999 rezultate për

meng

Pica të shpejta për mëngjes me spinaq, domate e djathë Përbërësit: 2 gota miell 1 ½ lugë çaji pluhur pjekës ½ lugë çaji me kripë 1 filxhan me kos ¼ e tufës së spinaqit
5 rituale që duhet t'i bëni gjithmonë në mëngjes! Rutina jonë e mëngjesit vazhdon pothuajse në të njëjtën mënyrë për shumicën dërrmuese prej nesh. Por pak do të kishin me
Tragjike: Kamioni shtyp 15 punëtorë që ishin duke fjetur në rrugë (VIDEO) 15 punëtorë emigrantë që ishin duke fjetur afër rrugës, u shtypën për vdekje këtë mëngjes nga një kamion në një incident
Pesë arsye pse nuk duhet ta lini mëngjesin pa ngrënë, edhe nëse po përpiqeni të bini nga pesha Nëse mendoni të hiqni dorë nga mëngjesi për të rënë nga pesha, mendojeni mirë. Ka patur plot artikuj ku argumentohet rën
Çfarë tregon dhimbja e kokës në mëngjes Zgjimi në mëngjes me dhimbje koke, është mënyra më e keqe për të nisur ditën. Dhimbjet e kokës në mëngjes shpesh ting
E dini që ngrënia e mëngjesit ju dobëson? Studimet kanë treguar se ngrënia e mëngjesit ndihmon në përshpejtimin e metabolizmit, prandaj sigurohuni që të hani 30-6
Aksidenti i frikshëm në Tiranë, qytetari humb dy këmbët (VIDEO) Qytetari që u përplas mëngjesin e sotëm tek rruga ‘5 Maji’ ka humbur të dyja këmbët. Pas ngjarjes së rëndë, qytetari
Nuk e dinit, por banania ka një orar të caktuar për tu ngrënë Nga të gjitha vaktet që konsumojmë në ditë, mëngjesi është absolutisht më i rëndësishmi. Nga të gjitha vaktet që konsumo
"Mentaliteti im si në Spanjë", Uzuni mbetet i mahnitur: 4 ditë në shtëpi dhe nisa vrapimin çdo mëngjes Myrto Uzuni vazhdon të punojë në çdo minutë të vetme që të mbajë nivelin ku ndodhet dhe njëkohësisht për të mbërritur në
Sot u plagos biznesmeni, 6 muaj më parë një roje u gjet i vdekur në pallatin e "sherrit" Ditën e sotme biznesmeni Sino Llanaj u plagos me armë zjarri në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Ndre Mjeda”, ku gj
Kjo është këshilla e ekspertëve për të gjithë ata që zgjohen me alarm në mëngjes Zgjohesh në mëngjes duke e fikur të paktën dy herë (ose edhe më shumë) zilen e alarmit, skenë e njohur për të gjithë apo
Kur është koha e duhur për të ngrënë mëngjes, në mënyrë që të mos shtojmë peshë Mëngjesi është pa kurrfarë dyshimi vakti më i rëndësishëm për shëndetin e njeriut. Falë tij, organizmi merr energjinë dh
Si duhet të jetë rutina jonë në mëngjes, për të qenë të suksesshëm! Njerëzit janë të ndryshëm. Disave u pëlqen të zgjohen herët, e disave u pëlqen të zgjohen vonë. Disa e hanë rregullisht
Dëshmia tronditëse e djalit të Zhaneta Metanit: Përdhunoi mamin në motel… Anxhelo, djali i Zhaneta Metanit, gruas që u vra bashkë me motrën mëngjesin e 31 dhjetorit nga Përparim Tela konfirmoi s
ǒndodh me trupin nëse nuk pini kafe në mëngjes Kafeja është për shumë njerëz një pjesë e rutinës së përditshme, veçanërisht në mëngjes. Ka nga ata që nuk mund ta fillo
Çfarë duhet të bësh çdo mëngjes para se të mbushësh 30 vjeç Ekzistojnë shumë këshilla për mënyrën si duhet ta nisësh ditën. Disa thonë që duhet të nisësh menjëherë të bësh ushtrime
Probleme me tretjen ditët e festave? Nëse ndiqni këto këshilla nuk do të keni më Periudha e festave mund të konsiderohet si periudha më e bukur dhe njëherësh më e vështirë e vitit për ata që janë në di
Kjo është koha e duhur për të pirë kafe Konsumimi i kafesë në mëngjes pas zgjimit është një zakon i përditshëm për shumicën e njerëzve. Megjithatë ajo që duhet
Për një frymëmarrje të freskët gjithë ditën, përzieni këta përbërës në mëngjes S’ka asgjë më të sikletshme se të qëndroni pranë dikujt që vuan nga problemet me erën e gojës, apo e kundërta, të qëndro
Dhëmbët duhet t’i lani përpara apo pas ushqimit në mëngjes Dhëmbët duhet të lahen çdo ditë për t’i mbajtur të pastër dhe të shëndetshëm. Por edhe larja e shpeshtë mund të dëmto