999 rezultate për

mendor

Këngëtarja e famshme mbyll karrierën, ka probleme me shëndetin mendor Pak kohë më parë u bë e ditur se këngëtarja e famshme Britney Spears është shtruar në një qendër rehabilitimi për shënde
U gjet i pajetë në breg të detit, kush është viktima në Vlorë Një trup i pajetë është gjetur pasditen e sotme në bregdetin e Vlorës. Sipas policisë trupi është gjetur rreth orës 15:2
Boll patë seriale natën, rrezikoni Alzhaimerin Shumë studime kanë treguar se njeriu ka nevojë për gjumë tetë orësh për të parandaluar të gjitha llojet e sëmundjeve, ng
Shqiptarët pijedashës? Kush e mban rekordin në Ballkan Vendet e Ballkanit njihen për dashurinë e tyre për pijet alkoolike dhe rakinë në veçanti. Megjithatë kalimin nga pijedas
Greqia dhe Maqedonia e Veriut demantojnë lajmin: Aleksandëri i Madh nuk lëviz Qeveria e Maqedonisë së Veriut dhe ministrja e Kulturës, Mirsini Zorba e kanë demantuar informatën e publikuar në mediat
Nga Lori Hoxha te Brad Pitt, VIP-at që pranuan problemet me shëndetin mendor Nuk është e lehtë të flitet për problemet e shëndetit mendor. Dhe ka disa arsye për këtë. Disa njerëz nuk duan të marrin
Selena Gomez merr guxim, flet për problemet me shëndetin mendor Siç dihet, Selena Gomez qëndroi për disa javë në spital si pasojë e krizës mendore që pësoi. Por së funmdi ajo du
Duhet ta bëni një herë në javë, kush është çelësi i një jete pa stres Nëse keni parë ndonjë film prekës që ju ka bërë të qani pafund dhe më pas jeni ndjerë mirë, kjo e ka një arsye. Pasi
Qani një herë në javë dhe shpëtoni nga stresi ditor Nëse keni parë ndonjë film prekës që ju ka bërë të qani pafund dhe më pas jeni ndjerë mirë, kjo e ka një arsye. Pasi
Zhdukeni Instagramin njëherë e mirë, ju dëmton seriozisht shëndetin mendor Instagrami duket një vend miqësor, një platformë fotografish, ku postimet me suksesin më të madh arrihen falë pozitivite
Këngëtarja e famshme me probleme mendore? Shihni si tenton të rrëmbejë fëmijët (VIDEO) Aktorja e njohur Lindsay Lohan është vënë ditën e sotme në qendër të mediave botërore. Ajo ka bërë një video live në
Rrëqethëse, emigranti shqiptar përdhunon dhe lë shtatzënë vajzën me të meta mendore Mjekët e spitalit të qytetit të Amfisës në Greqi deklaruan se janë të shokuar në lidhje me atë që mësuan së fundi pas ek
Mbiekspozimi në diell shkakton sëmundje të rënda mendore Terapia e dritës është dëshmuar të jetë efektive mbi pacientët që vuajnë nga disa lloje depresioni, manish, dhe dementie
Shkenca: Kush bën selfie ka çregullime mendore! Sipas një studimi të zhvilluar në SHBA, selfie-t nuk janë vetëm një manifestim i epokës digjitale, por një manifestim i
Gazetarët, mjekët dhe mësuesit më të rrezikuar për ç'rregullime mendore Çrregullimet mendore janë një rrezik i madh që po prek njerëz anembanë botës. Psikiatria Arjana Rreli prezanton disa
'Vuaj nga ankthi dhe krizat e panikut', Lori Hoxha rrëfen problemet me shëndetin mendor Lori Hoxha është një nga femrat më me influencë në Shqipëri, njihet si një ndër të veshurat më me stil, ndër më të ndjek
Shokuese, këngëtarja e njohur vret veten Këngëtarja e "Huntress", Jill Janus i ka dhënë fund jetës. Lajmin e hidhur e dha familja e këngëtares dhe grupit muzikor
Çrregullimet mendore, mjekët japin alarmin: Janë rritur me 20% rastet Një në katër persona në botë vuan nga çrregullime të shëndetit mendor. Në Shqipëri nuk ka statistika të sakta, por mjekë
Nënat me shumë fëmijë të rrezikuara nga çrregullimet mendore Sipas një studimi të fundit, gratë që kanë më shumë se pesë fëmijë janë 70 % më të rrezikuara ndaj Alzheimer
94 policë të sëmurë mendorë, OVL UÇK kundër pushimit nga puna Në policinë e Kosovës po del të ketë pjesëtarë me probleme të shëndetit mental. 94 policë të tillë Inspektorati Policor