999 rezultate për

menyra

"Nuk kemi alternativë tjetër përveç rrugës evropiane", Zaev: Të sigurt në identitetin maqedonas Të sigurt në identitetin maqedonas do t’i lëvizim gjërat, porositi kryeministri Zoran Zaevi në publikimin në Fejsbuk, pa
Dy mënyra fantastike si të shfrytëzoni lëngun e portokallit kundër gripit Një ndër pijet më të dashura dhe të famshme të fillimit të mëngjeseve plot energji. Lëngu i portokallit përtej shije
5 mënyra për të kombinuar një xhaketë lëkurë këtë dimër (FOTO LAJM) Xhaketa e lëkurës është ideale për këto ditë në të cilat herë bie shi dhe herë del diell, ashtu si edhe sot. Më si
Komentatori politik në SHBA: Mënyra se si Trump mund ende të fitojë Vetëm kolegji zgjedhor ose legjislaturat e ndryshme të shtetit mund të deklarojnë një kandidat fitues. Të bazosh këtë ve
9 mënyra të thjeshta për të dalluar një parfum autentik nga një i rremë (FOTO LAJM) Ndërsa ka më shumë të ngjarë që të hasni një parfum të rremë gjatë kontrollit me sy të stendave të tregut, shumica e kon
Si të kemi vetulla të dendura në 4 mënyra Vetullat e trasha janë rikthyer në trend viteve të fundit. Ju mund t’i rrisni dhe t’i forconi ato në kushte shtëpiake, n
Zbuloni personalitetin tuaj nga mënyra se si e mbani filxhanin Një person i turpshëm i mban gjithmonë duart ose krahët e lidhura si mënyrë për tu mbrojtur nga të tjerët. Por, mënyra s
Nëntë mënyrat më të mira për të luftuar strijat nga shtëpia Strijat formohen kur lëkura zgjerohet shumë shpejtë, në raste të tilla si shtim peshe në kohë të shkurtër, shtatzëni ose
Mos u stresoni më çdo mëngjes! 6 mënyra si të visheni në zyrë për këtë sezon (FOTO LAJM) Është e vërtetuar se njerëzit më shumë kalojnë kohë në punë se sa duke u argëtuar. Prandaj, kjo është një arsye më sh
Kini kujdes se po ju mashtrojnë! 8 mënyra si të dalloni mjaltin e vërtetë Mjalti është një ndër produktet më të kërkuara në tregun shqiptar, falë vetive të pazëvendësueshme të tij në shëndetin e
4 mënyra për ta bërë kafenë e mëngjesit një pije të shëndetshme Të apasionuarit pas kafesë mburren me faktin se kjo e fundit është e pasur me antioksidantë dhe mund të shmangë një sërë
Si ta ndaloni gërhitjen me mënyra natyrale Ekspertët konfirmojnë se aplikimi i disa pikave të vajit të ullirit mbi lëkurë mund ta mbrojë atë nga dëmtimet e shkaktu
3 mënyra efikase si të ndihmoni flokët të rriten më shpejtë Njeriu lind me rreth 100 mijë folikula në kokë të cilat mbeten të njëjta në numër përgjatë gjithë jetës. Disa prej fo
Macja po zbret apo po ngjit shkallët? Mënyra se si mendoni tregon këto detaje nga karakteri juaj Mosnjohja e plotë e vetes është diçka që është më e zakonshme sesa mund të mendoni. Pa dyshim, e gjithë jeta juaj do të
Modelet e flokëve që nxjerrin në pah tiparet më të bukura (FOTO LAJM) Çdo fytyrë ka së paku një tipar të bukur. Ajo që duhet të bëjmë është të zbulojmë se si ta theksojmë atë. Ka disa mënyra
Si të shërojmë kollën në kushte shtëpie me këto 4 mënyra Pini shumë lëngje si ujë, ose diçka të ngrohtë të shoqëruar me mjaltë, si kamomil, trumzë. Kujdesuni që këto lëngje të m
5 mënyra të ndryshme se si ta vishni një këmishë të bardhë (FOTO LAJM) Një këmishë e bardhë është esenciale për garderobën e secilës grua. Kjo këmishë, shkon me të gjitha llojet e veshje
Bllokoi foltoren, Hajdari: U mundova me të gjitha mënyrat Kuvendi ka miratuar me 97 vota ndryshimin në Kodin Zgjedhor. Deputetja Rudina Hajdari e ka kundërshtuar këtë draft du
Disa mënyra për të kaluar ditët me shi Pavarësisht nga mosha, ditët me shi, ulin gjendjen e mirë shpirtërore. Për fëmijët, kjo ndodhë për shkak se ata nuk mund
Kamera në dhomën e zhveshjes? Si ta zbuloni me tre mënyra të shpejta (FOTO LAJM) Privatësia përceptohet ndryshe në të gjithë botën. Për shembull, në Gjermani shumë pak zyra kanë dyer të hapura, ndërsa