999 rezultate për

meshĂ

KORONAVIRUSI/ Kisha anulon meshat e së dielës Ipeshkvi i Kishës Katolike, Dodë Gjergji, ka njoftuar se meshat e së dielës do të anulohen për besimtarët e besimit kato
Nis mesha e Krishtlindjes në Katedralen Ortodokse "Ngjallja e Krishtit" (FOTO LAJM) Ka nisur mesha e Krishtlindjes në Katedralen Ortodokse “Ngjallja e Krishtit”. Besimtarët ortodoksë janë mbledhur tek
Notre Dame anulon Mesha e Krishtlindjeve Pas flakëve që shkatërruan katedaralen e Notre Dame në 15 prill të këtij viti, autoritetet vendore në Paris bënë të ditu
"Deri në përjetësi", Adelina Ismaili meshazh prekës për ditën e flamurit (FOTO LAJM) Këngëtarja Adelina Ismaili është këngëtarja e radhës që ka reaguar për ngjarjet tragjike në Shqipëri dhe për ngjarjet tr
Ndalohet mesha, bien copëza nga tavani i Bazilikës së Shën Pjetrit Pasditen e djeshme, pjesë të vogla nga tavani i Bazilikës së Shën Pjetrit kanë rënë në dysheme gjatë mbajtjes së një mes
Mesha e New-Yorkut është shpresë për katedralen e Notre Dame Skena e shkatërrimit nga zjarri të Notre Dame’it historik natën e mbëmshme sjellin kujtime të atyre që kujtojnë zjarrin
Një ditë plot bekime, shqiptarët festojnë Krishtlindjet Dita e sotme konsiderohet në të gjithë botën si një nga festat më të rëndësishme. Krishtlindjet janë simbol i paqes,
Mbahet mesha e Pashkëve Mesha kryesore do të mbahet nga ora 21:00 në Katedralen “Shën Nënë Tereza” në Prishtinë, dhe së cilës do t’i prijë Ipesh
Besmitarët ortodoksë kremtojnë sot lindjen e Krishtit! (FOTO LAJM) Sot është data 25 dhjetor dhe të gjithë krishterët rreth e rreth botës po kremtojnë Krishtlindjet. Sot dhjetra besimt
Lumturohen 38 martirë katolikë të vrarë gjatë regjimit komunist (VIDEO) Në qytetin e Shkodrës ka nisur mesha solemne e lumturimit të 38 martirëve të Kishës Katolike. Mesha kremtohet nga Eminen
Mbahet Mesha e Krishtlindjes në Prishtinë Besimtarët e krishterë të Kosovës kanë qenë të pranishëm në Meshën e Krishtlindjes të mbajtur në Katedralen "Nënë Tereza
Ja si u mbajt në Shkodër mesha e parë pas rënies së komunizmit (VIDEO) Pamjet më lart janë filmuar në meshën e parë të mbajtur në Shkodër më 11 nëntor 1990. Mbi 50 mijë persona do ta mposh
95 vjetori i Bibliotekës Kombëtare, Nishani dhuron kopjen e "Mesharit" Gjatë vizitës në Bibliotekën Kombëtare në 95-vjetorin e themelimit të saj, presidenti Nishani i besoi kopjen e "Mesharit
Nishani i dhuron Bibliotekës Kombëtare kopjen anastatike të "Mesharit" Presidenti Nishani do të vizitojë sot Bibliotekën Kombëtare, në kuadër të 95-vjetorit të themelimit të saj. President
Mesha e parë, Rama: Atë ditë nisi historia e ndryshimit Kryeministri Rama ka qenë në Shkodër, ku ishte i ftuar në përkujtimin e meshës së parë katolike në Shqipëri, pas rënies
Basha: Mesha e 4 nëntorit rihapi rrugën e lirisë së besimit Kreu i PD, Lulzim Basha, thotë se si sot 25 vjet më parë, në Shqipëri u rikthye e drejta e shprehjes dhe liria e ndërgje
Pashkët ortodokse, në Tiranë mesha u mbajt në katedralen “Ngjallja e Krishtit” Besimtarët ortodoksë në Shqipëri dhe mbarë botën festojnë Pashkët, ditën më të rëndësishme të kalendarit festiv kristian
Myslimanët të irrituar nga mesha e mbajtur në Xhaminë Fatih në Kalanë e Rozafës Famullia e Shën Shtjefnit ka organizuar në "Xhaminë Fatih" në brendi të Kalasë Rozafa në Shkodër, meshën e shenjtë të Sh
Mesha e Papës, bashkia vë 5 autobusë falas për transportin Të gjithë qytetarët që nuk kanë mundësi ekonomike për të shkuar deri në sheshin “Nënë Tereza” ku papa Francesku do të mb
Mesha e Papës, sheshi "Nënë Tereza" i nënshtrohet restaurimit Me rastin e vizites se Papes Francesk I me 21 shtator, sheshi Nene Tereza, ku ai do te mbaje meshen solemne, do te resta