999 rezultate për

merkelit

"Ne ia dalim mbanë", pesë vite nga fjalia më e njohur e Merkelit Më 31 gusht 2015, kur një numër i madh refugjatësh erdhën në Gjermani, kancelarja Merkel u shpreh me një fjali që është
Epoka e Merkelit drejt fundit, cila është trashëgimia dhe pse pasuesi s'do ta ketë të lehtë Fundi i mandatit të kancelares Angela Merkel po afrohet. Po cila do të jetë trashëgimia e kancelares Merkel dhe për çfar
Haradinaj i shkruan Merkelit Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj i ka dërguar një telegram urimi kancelares gjermane, Angela Merkel në shënimin
DW: 10 kushtet e Merkelit për Ramën që të hapen negociatat Grupi më i madh parlamentar i CDU/CSU, në Gjermani po diskuton një paketë me 10 kushte për t’i dhënë “PO” Shqipërisë për
I besuari i Merkelit i dorëzon Vuçiçit zgjidhjen finale Kosovë-Serbi Deputeti i Bundestagut gjerman nga radhët e CDU/CSU, Peter Beyer, gjatë takimit që ka pasur javën e kaluar me presidenti
Angela Merkelit i bie peshqiri, e imagjinoni dot si duket kancelarja (FOTO LAJM) Nuk dihet shumë për jetën private të Angela Merkel dhe ajo nuk ekspozon gjithçka për publikun. Ajo udhëheq një jetë s
Krahu i djathtë i Merkelit dha mesazh të qartë për vizat gjatë vizitës në Prishtinë Deputeti i Bundestagut gjerman nga radhët e partisë CDU të kancelares Angela Merkel, Peter Beyer është shprehur kundër i
I besuari i Merkelit jep lajmin e mirë për vizat e kosovarëve Deputeti gjerman i CDU’së, Peter Beyer, gjatë një konference për media me kryeministrin në dorëheqje, Ramush Haradinaj,
CDU-ja e Merkelit në përkrahje të Osmanit: Politikanët e rinj i japin vizion Kosovës Nikolas Lober, anëtari i CDU-së së kancelares Angela Merkel dhe anëtar i Bungestagut gjerman, ka reaguar pasi Lidhja Dem
Jemi gati! Haradinaj i jep mesazhin Merkelit Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj përmes Twitterit ka përgëzuar Kancelaren Angela Merkel për rikonfirmimin e m
Çfarë po i ndodh Merkelit? "Gruaja e hekurt" nuk ngrihet për himnin Kancelarja gjermane Angela Merkel nuk u ngrit në këmbë gjatë ceremonisë zyrtare të këndimit të himneve të Gjermanisë dhe
Çfarë po i ndodh Merkelit?, Dridhet sërish për të 3-tën herë brenda muajit (VIDEO) Kancelarja gjermane Angela Merkel është parë duke u dridhur në një aktivitet publik për të tretën herë në më pak se një
Çfarë po i ndodh Merkelit? Sërish dridhje të forta duarsh (VIDEO) Angela Merkel i ka shqetësuar të gjithë me shëndetin e saj. Gjatë takimit me Frank-Walter Steinmeier në Berlin, kance
Vritet me armë në derën e shtëpisë politikani i partisë së Merkelit Kryetari i këshillit të qarkut në qytetin Kassel të Gjermanisë, është vrarë me armë zjarri. Walter Lubcke 65 vjeç u gjet
Tronditet koalicioni i Merkelit, Gjermania rrezikon zgjedhje të parakohshme Andrea Nahles, kryetarja e Partisë Social-demokrate të Gjermanisë, e cila është partnere e koalicionit në qeverinë e Ang
Deputeti i Merkelit: Nuk kemi të drejtë të kërkojmë shtyrjen e zgjedhjeve në Shqipëri Deputeti gjerman i koalicionit qeverisës CDU/CSU Mark Hauptmann, deklaron se ata nuk kanë të drejtë të kërkojnë shtyrje
Rama i reagon partisë së Merkelit: Faleminderit por e pamundur Partia e kancelares gjermane Angela Merkel, ka kërkuar në mënyrë të qartë shtyrjen e zgjedhjeve të 30 qershorit në Shqip
Kjo është e vërteta e fotos me hartë në dorë të Merkelit, Thaçit, Ramës dhe Vuçiçit Samiti i Berlinit duket se e ka mbyllur përfundimisht cështjen e korrigjimit të kufijve me iniciativë dy liderëve të fuq
Berisha publikon fotografinë sekrete: Thaçi dhe Vuçiçi i tregojnë hartat Merkelit (FOTO LAJM) Samiti i Berlinit i dha fund njëherë e mirë projektit të frikshëm të ndarjes së Kosovës. Vendet kryesore të BE, Gjerm
Haradinaj: BE na i ka borxh vizat, do t'ja them Merkelit dhe Macron-it Kryeministri Ramush Haradinaj ka bërë deklarata të forta para nisjes së Samitit të Berlinit duke thënë se atje do të tak