vijojë online Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka njoftuar rihapjen e shkollave ditën e hënë, më datë 22 shkurt, pas një jave ndërprerj
63% e nxënësve në vende si Shqipëria ranë nga mësimet për shkak të Covid-19 Në këto 100 vite, sektori i arsimit është përballur me një krizë të paprecedentë, e cila pritet të shtrijë efektet negat
Mësim online për shkollat e mesme në këto qytete, çfarë ndodh me studentët në Universitete Me masat e reja të marra nga Komiteti i Ekspertëve, përsa i përket rikthimit në auditore të studentëve, kjo gjë do të vi
Shkollat sërish mbyllur, Greqia vazhdon mësimin online Greqia ka shtyrë planet për të rihapur të gjitha shkollat ​​e mesme muajin tjetër pas një rritje të re të ra
Universitetet do vijojnë mësimin online, Manastirliu: Shëndeti është i pari! Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu dhe Ministrja e Arsimit Evis Kushi, kanë mbajtur ditë
Do të ketë shtrëngim të masave? Rakacolli zbulon përse do të vijojë mësimi online Zëvendës ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli ka zbuluar se do të mbeten në fuqi masat për parandalimin e koronaviru
Merret sot vendimi: A do rikthehen studentët në universitete? Ditën e sotme në orën 14:00 do të vendoset si do të vijohet me mësimin në universitete. Ministrja e Arsimit Evis Kus
Manastirliu tregon vendimin: Universitetet mësim online Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka njoftuar se mësimi në universitete do vazhdojë të zhvillohet online.
6 mësimet e fituara në kohë të vështira Periudhat e vështira janë gjithmonë një mundësi për të mësuar, njohuri për veten, për të zbuluar modele jofunksionale dh
Eliminimi i Bayernit nga ekipi i Bundesliga 2, Flick: Na dhanë një mësim të mirë Trajneri i Bayernit të Mynihut, Hansi Flick, ishte i zhgënjyer pas eliminimit në turin e dytë të Kupës së Gjermanisë.
Nuk mundi të kishte një fëmijë të saj, historia e mësues do t'ju përlotë Historia rrënqethëse e mësueses Lumturi Merzheku, aktualisht në pension, bëri bashkë 6 ish-nxënësit e saj për t’i dhurua
"Kemi fjetur në disa hotele", 16 vjeçarja rrëfen pse u largua nga shtëpia Një prej vajzave 16-vjeçare nga Tirana, të cilat u gjetën në Përmet pasi ishin zhdukur prej 4 ditësh ka treguar para gru
Fakulteti i Historisë dhe Filologjisë jep njoftimin, kur rinis mësimi online Fakulteti i Historisë dhe Filologjisë do të rifillojë mësimin online me datë 5 janar. Lajmin e ka bërë të ditur faqj
Pushimet dimërore, kur do të rifillojë mësimi Ministrja e Arsimit, Evis Kushi, bëri sot me dije se pas pushimeve të fundvitit shkolla do të nisë më 11 janar dhe jo në
Malësore 24 karat, e vogla e Eminës u jep mësime valleje shokëve të klasës (FOTO LAJM) Një familje aq e pasur sa e Eminës dhe bashkëshortit të saj Sam, të jep përshtypjen se e kanë shumë të thjeshtë të shohi
Si do të zhvillohet mësimi nga 1 dhjetori, ç'ndodh me maturantët dhe universitetet Ministrja e Arsimit Evis Kushit ka sqaruar sot me anë të një deklarate se si do të vijojë mësimi pas 1 dhjetorit. Ash
Si do zhvillohet mësimi i kombinuar: Orë të shkurtuara me dy, tri apo katër turne Skenari i dytë i mësimdhënies, i pritshëm me kohë, pas valës së dytë të virusit në vendin tonë, parashikon që mësimi të
Detaje të reja nga vendimi i Ministrisë: Nga 1 Dhjetori, mësim online! Në Shqipëri, autoritet e Shëndetësisë njoftuan sot se kanë propozuar që mësimi në shkolla të zhvillohet pjesërisht në di
Manastirliu tregon vendimin e ri pas 1 dhjetorit: Mësimi do alternohet, online dhe me prani fizike Komiteti Teknik i Ekspertëve, nisur nga situata epidemiologjike ka vendosur që t’i rekomandojë Ministrisë së Arsimit, Sp