999 rezultate për

merdare

Ju që keni ndërmend të niseni drejt Merdares fillimisht lexoni këtë lajm Emigrantwt si çdo vit tjetër po përballen me kolona e pritje nëpër pikat kufitare. Më së shumti po e pësojnë ata që p
Serbët në këtë ditë do të bllokojnë pikën kufitare të Merdares ​Nga një protestë në Kurshumli serbët e atjeshëm kanë paralajmëruar bllokimin e pikëkalimit kufitar me Kosovë, Mer
Pritjet deri në 5 orë në pikën kufitare të Merdares Pritjet e gjata në pikën kufitare të Merdares, kanë vazhduar të jenë edhe në orët e mbrëmjes. Siç njofton Qendra Komb
Radhë në Mërdarë Mërgimtarët në dalje të pikës kufitare Merdarë janë duke pritur gjatë. Edhe sot, kur temperaturat janë në minus, ata
Marrin fund radhët e gjata në Merdare Gjatë dy ditëve të fundjavës, bashkatdhetarët kanë pritur me orë të tëra në pikëkalimin kufitar në Merdarë e Dheu i Bard
Ndalohet zv/ministri në Merdarë, merret në pyetje nga BIA serbe Kryeminsitri, Ramush aradinaj përmes një postimi në rrjetin social Facebook, zëvendësministër në Ministrinë e Kulturës R
Radhë kilometrike në Merdarë, emigrantët presin mbi 2 orë e gjysmë Mërgimtarët tanë vazhdojnë të përballen me pritje të gjata për të hyrë në Kosovë përmes pikave kufitare me Serbinë. S
Radhë të gjata në Merdarë Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar, sot ka njoftuar se pritja për të hyrë në Kosovë nga pika kufitare me Serbinë në M
Arrestohet një serb në Merdarë Gjatë ditës së djeshme në pikën kufitare të Merdares, është arrestuar një serb i cili ishte duke u kërkuar nga Gjermania
Kamionët me mallra serbe ndalohen të hynë në Merdare Kamionët me mallra serbe nuk janë lejuar të hyjnë në Kosovë. Ata janë kthyer prapa nga Policia në Merdarë. Vendimi i
Nëse shkoni në pikën kufitare Merdarë bëni kujdes Mbrëmë janë rikthyer pritjet dhe kolonat e gjatë në kufirin mes Kosovës dhe Serbisë, në Merdare. Siç njofton Qendra K
Me arançata dhe kamërdare, si bënin plazh shqiptarët në 1984 (FOTO LAJM) Është viti 1984 dhe Shqipëria ishte në kulmin e krizës së saj sa i përket furnizmit me mallra, por edhe kulturore, socia
Me fëmijë dhe gra, 8 orë pritje në Mërdarë Pritjet e mërgimtarëve në pikën kufitare Merdarë vazhdojnë te jenë të larta. Në bazë të dhënave të Qendrës Kombëtare
Edhe sot ka radhë në Merdare Qendra Kombëtare për Menaxhimin Kufitar ka njoftuar se edhe sot në Merdarë vazhdojnë pritjet dhe kolonat e gjata. Flu
Vazhdojnë radhët e gjata në Merdare Kolonat e gjata dhe pritjet në pikëkalimet kufitare të Kosovës po vazhdojnë edhe këtë mëngjes. Sipas të dhënave zyrta
Edhe sot ka radhë të gjata në Merdare Kolonat dhe pritjet e gjata po vazhdojnë të jenë prezentë edhe sot në pikëkalimet kufitare të Kosovës. Si zakonisht k
Kjo është koha e pritjes në Merdare Numri i mërgimtarëve që po vijnë për pushime në Kosovë, po vazhdon të rritet çdo ditë e më shumë. Edhe këtë mesditë,
Vetëm në Merdare ka radhë të gjata Dy orë pritje ka raportuar Qendra për Menaxhim Kufitar në pikën kufitare në Merdare, në pjesën e hyrjeve për në Kosovë.
Radhë të gjata në Mërdarë, policia publikon grafikun e kalimit në pikat kufitare Pritjet në pikat kufitare për të hyrë në Kosovë kanë filluar të zgjaten. Pas nisjes së pushimeve të mërgimtarëve të cilë
Kosovarët ia mësyjnë Merdarës, autoritetet këshillojnë pika të tjera kufitare Qendra Kombëtare për Menaxhimin Kufitar dhe Ministria e Punëve të Brendshme kanë lutur gjithë qytetarët e Kosovës dhe ba