999 rezultate për

memorandum

Kolegji "Jahja Kemal" nënshkruan memorandum me shkollën "Dimitar Vllahov" Përmes një njoftimi për media, kolegji “Jahja Kemal” informon se më 20 mars të këtij viti është nënshkruar memorandum pë
Dënohet me burg ish-deputeti i PDK-së Ish kryetari i komunës së Lipjanit, Shukri Buja, është shpallur fajtor nga Gjykata Themelore në Prishtinë në akuzat për
Nënshkruhet Memorandumi i Mirëkuptimit për Zgjatjen e tij për një Periudhë të Dytë 5-vjeçare Në Qendrën për Hapje dhe Dialog (COD) pranë ambienteve të kryeministrisë, u organizua sot ceremonia e diplomimit të pjes
Sot, Shukri Buja del para gjykatës Në Gjykatën Themelore në Prishtinë, sot pritet të vazhdoj seanca gjyqësore ndaj ish-kryetarit të komunës së Lipjanit, Sh
Memorandum bashkëpunimi, Qeveri-DKAF Qeveria e Republikës së Maqedonisë para pak çastesh nënshkroi një memorandum bashkëpunimi me Tomas Gerber, drejtor dhe a
Memorandumi i intelektualëve për të zgjidhur çështjen shqiptare në Maqedoni Një grup intelektualësh shqiptarë në Maqedoni kanë nisur të firmosin nga sot një memorandum me shtatë pika, ku mes kërke
Intelektualët, memorandum për statusin e shqiptarëve Një grup intelektualësh shqiptar kanë hartuar një memorandum me disa kërkesa që sipas tyre kanë për qëllim përmirësimin
EKSKLUZIVE/ Deklarata e intelektualëve shqiptar për hartimin e Memorandumit rreth emrit të Maqedonisë Grupit punues i intelektualëve shqiptar për hartimin e Memorandumit rreth emrit të Maqedonisë, në takimin e sotëm morri
Trump: Jam i pafajshëm në hetimin rus Presidenti amerikan, Donald Trump theksoi sot se një memo shumë e diskutueshme dhe kritike e FBI-së, hartuar dhe publiku
Seancë e përbashkët e qeverive të Maqedonisë dhe Shqipërisë në Pogradec Qeveritë e Republikës së Maqedonisë dhe Republikës së Shqipërisë sot në Pogradec do të mbajnë takim të përbashkët ndërqe
Nënshkruhet Memorandumi, eksperiencë hollandeze në menaxhimin e ujit në Tiranë Bashkëpunimi në fushën e menaxhimit të ujit të pijshëm dhe trajtimin e ujërave të ndotura, duke shkëmbyer njohuritë dhe
Nënshkruhet memorandumi për rifillimin e punës së “Jugohrom”-it “Jugohrom”-i duhet të fillojë me punë nda fundi i majit apo fillim të qershorit të vitit të ardhshëm, me vendosjen e fil
Sot nënshkruhet memorandumi për rifillimin e punës në kombinatin “Jugohrom” Sot nga qeveria do të nënshkruhet memorandumi për rifillimin e punës në kombinatin “Jugohrom”. Qëllimi është, siç nj
Qeveria miraton memorandum për rifillimin e punës së Jugohromit Qeveria e Maqedonisë në mbledhjen e sotme e shqyrtoi dhe miratoi informatën për nevojën e nënshkrimit të memorandumit pë
KEDS: Ditën e zgjedhjeve nuk do të ketë shkëputje të energjisë KEDS-i dhe Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) nënshkruan sot memorandum për furnizim të rregullt me energji elektrike në z
Kur maqedonasit ishin punëtor krahu tek bejlerët shqiptarë Pashko Vasa në vitin 1878 në një memorandum dërguar sekretarit të jashtëm të kryeministrit, Benjamin Disrael, përmendte
Opozita firmos memorandumin: Votim dhe numërim elektronik Koalicioni opozitar ka nënshkruar gjatë mesditës një memorandum për zgjedhje të lira dhe të ndershme. Kërkesa e tyre ish
Miratohet strategjia rajonale kundër përmbytjeve Institutet Hidro-meteorologjikë të Shqipërisë, Malit të Zi, Maqedonisë dhe Kosovës nënshkruan sot në Prizren një Memoran
Mitrevski nënshkruan memorandum me Gruevskin Sindikata e organeve gjyqësore të pavaraura të Maqedonisë kërkon dorëheqjen e menjëhershme të Zhivko Mitrevskit ose shka
Pakti për kufirin, Tirana e Roma "online" për refugjatët Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, ndodhet në Itali për bashkëpunimin italo-shqiptar për çështjen e refugjatëve, është