999 rezultate për

meshkuj

I vrasim vajzat që në bark, Shqipëria shënon rekord meshkujsh Në nivel global, në lindje, meshkujt janë më të shumtë në numër se femrat. Ky raport fiksohet në 1.05 meshkuj për 1 f
Cili është gjoksi ideal? Studiuesja i jep përgjigje pyetjes së vështirë Një gjoks i bukur nuk mund t'i shpëtojë vëmendjes së meshkujve por edhe të femrave. Mirëpo, e bukura është relative kësh
Sipas këtij studimi, tullacët bëjnë më pak seks se meshkujt me flokë Tullacët kryejnë më pak marrëdhënie seksualë sesa ata me flokë, por mendojnë se ata janë më të mire në shtrat, sipas një
Meshkuj, konsumoni më pak mish, jetoni më gjatë Sipas shkencëtarëve finlandezë, meshkujt që konsumojnë më shumë se gjysmë kg mish, kanë 23 % më shumë gjasa që të jetojn
"Meshkuj, hajdeni, jam në dispozicion", një nga gratë më të bukura në botë kërkon dashurinë Charlize Theron konsiderohet si një nga femrat më të bukura në botë. Ajo në vitin 2014 u bë e njohur për shkak se fi
Sipas statistikave në Kosovë ka më shumë të punësuar djem se vajza Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar rezultatet e Anketës së Fuqisë Punëtore (AFP), për vitin 2018.
"Meshkujt më kanë frikë", këngëtarja shqiptare flet për dashurinë Bebe Rexha është një nga këngëtaret më të suksesshme, megjithatë duket se jeta e saj personale nuk shkon siç duhet. Vetë
Pse kopsat e këmishës së burrave dhe grave janë në anë të kundërt A keni vënë re ndonjëherë se këmishat e meshkujve i kanë pullat e tyre në anën e djathtë, ndërsa tek rrobat e grave janë
Pse meshkujt heshtin pas raportit seksual Neuroshkencëtari Serge Stoleruc dhe ekipi i tij kanë analizuar aktivitetin e trurit mashkullor gjatë dhe pas orgazmës.
Si meshkujt dhe femrat, mos i ndani farat e kungullit Farat e kungullit janë farat më të shëndetshme që mund t’i konsumoni. Ato janë të pasura me magnez, mangan, proteina dhe
Habit Gjyste Vulaj: T'i fusim gjithë meshkujt në burg (FOTO LAJM) Këngëtarja shumë e dashur për publikun shqiptar dhe që ka një karrierë të gjatë në skenë Gjystë Vulaj ishte e thirrur m
Vjen zbulimi i rendësishëm tek fasulja për meshkujt Zbulohet arma efikase kundër andropauzës. Dhe sekreti qëndron tek fasulja, që ndoshta shumë shpejt mund ta quajmë me të
Dhunë në Shqipëri dhe s*ks pa pëlqim në Kosovë, treguesit alarmant të meshkujve shqiptarë ndaj grave Sipas studimit të OSBE, 16 milionë gra në rajonin e Evropës Juglindore kanë përjetuar forma të ndryshme të dhunës, gjatë
Meshkujt apo femrat, cilët janë më të zgjuar Një studim i ri, që ka shkaktuar jo pak reagime, pretendon se meshkujt janë më inteligjentë se femrat. Shkencëtarët k
"Bëjnë si pjeshka", Einxhel Shkira thumbon kolegët E ftuar së fundmi në emisionin "Thumb" ishte moderatorja e njohur Einxhel Shkira, e cila ka folur hapur për jetën e saj
Çudit moderatorja: Shkoj me meshkuj dhe pa qenë e lidhur (VIDEO) Einxhel Shkira është një prej vajzave më të përfolura në mediat rozë. Kjo për shkak të fotove provokuese që ajo poston n
Meshkujt që kanë këtë shqetësim, rrezikojnë të vdesin nga kanceri Një studim i ri ka zbuluar se meshkujt të cilët vuajnë nga ankthi, kanë dy herë më shumë gjasa për të vdekur nga kanceri
Përdhunim në Kosovë e Shqipëri, reagon ashpër vajza e zv.kryeministrit Dy ngjarjet më të debatuara dhe të përfolura të ditëve të fundit, janë përdhunimet e dy të miturave, përkatësisht të një
Kjo grua ka gjetur një metodë interesante për të paguar kredinë Michelle Smith është një 33-vjeçare nga Londra, e cila ka gjetur një mënyrë mjaft origjinale për të shlyer borxhet, që k
Shpiket kontraceptivi i ri për meshkuj! Nevojiten 80 çifte të guximshme Studiuesit britanikë kanë shpikur një lloj tjetër kontraceptivi për meshkujt duke parandaluar kështu shtatëzanitë e padë