999 rezultate për

mendoni

Këni përfunduar pushimet, por s’dini nga t’ia nisni punës, ndiqeni këto rregulla Jeni ulur para kompjuterit, prej nga ku kanë dalë dhjetëra pune prej teje e krejt papritur , tani pas pushimeve s’di ng
Ngjyra juaj e preferuar tregon për ju shumë më shumë nga sa mendoni Sipas stilistit dhe autorit të librit “Color Your Style”, David Zyla, “Edhe nëse veshjet tuaja janë të mbushura plot me
Rrëfimi i murgeshës shqiptare: Prindërit me gjetën burrë, mendonin se isha çmendur (VIDEO) Në programin online “Fol me psikologen”, përballë psikologes Ervisa Lula ka qënë këtë herë një murgeshë. Motër Mira K
Stojku: Besoj ende te mbijetesa Trajneri i Kamzes, Gentian Stojku shmangu komentet mbi vendimin e gjyqtarit për të akorduar 11-metërsh në fund për Laçin
Serbët kërkojnë dorëheqjen e Vuçiçit Të pakënaqur me situatën politike dhe pushtetin e Presidentit Aleksander Vuçiq, ata u mblodhën para Fakultetit Filozofik
Flet aktorja kryesore e "Unë, ti dhe Kasandra": Njerëzit mendonin se isha me të vërtetë e droguar Të gjithë e mbajmë mend “Unë, ti dhe Kasandra”, një nga serialet më të njohura. Ky prodhim shqiptar u bë temë diskuti
Mendoni se në WC-të publike ka më shumë mikrobe? Gaboheni Padyshim që banjot publike janë një vend ku rreziku nga mikrobet është i lartë. Jo më kot, sipas një studimi, 60% e amer
Kur të shikoni këto foto do mendoni dy herë para se të blini në internet (FOTO LAJM) Në internet ka pafundësisht faqe online, të cilat reklamojnë e shesin produkte nga më të ndryshmet nga telefonat e kompj
Kur ta lexoni këtë lajm do ta mendoni dy herë para se ta përdorni fjalën klloshar Klloshar, një fjalë kjo që përdoret shumë në shoqërinë tonë për të “ofenduar” në njëfarë forme tjetrin, vjen nga gjuha f
Nëse mendoni se këto perime i keni larë siç duhet, gaboheni Njerëzit që kujdesen për shëndetin e tyre e dinë se është jashtëzakonisht e rëndësishme të lahen produktet ushqimore. Pr
Speci djegës, nuk do t'i paramendoni cilësitë e veçanta të tij Nëse ju pëlqejnë specat djegës, atëherë keni një arsye më shumë për t'i ngrënë ato, pasi mund t’ju ndihmojnë të jetoni m
Dhjetra pedagogë i bashkohen protestës: "Jeni gjenerata e parë që mendoni ndryshe" Ditën e sotme protestës së studentëve u janë bashkuar dhjetra pedagogë, duke i mbështetur dhe duk u dhënë kurajo për kau
"Dua të bëj një fëmijë”, Roza Lati kërkon ndihmën e fansave (FOTO LAJM) Roza Lati është një nga moderatoret më të komentuar në rrjet, e cila di gjithmonë si të tërheqë vemdnjen e mediave dhe t
Nëse mendoni se këto fruta-perime i keni larë siç duhet, po ju themi se jo Njerëzit që kujdesen për shëndetin e tyre e dinë se është jashtëzakonisht e rëndësishme të lahen produktet ushqimore. Pr
INTERVISTA/ E vetmja rrugë e opozitës, bojkoti Montazhet, vrasjet, vjedhjet e grabitjet, apo dhe kërcënimet kanë qenë ngjarjet që kanë ndodhur kohët e fundit në vend.
Nëse mendoni se në WC-të publike ka më shumë mikrobe, gaboheni Padyshim që banjot publike janë një vend ku rreziku nga mikrobet është i lartë. Jo më kot, sipas një studimi, 60% e amer
Sala kujtohet më në fund: Telefononi këto numra nëse televizori nuk ju kap stacionet Që prej ditës së djeshme mijëra familje në Shqipëri nuk munden të shohin televizor për shkak të kalimit nga transmetimi
Nëse mendoni se këto gjëra duhen bërë në mëngjes e jo në darkë, gaboheni Sa herë mund ta kemi thënë “okay, do e bëj nesër në mëngjes”? Është shprehja jonë e preferuar që na shoqëron në çdo m
Pas këtyre pamjeve mendoni dy herë për martesë (VIDEO) Videot e dasmave janë të shumta në internet, të cilat tregojnë momentet më të lumtura të njerëzve gjatë kurorëzimit të d
Gjakderdhja në hundë nuk është aq e thjeshtë sa e mendoni “Asgjë e tmerrshme, ka pëlcitur kapilari”. Kështu jemi mësuar të dëgjojmë kur dikujt fillon t’i rrjedhë gjak nga hunda,