999 rezultate për

mengjes

Konsumimi i bananes në mëngjes nuk është ide e mirë Shumica prej nesh mendon se vakti i mëngjesit mund të kalojë edhe vetëm me konsumimin e një bananeje, e cila duhet thënë
Zgjimi në mëngjes me alarm, shkatërrues për shëndetin Është kaq e vështirë të zgjohesh në mëngjes për të nisur ditën e punës. Kjo ndodh pasi gjatë gjumit, temperatura e trupi
Mëngjesi nis me kthjellime, si do të mbajë moti sot Sipas MeteoAlb: Alternime kthjellimesh dhe vranësirash të herë pas-herëshme mbizotërojnë motin në vendin tonë gjatë pjes
Këto ushqime nuk duhen ngrënë asnjëherë në mëngjes Shumica prej nesh kur zgjohemi herët në mëngjes zgjedhim të hamë disa ushqime të caktuara të cilat mendojmë që janë të s
Shkrumbohet në orët e para të mëngjesit automjeti në Elbasan Një automjet është djegur në orët e para të mëngjesit në Elbasan. Automjeti, tip “Audi” njoftohet se është në pronësi të
Një mëngjes tradicional francez Pavarësisht nga alternativat e shumta, ekspertët bien dakord se një nga mëngjeset më të mira është ai tradicional france
4 mënyra për ta bërë kafenë e mëngjesit një pije të shëndetshme Të apasionuarit pas kafesë mburren me faktin se kjo e fundit është e pasur me antioksidantë dhe mund të shmangë një sërë
I tha nënës se kishte dhimbje koke, vajza gjendet e pajetë në mëngjes (FOTO LAJM) Jessica Cain, 21 vjeç u kthye nga një festival me një dhimbje të tmerrshme koke, për të cilën ia vuri fajin pijes shkrua
Ja kur fillon llogaritja dimërore e kohës Ora do të ndryshohet edhe këtë vit. Edhe pse u diskutua se shumë, ora do të qëndrojë e njëjta dhe duket se edhe në kë
Vuani nga tiroidja? Ja mëngjesi i duhur për ju Tiroidja është një gjëndër që sekreton hormone duke ndihmuar rritjen dhe zhvillimin e organizmit. Kur puna e tiroides ng
Mëngjese të ftohta na presin! Ky është parashikimi i motit për 5 ditët në vijim (FOTO LAJM) Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, kjo javë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme. Përgjatë 5 di
Pyetja 1 milion dollarëshe: Kur duhen larë flokët, në mëngjes apo në darkë Shëndeti i flokëve është shumë i rëndësishëm për paraqitjen tonë të jashtme. Larja e tyre është gjithashtu një hap i dom
10 këshilla efektive për tu ngritur herët në mëngjes Disa njerëz e kanë tepër të vështirë të çohen herët në mëngjes, sidomos ata që pëlqejnë të qëndrojnë zgjuar deri vonë në
Çaji i hudhrës, ja pse duhet ta pini patjetër çdo mëngjes Në shumë vende të botës, njerëzit pohojnë efikasitetin e çajit të hudhrës kundër të ftohurës dhe kollës. Përbërësit e ça
Koha e duhur për të ngrënë mëngjesin, drekën dhe darkën për ata që duan të humbin peshë A keni menduar ndonjëherë se kur është koha më e mirë për të ngrënë mëngjes, drekë dhe darkë nëse doni të humbni peshë?
Macron rikthen shtetrrethimin në 8 qytete për 4 javë Presidenti i Republikës së Francës, Macron njoftoi ditën e sotme një shtetrrethim prej të paktën katër javësh, që nis ng
Ç'duhet të bëni në mëngjes që të mos ndiheni të uritur gjatë ditës dhe të mos shtoni peshë? Shkencëtarët në mbarë globin kanë kryer me dhjetëra e qindra studime në lidhje me çështjen e mbipeshës. Ata janë përqend
Rama thumba që në mëngjes: Meqë dëgjoni llafe nga ata që e zhytën Shqipërinë Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama mëngjesin e kësaj të mërkure e ka nisur me një foto ku tregon shifrat për borxhin p
Për të pasur një mëngjes të mirë mësoni si të keni një mbrëmje produktive A i kaloni shpesh mbrëmjet mbështjellë në divan me një batanije komode, duke parë Neflix dhe pa kuptuar shikoni që ora k
3 gabimet e bukurisë që i bën çdo mëngjes po të plakin më shpejt Je zgjuar në anë të kundërt të krevatit këtë mëngjes? Në fakt, nuk je e vetmja. Shumë prej nesh, në mëngjes nuk zgjohemi