999 rezultate për

mendimit

"Luana preu pjesët e emisionit", Albana sqaron deklaratën ndaj Arbanës (FOTO LAJM) Prej disa ditësh në rrjet është bërë virale një deklaratë e Albana Osmanit, e cila u shpreh se nuk ka pasur kurrë miqësi
Pacolli-Kurtit: Ç'janë këta që kërcënojnë dhe kryeministrin e Shqipërisë se po më strehon mua Behgjet Pacolli ka reaguar publikisht duke sqaruar jo vetem vendin ku po qendron nderkohe, e pasi nuk u lejua te zbriste
Del Piero i mendimit se me dyer të mbyllura mund të vazhdohet Alessandro Del Piero uron që, pavarësisht emergjencës koronavirus, Serie A të mund të shkojë deri në fund të rrugëtimit.
Thaçi i del kundër Haradinajt për deklaratën mbi ambasadorin Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka reaguar Nasim Haradinajt për deklaratën ku e ka quajtur ambasadorin amerikan si
Studim/ Ja në cilën moshë fillon plakja Sipas shkencëtarëve, aftësitë tona mendore nisin të pakësohen në moshën 27 vjeçare. Plakja fillon me harresat për ve
Zgjidhja e problemit të emrit përmes ndryshimit të mendimit publik Problemet në lidhje me kontestin e emrit janë pjesë e një perceptimi të zgjeruar në Greqi se Maqedonia po tenton ta vjed
Mogherini: Në rritje dhuna ndaj gazetarëve Në Ditën Botërore të Lirisë së Shtypit, përfaqësuesja e lartë Federica Mogherini, jep alarmin se frikësimi dhe dhuna nda
Kryesia vendos: Seanca fillon në ora 11.00 Në mbledhjen e zhvilluar ditën e sotme kryesia e Kuvendit të Kosovës ka vendosur që seanca të fillojë në orën 11:00. Ves
Meta: Mark Krasniqi, kolos i mendimit, humanizmit dhe patriotizmit Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, shpreh hidhërimin e tij më të thellë për ndarjen nga jeta të akademikut Ma
Kadareja, gabimi i mendimit shqiptar nga Hysamedin FERAJ - Kjo është vetëm një parafjalë, një fillim i butë për mbrapshtitë e shumta të Ismail Kadaresë në
Kush nga ju ka parë peshk me këmbë? (FOTO LAJM) Ky peshk, është një ndër gjallesat më të çudishme në botë. Këto foto janë realizuar në Kolorado, SHBA, në një liqen të v
Super-tifozja: Champions? Fiton Barcelona (FOTO LAJM) Kur kemi hyrë në fazën më të nxehtë të Champions League vijnë parashikimet interesante rreth fituesit edhe nga personazh
Berisha: PD, magnet i mendimit intelektual (FOTO LAJM) Pasi kreu i PD, Lulzim Basha, prezantoi koordinatorët e kësaj partie, edhe ish-kryeministri Berisha ka shprehur urimet.
Specialistët: Juves i duhet Lavezzi për Champions (FOTO LAJM) Ardhja e Massimiliani Allegrit mendohet se nuk është “ilaçi” i vetëm që do të ndihmojë Juventusin që të përmirësojë perf
Zgjedhje të parakohshme në pranverën e 2014-ës? Zgjedhje të parakohshme parlamentare në pranverë vitin e ardhshëm, bashkë me ato presidenciale janë opsioni më i mundshë
Largimi nga Asambleja, Malaj: Zgjodha lirinë e mendimit Arben Malaj reagon ndaj lajmit për largimin e tij nga Asambleja Kombëtare e PS-së. Përmes faqes së tij zyrtare në rrjeti
Kur varfëria e mendimit të shpie në reforma! Të mos ia përshtatim islamin njeriut, por njeriun islamit! Të mendohet, apo të reformohet isl
Kadareja, gabi i mendimit shqiptar Kjo është vetëm një parafjalë, një fillim i butë për mbrapshtitë e shumta t
Cana: Një flamur, një Kombëtare Kapiteni i kombëtares shqiptare, Lorik Cana, aktualisht pjesë e Lazios në Serie A, ka dhënë një intervistë të zgjeruar p
Guardiola, ideali për Arsenalin Pas largimit nga Barcelona, trajneri Pep Guardiola po lakmohet shumë nga klubet elitare në Europë. Teksa spekulohet se M