999 rezultate për

menyre

“Happy Eid Mubarak”-vajzat shqiptare që nuk zgjodhën mënyrën “e duhur” për të uruar festën sot (FOTO LAJM) Padyshim që ditët e shënuara të fesë myslimane festohen në masë të madhe dhe nga shqiptarët, duke qenë se një pjesë e mi
Lirohen hapësirat e plazhit në Qerret dhe Spille, procedohen 3 punonjësit e bashkisë Kavajë Policia ka vijuar lirimin e hapësirave publike për pushuesit. Sipas policisë janë liruar plazhin e Qerretit dhe në Spi
Intrigat e frikshme të Ali Pashës: Vrau vjehrrin për pushtet, pastaj i ngriti kurth të gjithëve duke i ekzekutuar Martesa e Ali Pashë Tepelenës me Eminenë synonte të qetësonte jetën e trazuar të pashait. Në librin kushtuar jetës s
Liverpool e nis në mënyrën më të mirë të mundshme sezonin, "shpartallon" Norwich (VIDEO) Liverpooli ka arkëtuar pikët e para për sezonin 2019/20. “Redsat” morën tri pikë pas fitores 4-1 në “Anfield” kundër Nor
Mospërdorimi i mishit ndihmon shëndetin tuaj Shumë studime kanë treguar mënyra se si dietat vegjetariane janë më të dashura me planetin: Më pak tokë e përdorur për r
E FUNDIT/ I zoti i shtëpisë vret hajdutin në mënyrë makabre dhe mbetet i plagosur Një person ka mbetur i vdekur dhe një i plagosur gjatë një tentative për grabitje në Lagjen e Pajtimit në Shtime. Ng
Zaptuan zonat publike në plazh, procedohen 12 biznesmenë Policia ka vazhduar edhe ditën e sotme lirimin e hapësirave publike në zonën e plazhit. Janë proceduar penalisht 12 p
U kap me 11 shqiptarë në bord, kontrabandisti britanik justifikohet në mënyrë qesharake para Gjykatës Një kontrabandist në Britani ka pretenduar se një bandë shqiptare e ka kërcënuar se do ta vriste atë dhe familjen e tij.
Propozimi më i çuditshëm, vendos unazën me diamant në gjirin e lopës Një fermer ka gjetur një mënyrë shumë interesante për t’i propozuar martesë së dashurës. Ai ia ka vendosur unazën me dia
Procedohet penalisht drejtori i Taksave në Bashkinë Lezhë Policia ka proceduar 6 persona teksa ka vijuar lirimin e hapësirave publike për plazh në Velipojë. Një prej tyre dhe Dre
U frymëzua nga Admir Muratajn, kreu i mafias tenton arratisjen me këtë mënyrë të padëgjuar (FOTO LAJM) “Kreu i një bande braziliane u përpoq të shpëtonte nga burgu duke u veshur si vajza e tij, kur ajo e vizitoi atë pas hek
Vrau motrën për passwordin e Wi-Fi, burgim përjetë për të riun Një adoleshent është burgosur përjetë pasi një zënkë mes tij dhe motrës së tij rreth fjalëkalimit të Wireless-it ka përf
Meta: "Fitorje" të tilla garantojnë disfatë në 18 tetor Presidenti Ilir Metaditën e sotme e ka nisur duke ndarë në Facebook një analizë mbi 30 Qershorit. Sipas tij, fitore si k
I mbaroi karburanti, avioni ulet në mes të rrugës (VIDEO) Gjatë 21 vjetëve sa punoj, kjo është hera e parë që kam parë një aeroplan se si aterron në rrugën Pacific, tha oficeri C
Dasmorët hapin probleme për sigurinë rrugore, Policia bën apel Policia Rrugore ka apeluar ndaj të gjithë qytetarëve që të tregohen të kujdesshëm gjatë lëvizjeve në rrugë, kryesisht në
Si kursejnë njerëzit më të pasur në botë? Mësojini tani këto sekrete Dolly Parton ngrin mbetjet. Sarah Jessica Parker vesh fëmijët e saj me rroba të falura nga persona të ndryshëm. Dhe Ëar
Qaj se të bën mirë, mit apo e vërtetë Ju ka ndodhur të qani dhe më pas të ndiheni më mirë? Të qash nga emocionet, nga gëzimi, nga një skenë romantike e një fi
Kryebashkiakja e Durrësit e nis me revolucion, nxjerr punonjësit të shtunën për pastrim rrugësh Valbona Sako ditën e parë të punës si kryetare bashkie e ka nisur në mënyrë revolucionare duke nxjerrë administratën në
Ushqimet që ndikojnë në rritjen e lumturisë suaj Ne gjithmonë jemi në kërkim për të gjetur mënyra të reja për rritjen e lumturisë tonë. Ushqimi që ne hamë mbi të gji
Me një mollë ne hamë miliona baktere Mollët e freskëta, edhe nëse nuk trajtohen me pesticide, janë një burim i vitaminave, mineraleve dhe sjellin shumë përfi