999 rezultate për

mesdhe

Më në fund "paqe" në Mesdhe, ja ku do të zhvillohen bisedimet Greqi-Turqi Negociatat mes Turqisë dhe Greqisë do të rinisin më datë 25 janar. Ky është njoftimi zyrtar nga Ministria e Jashtme
Cunam pas tërmetit në Turqi, jepet alarmi në Mesdhe (VIDEO) Tërmeti i rënë pak më parë në brigjet e Turqisë ka shkaktuar dëmë të mëdha në ndërtesa, ndërsa disa raportohet se janë r
Erdogan mesazh Greqisë: Atyre që shohin ëndrra se ne do tërhiqemi, do u bëhemi makth! Pak orë pas deklaratave të diplomatit grek ku në qendër pati Turqinë dhe çështjet në Mesdhe, Presidenti Erdogan foli për
Tension në Mesdhe! Avionët ushtarakë grekë në gatishmëri, afrohet anija kërkimore turke “Forcat e Armatosura nuk kanë ndaluar për asnjë sekondë për të monitoruar nga afër lëvizjet e Oruc Reis dhe flotës turke
Tensionet në Mesdhe, Macron pozicionohet në krah të Greqisë Tensionet mes Greqisë dhe Turqisë në Mesdhe vazhdojnë me tone të nxehta. Presidenti i Francës Emmanuel Macron shpreh
Erdogan nuk ndalet, kërcënon sërish Greqinë: Respektoni të drejtat tona! Presidenti i Turk, Rexhep Taip Erdogan gjatë konferencës së mbajtur ditën e sotme ka paralajmëruar dhe kërcënuar Greqinë
Tensione "lufte" në Mesdhe! Greqia jep alarmin pas aksionit të Turqisë Janë rikthyer ndjeshëm tensionet në Mesdhe. Kryeministri grek mësohet se ka zhvilluar një bisedë telefonike me President
Erdogan i bindur: Turqia nuk do të tërhiqet kurrë në Egje dhe në Mesdhe! Rexhep Tajip Erdogan është shfaqur edhe një herë provokues, duke deklaruar në një gazetë të Katarit se “Turqia nuk do të
Rikthehen tensionet e "luftës" në Mesdhe, veprimi i Turqisë tërbon Greqinë Pavarësisht se u fol për një paqe, është rikthyer tensioi mes Greqisë dhe Turqisë. Kjo për skak të dy anijeve turke t
Erdogan mesazh të fortë Greqisë: Ne jemi pritës në mesdhe, jo mysafirë! "Turqia është një vend mesdhetar. Ne jemi pritës këtu siç kemi qenë gjatë gjithë historisë, jo mysafirë..." Erdogan k
Greqia gati të blejë avionët amerikanë F-35, tronditet Mesdheu Greqia është e bindur tashme se përballë Turqisë mund të rezistojë vetëm përmes një programi të avancuar armatimi. Ashtu
Konflikti në Mesdheun Lindor, kryeministri grek: I zgjata dorën e miqësisë Erdoganit Konflikti në Mesdheun Lindor mes Greqisë dhe Turqisë vazhdon të jetë ende i ndezur. Kryeministri grek, Kyriakos Mitso
"Reuters” zbulon shkakun e vërtetë të përplasjes Turqi-Francë në Mesdhe Tensioni mes Francës dhe Turqisë nuk është vetëm në nivelin verbal. Detaje të publikuar nga "Reuters" tregojnë se th
LIVE/ Cikloni mesdhetar godet brigjet e Greqisë, erëra të forta dhe rrebeshe shiu Brigjet greke janë prekur nga cikloni, i shoqëruar me erëra të forta dhe shira të rrëmbyeshëm. Kefalonia, Ithaca dhe
Kina kërcënohet nga një tjetër sëmundje, qindra të prekur nga "ethet mesdhetare" Qindra njerëz në veriperëndim të Kinës kanë rezultuar pozitivë me një sëmundje bakteriale, deklaruan autoritetet e vendi
Cikloni Mesdhetar godet pjesë të Italisë dhe niset drejt Greqisë: Dallgë mbi 6 metra! Një ciklon mesdhetar, i njohur gjithashtu si Medicane dhe i quajtur “Cassilda” po kalon Detin Jon dhe mund të ndikojë në
Mesdheu "pushtohet" nga viktimat, mbytet gomonia e mbushur plot me emigrantë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Mesdhe, ku të paktën 24 njerëz vdiqën kur një gomone që mbante emigrantë. Ngjarja e
Pritet të goditet nga cikloni Mesdhetar, Athina në alarm Cikloni që pritet të godasë Greqinë, i ka vënë njerëzit të gjithë në alarm. Siç raportojnë mediat greke, clikoni me e
Formohet "përbindëshi" në detin Jon, në 18 shtator arrin kulmin: A rrezikohet Shqipëria? Agjencitë meteorologjike të rajonit janë të shqetësuara në lidhje me disa zhvillime në detin Mesdhe, të cilat nëse shkoj
Era e luftës në Mesdhe: Turqia apo Greqia? Cila ka ushtrinë më të fuqishme Turqia dhe Greqia janë në një rivalitet të fortë mes tyre në Mesdhe duke bërë që NATO të japë alarmin për një luftë të v