999 rezultate për

mendoni

"Simptomat" që tregojnë që jeni më inteligjentë se sa mendonit Ndoshta jeni një gjeni sekret. Ndoshta jo, por ekzistojnë disa shenja që janë të lidhura shkencërisht me nivele më të l
SONDAZHI/ Çfarë mendojnë qytetarët e Tiranës për Erjon Veliajn? Javanews zhvilloi në fund të shtatorit, në bashkëpunim me Dr. Eduard Zaloshnjën, një sondazh telefonik në territorin e B
Shokuese/ Lady Gaga mezi merr patentën e makinës (FOTO LAJM) Ylli i muzikës pop, Lady Gaga, më në fund ka marrë lajmin e mirë se mund te ngasë legalisht një makinë në moshën 30-vjeç
Flet vëllai i viktimës: Nuk mendonim se gjërat do arrinin deri këtu Vëllai i 55 vjeçarit, Luan Koprencka, i cili mbeti viktimë mëngjesin e sotëm pas një sherri me thika në Kombinat, ka thë
Forma e grushtit tregon detaje për personalitetin tuaj Formimi i grushtit është një mënyrë që tregon detaje në lidhje me Mënyra se personalitetin dhe vetëdijen tënde. Me ndihm
PlaNet zbulon vendin ku është bërë një foto Google së fundmi ka përpunuar një inteligjencë artificiale që mund të identifikojë se ku është bërë një fotografi, edhe
Samsung Galaxy S7 prezantohet më 21 shkurt (VIDEO) Samsung ka konfirmuar se 21 shkurti do të jetë data kur do të bëhet dhe lançimi i pajisjeve të reja, ku pjesë e tyre do
Mendoni mirë para se të fryni buzët (FOTO LAJM) Nëse vendosni që të fryeni buzët duket që si fillim të kujdeseni dhe të informoheni në lidhje me dëmet që mund të shkakt
Rrahja e fëmijëve shkakton probleme psikike Rrahja e fëmijëve është një sjellje e papranueshme, pasi mund të ketë ndikim negativ në personalitetin e fëmijës. Madje
5 lojtarët që ndoshta mendonit se e kanë lënë futbollin (FOTO LAJM) Futbolli për disa është i këndshëm dhe për disa të tjerë i dhimbshëm. Disa lojtarë arrijnë që të spikasin dhe ngjisin sh
Van Gaal braktis konferencën: A është Mourinho këtu?! Trajneri i Manchester United, Louis Van Gaal, ka akuzuar mediat për shkrimet e fundit rreth të ardhmes së tij, ku shkruh
Mbushja e dhëmbit nuk është aq e shëndetshme sa mendonim Studiuesit dentar në Oslo të Norvegjisë, kanë arritur në përfundimin se, mbushjet e dhëmbit janë shumë të dëmshme. Sipas
Si ndikon bulmeti në shfaqjen e akneve Bulmeti ka një rëndësi të veçantë në shëndetin e organizmi tonë, sidomos një rëndësi të veçantë ka në shëndetin e lëkurë
Mendoni se e dini se si çmimi i naftës do të luhatet në tregun e aksioneve? Merrni këto 50 Euro falas, filloni të tregtoni dhe të fitoni FXLider, vecanerisht për lexuesit e "Albeu.com" jep falas 50 euro të destinuara për tregtim të cmimit të naftës në treg
5 fakte se pse duhet të mendoni ndryshe për Ronaldon (FOTO LAJM) Cristiano Ronaldo që aktualisht është lojtari më i mirë në botë, jo rrallë herë është akuzuar se është mendjemadh dhe ar
Ja si të qëndroni larg nervozizmit Nervozizmi është një proces që shfaqet te njerëzit për arsye nga më të ndryshmet. Disa nga shkaqet më të shpeshta janë;
Arsyet pse ndihemi të pafuqishëm Në bazë të studimeve të shumta rezulton se në energjinë tonë ditore ndikojnë disa faktorë kryesorë. Arsyet që na pengojn
VIDEO TRONDITESE/ ISIS kërcënon në shqip: Ditë të zeza iu presin!(VIDEO) Seksioni për media i organiztës terroriste ISIS, Alhayat Media Center, e ka publikuar një dokumentar propagandistik për
14 luanë sulmojnë një elefant por përfundimi nuk është ai që mendoni (VIDEO) Kamerat në shkretëtirat e Zimbabves kanë regjistruar një luftë të paparë mes elefantëve dhe luanëve. Një grup prej 14
Blendi Fevziu letër për Jankullovskën: Kush po e prish Maqedoninë? Zonja Ministre e Republikës së Maqedonisë, Nuk jam nënshtetas i republikës suaj, por si njeri që ndan të njëjtën komb