999 rezultate për

mendimet

Pas Milanit reagon edhe Interi: Mendimet tona janë me popullin shqiptar (FOTO LAJM) Ekipi italian Inter ka reaguar për tërmetin tragjik në Shqipëri. "Në Shqipëri ka shumë tifozë të Interit, Mendimi jon
Pse jemi të varur nga telefoni? Përgjigjet shkenca Subjektet më pas kaluan 15 minuta duke qëndruar vetëm me mendimet e tyre. Ekipi i Wilson zbuloi se shumica e njerëzve
Si të përballoni stresin e festave Ne përballemi me stresin që na sfidon çdo ditë dhe që na ngarkon mendjen, duke na bërë të ndihemi pothuajse të rraskapit
Salah shpreh ngushëllimiet e tij për humbjen e presidentit të Leicesterit Klubi anglez, Leicester City konfirmoi me një deklaratë në Twitter për humbjen e presidentit, Vichai Srivaddhanaprabha.
A e dini se vaji i portokallit largon trishtimin dhe mendimet depresive E mbani mend aromën që shpërthen ndërsa qëroni një portokall? Kjo agrume plot vlera, njihet për aftësinë që ka në rik
Ilaçi që po lehtëson depresionin dhe zhduk mendimet e vetëvrasjes Ketamina ilegale e cila lehtëson depresionin e rëndë, parandalon mendimet vetëvrasëse vetëm katër orë pasi ajo është apl
Ishte penallti apo jo? Të gjithë arbitrat në mbarë botën japin mendimet e tyre Nuk flitet për asgjë tjetër. Ndërhyrja e Benatia ndaj Lucas Vazquez është tema e bisedës së sotme në të gjithë botën.
Studimi i ri ngjall panik: Teknologjia ju fshin mendimet Përparimet teknologjike në makinat që mund të lexojnë mendimet tonë, bëjnë që privatësia e trurit tonë të jetë e rreziku
Studimi i frikshëm, pajisjet teknologjike ju fshijnë mendimet Përparimet teknologjike në makinat që mund të lexojnë mendimet tonë, bëjnë që privatësia e trurit tonë të jetë e rreziku
Ronaldo apo Messi, kush do ta fitojë Topin e Artë ? Tifozët japin mendimet e tyre (FOTO LAJM) Ronaldo është favorit për të fituar “Topin e Artë”, kështu mendojnë tifozët në anketën e bërë nga AS. Cristiano Ronal
Ja pse nuk mund të largoni mendimet e padëshiruara nga koka A keni dëshiruar ndonjëherë të ndaloni së menduari për diçka që nuk ia vlen? Ekzistojnë shumë njerëz që shqetësohen
Hapi i parë që duhet ta bëni për t’i mposhtur mendimet negative Të gjithë kemi pasur momente kur kemi rënë viktimë e mendimeve negative në kokën tonë. Gjithçka fillon me një mendim të
Mendimet e nënave gjatë shtatzënisë, krijojnë personalitetin e fëmijës Gjendja e bebes tuaj është ashtu siç është edhe mendja juaj. Nëse po vrisni mendjen se çfarë personaliteti bebja do të k
5 mënyra për t’i shpëtuar stresit Ju mund ta dini se çfarë mendimesh ju stresojnë. Përpiqeni t’i ndryshoni, por më kot. Ato mbeten në trurin tuaj. Përsëri
Njeriu që tronditi botën: Kanceri mund të shërohet për tre minuta, ja si Kjo teori mbresëlënëse ka vite që është prezantuar nga autori amerikan Gregg Braden, i njohur për teoritë e tij të famsh
Agjenti i Jovetiçit flet për të ardhmen e lojtarit Jovetiç nuk dëshiron të vazhdojë mësi një lojtarë i interit. Muret Ramadani, agjenti i Joveticit, i ka thënë La Gazz
Pas Shkëlzenit reagon edhe Jamarbri: Mos flisni në media dhe kafe Pas thirrjes së Shkëlzen Berishës për "qetësi" në PD, një tjetër deklaratë e ngjashme ka ardhur një familja Berisha me t
Shkëlzen Berisha "vë dorë" në PD, kundër dhëndrit për largimin e Bashës Djali i ish-kryeministrit Berisha, Shkëlzeni ka reaguar nëpërmjet një statusi në Facebook në lidhje me tensionet në PD.
STUDIMI/ Mendimet pozitive ju largojnë stresin Nëse ndonjëherë nuk jeni ndjerë mirë apo keni qenë tejet të stresuar, me siguri se dikush i afërm ju ka thënë të mendoni
Paralajmërimi i ekspertëve: Pajisjet e reja teknologjike po ju fshijnë mendimet "Ti nuk do të prekësh lirinë e mendjes time", shkruante dramaturgu John Milton në vitin 1634. Por pothuaj 400 vjet m