999 rezultate për

mesatare

Asgjë për tu mbajtur mend, Barcelona nxjerr në shitje Manajn Rej Manaj është nxjerr në shitje nga Barcelona. Lajmi është bërë i ditur nga e përditshmja spanjolle ‘Mundo Deportivo
10% e vdekjeve nga COVID-19 në vend pa sëmundje shoqëruese, ulet mosha mesatare (FOTO LAJM) Ditët e fundit është rritur ndjeshëm numri i jetëve të humbura nga Covid-19, që nuk kanë pasur sëmundje të tjera shoqëru
Ngrohet moti, temperatura deri më 37 gradë Moti në mbarë vendin do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare lokale. Pasdite në rajonet ma
Moti, nesër priten rritje të temperaturave në Maqedoninë e Veriut Rritje të konsiderueshme të temperaturës së ajrit paralajmërojnë meteorologët javën e ardhshme. Moti, sipas paralajmë
Për të ardhur keq, Shqipëria me pagat më të ulëta në rajon (FOTO LAJM) Në çfarëdo sektori që të zgjedhësh të punosh në Shqipëri, paga për një të punësuar është më e ulëta në rajon. “Monitor”
Fenomeni i frikshëm, ulet mosha mesatare e vdekjeve nga koronavirusi në vend Mosha mesatare e jetëve të humbura nga Covid -19 po ulet teksa përhapja e pandemisë në vendin tonë po përhapet me ritme
Freskohet moti, vranësira të lehta në mbarë vendin Moti në mbarë vendin do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Pasdite në pjesët jugore do të ketë vranësira të mëd
Shifra reale: Shqipëria, vendi më i varfër i Europës Shqipëria vijon të mbetet vendi më i varfër i Europës, me të ardhurat dhe konsumin më të ulët për frymë. Sipas të dhënav
Të dhënat e fundit: Shqipëria është vendi më i varfër në Europë Shqipëria vijon të mbetet vendi më i varfër i Europës, me të ardhurat dhe konsumin më të ulët për frymë. Sipas të dhënav
Mesatare mbi tetë, ndryshojnë kriteret për pranimin në universitet (FOTO LAJM) Përveç ndryshimi të formatit të provimit, maturantët këtë vit do të përballen me kritere të reja për pranimin në univers
Berisha: Rritet mesatarja për të vazhduar universitetin, akt çnjerëzor! Ish-kryeministri Sali Berisha nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook ka bërë një denoncim sa i takon ligjit të
Sot breshër e rrufe, si pritet të jetë moti ditën e premte Një mo i paqendrueshëm ka karakterizuar gjatë gjithë ditës së sotme vendin tonë, ku nuk munguan as reshjet e breshërit d
Mosha mesatare e të infektuarve në Maqedoninë e Veriut Zharko Karaxhovski, kryetari i Komisionit për sëmundje ngjitëse ne Maqedoni dje prezantoi se mosha mesatare e të infektu
Sërish vranësira, si do të ulen temperaturat sot Vendi ditën e sotme do të shoqërohet me një rritje të lehtë të temperaturave. Pjesa e parë e ditës pritet të ketë kth
Më shumë se 3 miliardë njerëz do të jetojnë në temperatura ekstreme në vitin 2070 Më shumë se tre miliardë njerëz do të jetojnë në vende me temperatura "jo të jetueshme" deri në vitin 2070, sipas një st
MOTI/ Fundjava me shi, mësoni si do jenë temperaturat Dita e shtunë do të ketë mot me alternime kthjellimesh, dhe vranësira deri të dendura. Reshje shiu të herëpasherëshm
Llogaritja sipas modelit francez: Ja verdiktet e Serie A, Milani jashtë Europës, Juve fiton titullin Franca ka vendosur ta mbyllë këtu sezonin futbollistik prej pandemisë së “Coronavirus”, teksa federata e futbollit të kë
Zaev jep premtimin: Qeveria siguron 50 për qind nga paga mesatare Qeveria e kryesuar nga LSDM-ja kujdeset për të gjithë dhe përmes pakos së masave të ndryshme për kategoritë e ndryshme t
Shqipëria "pushtohet" nga moti i keq, nesër priten reshje intensive Sot pasdite (e mërkurë, dt.22) dhe nesër (e enjte, dt. 23) priten reshje në të gjithë vendin. Në qarkun Vlorë priten res
Rikthehen reshjet, si do të jetë moti në të gjithë vendin Ditën e sotme në vendin tonë priten reshje mesatare në të gjthë territorin. Në qarqet Elbasan dhe Vlorë priten reshje