999 rezultate për

mesatares

Rama mburret me punën e OFL-së: Janë goditur 30 grupe kriminale Kryeministri Edi Rama në konferencën e fundvitit me gazetarët ka bërë një bilanc të punës së operacionit Forca e Ligjit.
Shqiptarët konsumojnë sa 39% e mesatares së BE, niveli më i ulët në Europë Përgjatë vitit 2019 Shqipëria konsumoi sa 39 % e mesatares së BE-se, duke shënuar nivelin më të ulët në Europë sipas pub
Niveli më i ulët në Europë, qytetarët shqiptarë konsumojnë sa 39% e mesatares së BE Përgjatë vitit 2019 Shqipëria konsumoi sa 39 % e mesatares së BE-se, duke shënuar nivelin më të ulët në Europë sipas pub
Shifra reale: Shqipëria, vendi më i varfër i Europës Shqipëria vijon të mbetet vendi më i varfër i Europës, me të ardhurat dhe konsumin më të ulët për frymë. Sipas të dhënav
Të dhënat e fundit: Shqipëria është vendi më i varfër në Europë Shqipëria vijon të mbetet vendi më i varfër i Europës, me të ardhurat dhe konsumin më të ulët për frymë. Sipas të dhënav
Shqiptarët me zemrën më të dobët, vdekjet sa katërfishi i mesatares europiane: Alarm moshat e reja Më shumë se gjysma e vdekjeve gjatë vitit të kaluar në Shqipëri kanë ardhur si rrjedhojë e problemeve me zemrën. Sipas I
Eurostat/ Shqipëria, më e shtrenjta në rajon për çmimet e ushqimeve Megjithëse shqiptarët janë më të varfrit e Europës duke regjistruar të ardhurat për frymë dhe konsumin më të ulët, kur v
RAPORTI/ Shqiptarët më të varfrit e Europës, me çmimet e ushqimeve më të shtrenjta në rajon Megjithëse shqiptarët janë më të varfrit e Europës duke regjistruar të ardhurat për frymë dhe konsumin më të ulët, kur v
Vendi më i varfër në Europë është ky qytet i Shqipërisë (FOTO LAJM) Në mesatare të vendeve anëtare të BE. Duke i identifikuar rajonet nën nivelin 75% shpërndahen fondet për të çuar përpara
Shifra të frikshme: Shqiptarët më të varfërit në Europë Të ardhurat e banorëve të Veriut të Shqipërisë janë vetëm sa 24% e mesatares së shteteve të Bashkimit Europian (BE), duk
Raporti i FMN, ku renditet Shqipëria për të ardhurat për frymë Dy shtetet shqipfolëse, Shqipëria dhe Kosova renditen të fundit në Europë (pa përfshirë vendet e ish Bashkimit Sovjetik)
Të varfër, por shqiptarët paguajnë me çmimet më të larta ushqimet e pijet Shqipëria nuk është aspak vendi më i lirë në Europë sa i përket çmimeve për mallrat e konsumit apo shërbimet. Eurosta
Ujërat e lumenjve kalojnë nivelin e mesatares së prillit Niveli i lumenjve është mbi mesataren për prillin me përjashtim të Kriva Rekës, Bregallnicës në Berovë dhe Cërna Rekës n
Raporti i Eurostat/ Shqipëria, vendi i dytë më i varfër në rajon Shqipëria është vendi i dytë më i varfër në Europë, me të ardhura për frymë vetëm sa 30 % e mesatares së vendeve të BE.
EuroStat: Shqipëria me GDP-në më të ulët në Europë (FOTO LAJM) Shqipëria është shteti me GDP-në dhe konsumin më të ulët individual (AIC) në 37 vende europinae, raporton agjencia europ
Studentët e Politeknikut protestë kundër rritjes së tarifës së masterit (FOTO LAJM) Sa i takon uljes së tarifës vjetore të studimit, si dhe kundër futjes së mesatares në master, studentët e Universitetit
Tarifa e mesatares së Masterit, studentët e Inxhinierisë në protestë (FOTO LAJM) Studentët e Inxhinierisë së Ndërtimit në shenjë proteste kanë bllokuar mëngjesin e sotëm hyrjen e fakultetit, duke mos l
Edhe pas 100 vitesh, akoma më të varfrit në Europë Në vitin 1910 Shqipëria ishte vendi më i varfër në Europë, ndërsa sot është e parafundit duke lënë pas vetëm Bosnjen e p
Shqipëria me nivel jetese të ulët Kostoja e jetesës në Shqipëri është sa gjysma e nivelit mesatar të vendeve europiane (51%), ndërkohë që me standartin e