999 rezultate për

mendore

U akuzua për përdhunimin e 15 vjeçares në Greqi, çfarë deklaroi i riu shqiptar në gjyq Një 30 vjeçar shqiptar i akuzuar për përdhunimin e një 15 vjeçarje grek me aftësi të kufizuara, është lënë i lirë me kus
E rëndë! Shqiptari akuzohet se përdhunoi 15-vjecaren me probleme mendore Një shqiptar në Greqi është arrestuar për akuzën e rëndë të përdhunimit. Mediat greke shkruajnë se 30-vjeçari shqipt
Arrestohet 30 vjeçari shqiptar në Greqi, dyshohet se p*rdhunoi të miturën me probleme mendore Policia greke ka arrestuar një 30-vjeçar shqiptar pasi akuzohet se ka përdhunuar një të mitur 15 vjeçe me probleme mendo
Emocionet qenkan ngjitëse, ashtu si gripi Sipas një studimi të publikuar në revistën shkencore Memory & Cognition u ngrit pyetja nëse sëmundjet mendore mund të ng
Zbulimi: Gati 1 në 5 pacientë me Covid u diagnostikuan me sëmundje mendore Pothuajse një në pesë persona që kanë pasur Covid-19 diagnostikohen me një çrregullim psikiatrik të tillë si ankthi, dep
Tri shenja që nuk i njihni, por trupi juaj tregon se keni ankth Ritmet e çmendura të jetës së përditshme dhe vrapimi i vazhdueshëm për t’i kapur të gjithë, së bashku me detyrimet e paf
Tri shenja që nuk i njihni, por trupi juaj tregon se keni ankth Ritmet e çmendura të jetës së përditshme dhe vrapimi i vazhdueshëm për t’i kapur të gjithë, së bashku me detyrimet e paf
Denoncimi: I moshuari në Durrës ngacmon s*ksualisht vajzën me probleme mendore (VIDEO) Një denoncim i rëndë është bërë publik në mediat sociale, ku në Durrës një i moshuar kryen veprime të turpshme ndaj një
Përdorues droge, ky është pogradecari që vrau e vari nënën e tij në derë të shtëpisë (FOTO LAJM) Djali që shikoni në galerinë e bashkëngjitur lajmit, është autori i krimit makabër në Pogradec. Një 44 vjeçar ka qëll
DETAJET/ Horror në Pogradec, djali vret nënën e trupin ia var në derë Një ngjarje tragjike ka ndodhur ditën e sotme në Pogradec. Një 44 vjeçar ka qëlluar me thikë nënën e tij të cilës i
Makrabe! Djali qëllon për vdekje të ëmën në Pogradec Një ngjarje makabre ka ndodhur në Pogradec ku sipas raportimeve të para, djali i ka marrë jetën nënës së tij. Policia
Arrestohet 56 vjeçari që abuzoi s*ksualisht me të renë me probleme mendore, vajza tetë muaj shtatzënë Policia e Lushnjës ka reaguar lidhur me ngjarjen e rëndë, ku dyshohet se është përdhunuar një 33-vjeçare me probleme të
Abuzuan me vajzën me probleme mendore, burg për dy vëllezërit kuksianë Gjykata vendosi masën arrest me burg për dy vëllezërit, të akuzuar për përdhunimin e një 20 vjeçare me probleme mendore
Ngjarja e rëndë në Kukës, dy vëllezërit abuzuan me 20 vjeçaren kosovare Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në vendin tonë. Policia e Kukësit njoftoi dje arrestimin e dy vëllezërve, nën akuzën e ab
I mori jetën vajzës dhe dhëndrit, gjykata në Australi fal shqiptarin (FOTO LAJM) Gjykata në Australi ka shpallur të pafajshëm shqiptarin që jetonte në Melburn, i cili vrau vajzën dhe dhëndrin për shkak
Pas koronavirusit, rrezikohet një rritje e frikshme e sëmundjeve mendore Izolimi prej muajsh i shkaktuar nga COVID-19 pritet të shkaktojë probleme të mëdha mendore tek njerëzit. Pasi të ket
Një muaj karantinë, çfarë mund të ndodhë me gjendjen mendore dhe fizike Ata që rrezikojnë më shumë të preken nga karantina janë të rriturit me probleme të mëparshme shëndetësore. Ky është rez
TIRANË/ Gruaja kërcënon me hedhje nga ballkoni, kërkon takim me ambasadoren amerikane (VIDEO) Një grua ka dalë në ballkonin e banesës së saj në rrugën Xhanfize Keko dhe kërcënon se do të hidhet. Ajo dyshohet se
Bilbil Hasani u vetëvar në qeli, vëllai: Vuante nga probleme mendore, Bilbil Hasani, 43 vjeçari që u vetëvar në burgun 313 është ndaluar në 8 dhjetor, pasi është akuzuar se ka vjedhur një po
Trishtuese, ish-ylli i NBA i pastrehë dhe me probleme mendore sulmohet në rrugë (VIDEO) Ish-basketbollisti i Boston Celtics, Cleveland Cavaliers, Dallas Mavericks dhe Seattle SuperSonics, Delonte West, i cili