999 rezultate për

meri

Fakenews-i që tmerroi Amerikën: “Po na pushtojnë marsianët” 81 vjet më parë, Orson Wells dhe trupa e tij e aktorëve radiofonikë ndërprenë programin e Columbia Broadcasting System p
Zyrtari amerikan tregon nëse Clinton është përfshirë në negociata sekrete Kosovë-Serbi Dialogu për normalizim të raporteve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është bllokuar që nga nëntori i vitit të kaluar për shk
Mourinhno: E meritova shkarkimin nga Manchester United Jose Mourinho e pranon se e kishte merituar shkarkimin nga posti i trajnerit të Manchester United, por ka këmbëngulur se
Molliqaj: Kur ishim tek VV, amerikanët nuk na takonin fare Dardan Molliqaj sot në emisionin Analiza Zgjedhore ka folur rreth koalicionit PSD – AAK. Molliqaj ka thënë se ky koal
Reali mposht me meritë Sevillën, prek kreun e klasifikimit (VIDEO) Real Madrid është rikthyer te fitorja pas humbjes nga PSG në Ligën e Kampionëve. Mbretërit mposhtën Sevillën me rezu
Haradinaj tregon a e refuzoi ftesën e Donald Trump për të vizituar Amerikën Në media ka qarkulluar lajmi se, presidenti i Amerikës, Donald Trump i ka dërguar ftesë zyrtare kryeministrit në detyrë
Paralajmërimi i sizmiologut: Lëkundjet shoqërohen nga pasgoditje Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit ka bërë një panoramë të tërmetit që goditi sot vendin. IGJEUM
Tërmet i frikshëm në Tiranë, ka dëme: Qytetarët braktisin banesat në panik Një tërmet i fuqishëm ka rënë pak më parë në Shqipëri duke tronditur gjithë vendin. Nga të dhënat paraprake mësohet se
ndërhyhet tek faqja e ish-ushtarakëve amerikanë: Velesi, sërish në qendër të vëmendjes Maqedonia e Veriut mbetet në fokus të mediave botërore sa i përket lajmeve të rreme. Së fundmi, gazeta amerikane The Was
Ambasada amerikane reagon ndaj vendimit për Tahirin Ambasada Amerikane e cilëson vendimin e dhënë një ditë më parë nga Gjykata për Krimet e Rënda, për ish-Ministrin Saimir
Fotografi amerikan “zhduk” celularin: Po injoroni njëri-tjetrin (FOTO LAJM) Celulari është kthyer tashmë në një mjet edhe për t’u informuar. Ka shumë mundësi që këtë artikull po e lexoni nga celul
Kush ishin përfaqësuesit e ambasadës amerikane që ndoqën gjyqin e Tahirit (FOTO LAJM) Gjyqi maratonë ndaj Saimir Tahirit është ndjekur pa ndërprerje edhe nga përfaqësues të ambasadës së SHBA në Tiranë.
Magjike! 23-vjeçari autik shpallet fitues i "America’s Got Talent" (VIDEO) Mbrëmjen e kaluar është zhvilluar finalja e spektaklit “America’s Got Talent” dhe fituesi është një 23-vjeçar super i ta
Saimir Tahiri publikon pamjet dhe jep paralajmërimin: Beteja ime sapo ka filluar (VIDEO) Orët e gjatë të pritjes për vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda e kanë shoqëruar me ankth pritjen e ish-ministrit Sa
Jeni gati për Lotarinë Amerikane? Kur fillojnë aplikimet dhe cilat janë kushtet e pranimit Aplikimet për Lotarinë Amerikane do të nisin në datën 2 tetor 2019-të. Ambasada Amerikane në Tiranë ka publikuar udhëzim
Gabimet e përditshmërisë që duhet të rregulloni sa më parë (FOTO LAJM) Ndonjëherë nuk i kushtojmë vëmëndjen e duhur gjerave të përditshme. Sigurisht që të gjithë dime të bëjmë dush dhe te
Fotografi amerikan publikon prapaskenat, si një foto mund të dal kryevepër (FOTO LAJM) Fotot më të mira në botë kërkojnë punë e palodhur të një stafi relativisht të madh. Jo vetëm fotografi por pas fotove kr
Renditja e re e FIFA-s, Spanja shënon ngritje Pas ndeshjeve ndërkombëtare, FIFA ka publikuar renditjen e re të Kombëtareve, derisa ka pasur ndryshime të mëdha në tabe
Palmer: Ky është qendrimi ynë për Shqipërinë Mathew Palmer, i dërguar i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor i tha Zërit të Amerikës se administr
Skenarët që mund të fshihen prapa dialogut me Serbinë Përfshirja direkte e Gjermanisë, e Francës dhe e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në procesin e dialogut mund ta sjellë