999 rezultate për

meningjitit

8 simptomat e meningjitit që prindërit duhet të dijnë t’i dallojnë në kohë Meningjiti është një sëmundje e lidhur me inflamacionin e membranave mbrojtëse që mbulojnë trurin dhe palcën kurrizore.
Meningjiti, sëmundja vdekjeprurëse që i mori jetën 18-vjeçares në Tiranë Meningjiti paraqet inflamacion i cipave të trurit, që e mbulojnë trurin dhe palcën kurrizore. Mund të jetë i shkaktu
Eleanor Coneybeare ka humbur një këmbë dhe dy gishtat nga meningjiti B (FOTO-LAJM) Eleanor Coneybeare është një vajzë e vogël, e cila vuan nga sëmundja e meningjitit B. Eleanor ka qenë vetëm tetë muajsh
SHBA, 21 viktima nga meningjiti Zyrtarët federalë amerikanë të shëndetësisë thonë se numri i vdekjeve nga një formë e rrallë e meningjitit është ngritur