999 rezultate për

memoriali

Musliu për VV-në: Turp të keni që nuk votuat për Memorialin Adem Jashari Deputetët Glauk Konjufca e Ganimete Musliut kanë pasur një debat të ashpër, në lidhje për ligjin e Kompleksit Memorial “
Çudira shqiptare: Në kulmin e turizmit mbyllin memorialin e Skënderbeut Vendvarrimi i Skënderbeut tregon shumë pak nga mistikja ende e pazbuluar dhe e ekspozuar. Aktualisht “my memorial” po i
Ndahen edhe 350 mijë euro për memorialin Ibrahim Rugova Komuna e Istogut sot ka nënshkruar marrëveshje me Agjencinë për Menaxhimin e Komplekseve Memoriale të Kosovës(AMKMK), me
"Rroftë Enver Hoxha!" Vandalizohet memoriali i Azem Hajdarit Vandalizohet memoriali në kujtim të Heroit të Demokracisë, Azem Hajdari. Partia Demokratike denoncon se memoriali ës
Vendosi lule në memorialin e Mehmet Shehut, deputetja e PS-së reagon publikisht (VIDEO) Dita e djeshme simbolizonte ditën e çlirimit të qytetit të Patosit. Ashtu si çdo vit tjetër, edhe dje është përkujtu
SKANDAL/ Deputetja e PS vendos lule në memorialin e Mehmet Shehut (VIDEO) Dita e sotme simbolizon ditën e çlirimit të qytetit të Patosit. Ashtu si çdo vit tjetër, edhe sot është përkujtuar d
Putin zbulon memorialin e viktimave të represionit sovjetik Presidenti rus Vladimir Putin, zbuloi të hënën një memoral që u kushtohet viktimave të represionit sovjetik dhe tha se v
Vrasja e Azem Hajdarit, Basha: S’do i tradhëtojmë kurrë vlerat e tij Ditën e sotme demokratët përkujtojnë liderin historik Azem Hajdari Me kërkesë të opozitës, kryetari i ri i Kuvendit,
Nishani viziton Memorialin e Pentagonit kushtuar viktimave të 11 shtatorit Presidenti Bujar Nishani, në kuadër të vizitës zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, zhvilloi një vizitë të posaçm
Thaçi vë kurorë lulesh në memorialin e qytetarëve serbë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka vendosur kurore lulesh në memorialin e 14 qytetarëve serbë të vrarë menjëherë
VV: Keqpërdorimet e Haki Rugovës në memorialin “Ibrahim Rugova” Komuna e Istogut e udhëhequr nga Kryetari Haki Rugova është përfshirë në një cikël shkeljesh të ligjit dhe të parimeve b
Vuçiç homazhe në memorialin e Srebrenicës, premton ndihma financiare (VIDEO) Kryeministri serb Aleksandar Vuçiç vizitoi për herë të dytë gjatë një viti Srebrenicën. Para takimit, kryeministri se
Londër, Jahjaga vendos lule te vendi i sulmeve terroriste (FOTO LAJM) Gjatë qëndrimit të saj në Londër, presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga ka vizituar edhe memorialin kushtuar viktimave t
Zbulohet Memoriali për të Pagjeturit Kuvendit i Kosovës në oborrin e tij ka ngritur Memorialin për nder të të pagjeturve të Kosovës. Zbulimi i tij është bërë
Thyhet memoriali i Boris Nemtsov në Moskë Memoriali i improvizuar afër Kremlinit, vendi ku u vra lideri opozitar rus, Boris Nemtsov është vandalizuar. Kolegu i Ne
Bozdo dënon dëmtimin e memorialit “Post- Bllok” Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës Enno Bozdo dënoi sot dhunimin e memorialit “Post- Bllok”. Në një deklaratë për mediat,
Dëmtohet memoriali i ushtarëve amerikanë në Korçë Dëmtohet memoriali i ushtarëve amerikanë në qytetin e Korçës. Pak kohë pas inaugurimit këtij memoriali i janë dëmtuar pl
Gjermania refuzon kërkesën për largimin e memorialit rus Një ditë më parë është kërkuar largimi i memorialit në Berlin i cili përkujton tanket ruse gjatë Luftës së Dytë Botërore
Peticion për largimin e një memoriali rus në Gjermani Një e përditshme gjermane ka filluar organizimin e një peticioni për të hequr memoralin e tankeve rusë në Berlin, i cili
Memoriali "heroinat" fotoi çmim "Golden A" në Itali Në Milano është zhvilluar konkursi për çmimn e famshëm "Golden A". Konkursi përfshin punime në Arkitekturë, Ndërtim, dhe