999 rezultate për

memorie

Gruaja humb memorien gjatë lindjes, gjesti i burrit të saj bën xhiron e botës Steve dhe Camre Curto janë bashkë për 10 vjet. Sidoqoftë, pasi humbi kujtesën e saj gjatë lindjes, Camre nuk mund të kuj
Njerëzit që harrojnë shpesh janë më inteligjentë sesa ata me memorie të fortë Profesori Blake Richard i universitetit të Scarborough, në Ontario ka analizuar rolin që ka harresa në funksionin konjit
"Rilindja Urbane" betonizoi memorien kolektive të Durrësit (FOTO LAJM) Bashkia harxhoi miliona euro nëpërmjet programit të Rilindjes Urbane për t’i dhënë një imazh të ri dy shesheve kryesore
Kujdes, speci djegës rrit rrezikun e humbjes së memories Speci djegës mund të jetë ushqimi më i preferuar i një personi, por kërkimet sugjerojnë se ai mund të shkaktojë humbjen
Kujdes, 9 orë gjumë i bëjnë keq memories tuaj Të fjeturit 9 orë përgjatë natës i bën keq memories po njësoj si 5 orë gjumë. Dihet se njerëzit që flenë më pak se pesë
Keni probleme me memorien e Iphone-t tuaj? Ja zgjidhja Gjëja që shqetëson më shumë përdoruesit e Iphone dhe Apple është memoria e pajisjes. Paçka se iCloud-I ofron 5GB fal
Shumë i shtrenjtë? Blini "kopjen" e iPhone X shumë më lirë Xiaomi Mi A2 nuk ka dalë akoma në treg zyrtarisht, por tashmë gjendet për t’u shitur në ueb faqen më të madhe kineze, “A
Një çmenduri, kartat SD të memories do të mbajnë deri në 2TB Kartat SD do të mbajnë së shpejti një kapacitet prej 128 terabyte dhe do të lejojnë një transferim të dhënash deri në 98
Derhemi ngre tonet kundër Ramës: Po pate b*thë hajde prishe Teatrin! Gjatë takimit të sotëm, për mbrotjtjen e Teatrit,aktori Arben Derhemi duket se e ka humbur pak qetësinë. Teksa ka tre
Disa këshilla për të forcuar memorien tuaj Është provuar se ushtrimet mund të rrisin aftësinë tuaj për të mbajtur mend e gjithashtu rrisin fuqinë e trurit. Nj
Si të përmirësoni memorien tuaj Është provuar se ushtrimet mund të rrisin aftësinë tuaj për të mbajtur mend e gjithashtu rrisin fuqinë e trurit. Një
Çokollata e zezë mund ta ulë stresin, inflamacionin dhe ta përmirësojë memorien Konsumimi i çokollatës së zezë i ka disa përfitime për funksionimin e trurit, duke e përfshirë zvogëlimin e niveleve të
Keni probleme me memorien e Iphone-t tuaj? Ja zgjidhja Gjëja që shqetëson më shumë përdoruesit e Iphone dhe Apple është memoria e pajisjes. Paçka se iCloud-I ofron 5GB fal
Telefoni i parë me 512GB memorie mund të vijë nga Huawei Huawei mund të jetë prodhuesi i parë për të nisur një smartphone me 512GB memorie. Kjo është nga një hyrje e rregulla
Disa këshilla për të forcuar memorien tuaj Është provuar se ushtrimet mund të rrisin aftësinë tuaj për të mbajtur mend e gjithashtu rrisin fuqinë e trurit. Nj
Ronaldo ua përplas në fytyrë tifozëve madrilen: Ndonjëherë keni memorie të shkurtër Cristiano Ronaldo ka thënë se tifozet e Realit me “memorie te shkurtë” e shqetësojnë atë dhe bashkëlojtaret e tij të sku
Si të përmirësoni memorien tuaj Është provuar se ushtrimet mund të rrisin aftësinë tuaj për të mbajtur mend e gjithashtu rrisin fuqinë e trurit. Nj
Nokia 3,5 dhe 6 lancohen në Indi, shikoni vlerat Nokia u rikthye. Kjo është banderola e re e kompanisë më jetë gjatë të telefonave. Nokia rikthehet përsëri këtë herë
Ky është bariu me memorie të jashtëzakonshme (VIDEO) Një bari nga Hani i Elezit ka memorie tejet të zhvilluar. Xhvahir Hasallari mban mend ditë e data të shumta. Ai di saktë
Vjen tableti më i ri nga Xiaomi Kompania “Xiaomi” ka prodhuar tabletin më të ri të saj që quhet Mi Pad 3. Kjo pajisje ka ekranin prej 7.9 inç me rezo