999 rezultate për

menaxhim

Publikimi i kontratës, Messi hedh në gjyq 5 drejtuesit e Barçës Lionel Messi ka vendosur të ndërmarrë hapa ligjorë pas zbulimit të detajeve të kontratës së tij nga gazeta "El Mundo". S
Menaxhimi i pandemisë, Kurti nuk paraqitet në Komision për raportim Ish-kryeministri Kurti nuk ka shkuar për raportim në komision për menaxhimin e pandemisë COVID-19. Në Komisionin Heti
Qeveria shpall gjendjen e krizës për 30 ditë Qeveria e Maqedonisë së Veriut në seancën e sotme mori vendim për shpalljen e gjendjes së krizës për 30 ditë. Vendim
Meta i bën thirrje qeverisë për menaxhimin e COVID-19: Të bëhet koordinimi me sistemin privat Presidenti Meta i ka bërë thirrje qeverisë për manaxhimin e COVID-19. "Në këto kushte, është tepër e domosdoshme të s
Instagram nën hetim nga BE për menaxhimin e të dhënave personale të fëmijëve Instagram është nën hetim nga Komisioni për Mbrojtjen e të Dhënave në Irlandë (DPC) për mënyrën sesi ka menaxhuar të dhë
Keni probleme me menaxhimin e ankthit? 10 rregulla shumë të thjeshta për ditë të qeta A keni probleme me menaxhimin e ankthit? Disa njerëz kanë vite që bashkëjetojnë me ankthin dhe janë duke kërkuar vazh
Koeman do Depay te Barcelona Trajneri i ri i Barcelonës, Ronald Koeman, e do në radhët e veta yllin holandez, Memphis Depay, raporton RAC1. Koeman
Gazetari britanik: Shqipëria ka fituar ndaj Britanisë në menaxhimin e koronavirusit Gazetari britanik Alastair Campbell ka komentuar situatën e koronavirusit në vendin tonë, duke u shprehur se Shqipëria e
DW: "Sekretet" në menaxhimin e krizës së koronavirusit nga Gjermania dhe Franca Gjermania është sërish një hap përpara Francës, këtë herë në përballimin e Covid-19. Auron Dodi analizon faktorët e përp
Çfarë të mire ka bërë qeveria në menaxhimin e situatës? Berisha bën kërkesën ''e pazakontë'' Ish-kryeministri Sali Berishaka bërë një kërkesë të pazakontë në një lidhje direkte në emisionin “Opinion”. ''Më lejo
A bëhet më i vështirë menaxhimi i stresit me moshën? Ndërsa stresi nuk është i lehtë për t’u menaxhuar në çdo moshë, ai mund të bëhet më i vështirë për tu përballuar kur rri
"Dorëzohet" shkencëtari kryesor i BE: I zhgënjyer nga menaxhimi i krizës së pandemisë Profesori Mauro Ferrari, president i Këshillit Evropian të Kërkimit, shkencëtar kryesor i Bashkimit Evropian, ka dhënë d
Shqipëria i ''shtrin dorën'' Kinës, kërkon mjekë për menaxhimin e pandemisë Shqipëria është nën kërcënimin e pandemisë, ku deri më sot janë konfirmuar 146 raste, pesë prej të cilave rezultuan fata
Situata e vështirë nga koronavirusi, Këshilli i Diasporës ka disa këshilla për shqiptarët Prej thuajse dy muajsh e gjithë bota është në një situatë shumë të vështirë, për shkak të numrit të lartë të viktimave q
KOSOVË/ Ky është vendimi që ka marrë Këshilli i Sigurisë, në lidhje me Coronavirusin Këshilli i Sigurisë i Kosovës miratoi Planin e Veprimit të paraqitur sot nga Ministria e Shëndetësisë e Kosovës, mëson “
Kida drejt famës botërore, kush është bosi që e mori në menaxhim (FOTO LAJM) Muaj më parë bëri bujë largimi i Kidës nga "On Records", labeli nga këngëtarja u bë e njohur. Fillimisht u tha se Kida d
Epike! E emërojnë ministër, Ahmetaj: Jam në komision, të marr më vonë! (VIDEO) Ditën e sotme Arben Ahmetaj është dekoruar nga Meta si ministër për menaxhimin e fondeve për tërmetin. Teksa po drejt
"Rama show për të takuar njerëz", Fevziu: Kamerat nuk kanë pse e ndjekin pas Gazetari Blendi Fevziu ishte i ftuar në “Mbrëmje në Abc”, me Mirela Milorin për të diskutuar për menaxhimin e situatës p
Menaxhimi i ndihmave, Braçe: Qentë i kishin shitur për 50 mijë lekë Zv.kryeministri Erion Braçe është i ftuar në emisionin “Përballë”, drejtuar nga gazetari Lutfi Dervishi. I pyetur lid
Menaxhimi i stresit traumatik tek fëmijët Ekperienca e përjetuar e lëkundjeve të tërmetit dhe pas-goditejeve shoqërohet edhe me stres psikologjik tek njerëzit. Ek