999 rezultate për

merkel

Si shpjegohet inati i Macron me Shqipërinë, dhe si po e lëmon Merkeli qimen e tij të egër Presidenti francez Emmanuel Macron kërkoi ndryshime në sistemin e prurjes së anëtarëve të rinj në Bashkimin Evropian, du
Merkel shpreh dëshpërimin: Duhej një marrëveshje për negociatat e Shqipërisë dhe Maqedonisë Kancelarja gjermane Angela Merkel tha se është dëshpëruese që vendet e BE nuk gjetën një marrëveshje për të hapur negoci
Bushati për negociatat: Debati Merkel-Macron e bëri, nuk ka ndarje të Shqipërisë nga Maqedonia e Veriut Deputeti i PS-se, ish-ministri i Jashtem, Ditmir Bushati ka dekaruar sot se “Shqiperia i ka plotesuar kushtet dhe i meri
Dështon Merkel, Franca kundër hapjes së negociatave për Shqipërinë Franca akoma vazhdon të jetë kundër negociatave për Shqipërinë. Kancelarja gjermane, Angela Merkel nuk ka arritur të
Merkel-Macron/ Presidenti paralajmëron ‘krizë politike’, ende i pabindur për negociatat Midis temave të ndryshme të takimit të sotëm të kancelares gjermane, Ankela Merkel me Presidentin francez, Emmanuel Macr
"Po" me kushte Shqipërisë! Pritet vetëm vendimi i Macron Këshilli Europian do të propozojë hapjen me kushte të negociatave me Shqipërinë. Kushtet e vendosura në draftin para
Media gjermane: Merkel do të bindë Francën për veton kundër Shqipërisë Agjencia e lajmeve gjermane “DPA” në një shkrim publikuar online shkruan se Kancelarja gjermane Angela Merkel do të përp
Negociatat me BE, Merkel angazhohet personalisht për të bindur presidentin Makron Gjermania nuk ka mbetur e kënaqur me vendimin e Francës për të bllokuar hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonis
DW: Shansi i fundit për Shqipërinë, takimi i Merkel me Macron të dielën Zhgënjim për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë: Franca nuk do ta pranojë hapjen e bisedimeve të antarësimit me këto dy
Ngjela: Kushtet e Merkel kërkojnë eleminimin e Ramës Avokat Spartak Ngjela thotë se hapja ose jo e negociatave lidhet me reformën në drejtësi. Ngjela tha se kushtet e Gje
Haradinaj i shkruan Merkelit Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj i ka dërguar një telegram urimi kancelares gjermane, Angela Merkel në shënimin
Gazeta e famshme gjermane e krahason Vjosa Osmanin me Merkelin (FOTO LAJM) Lidhja Demokratike e Kosovës është përcaktuar që në zgjedhjet e 6 tetorit t’ia mësyjë marrjes së pushtetit me Vjosa Osma
Merkel: Rekomandim pozitiv për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë Në konferencën për shtyp të Angela Merkelit me kryeministren e Serbisë, Ana Bërnabiq,kancelarja gjermane deklaroi se qev
Merkel: Gjermania ka dhënë rekomandim pozitiv për Shqipërinë Në konferencën për shtyp të Angela Merkel-it me kryeministren e Serbisë, kancelarja gjermane deklaroi se qeveria gjerman
DW: 10 kushtet e Merkelit për Ramën që të hapen negociatat Grupi më i madh parlamentar i CDU/CSU, në Gjermani po diskuton një paketë me 10 kushte për t’i dhënë “PO” Shqipërisë për
Jo vetëm Merkel, Edi Rama takohet në Gjermani me reperin shqiptar (FOTO LAJM) Ditën e sotme Kryeministri shqiptar, Edi Rama bëri një takim me kancelaren gjermane, Angela Merkel. Ndryshe nga herët
Merkel publikoi foto me Ramën, demokratja shqiptare që bëri "like" e para (FOTO LAJM) Kancelarja gjermane Angela Merkel pas takimit me kryeministrin Edi Rama ka publikuar një foto në Instagram, ku tregoi s
Merkel zbulon dhuratën që i çoi Rama (FOTO LAJM) Kancelarja gjermane ka publikuar na Instagram foto nga takimi me kryeministrin Rama duke zbuluar edhe dhuratën që i bëri
Rama takon Merkelin për negociatat, sinjale jo pozitive nga grupi kristiandemokrat (VIDEO) Kryeministri Edi Rama po zhvillon një vizitë në Gjermani në prag të vendimit të Komisionit Europian në lidhje me hapjen
I besuari i Merkelit i dorëzon Vuçiçit zgjidhjen finale Kosovë-Serbi Deputeti i Bundestagut gjerman nga radhët e CDU/CSU, Peter Beyer, gjatë takimit që ka pasur javën e kaluar me presidenti